Torpido ile On Cam Arasina Dusen Kart

mehmetmert

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet Mert
Herkese selam , camda HGS stickeri sevmedigim icin HGS yi kart olarak almistim.Giseden gecerken on goguse koydum ,bundan 30 sn sonra onume biri bir anda atlayinca bende sert fren yaptim.

Sert frenden sonra kart torpido ile gogus arasina girdi ve orda kaldi.Hgs okuyor su anda ondan yana sorun yok,bittikcede netten yukluyoruk bakiye.

Ilk baslarda cok dert etmedim hgs okuyor diye ama artik nasil bir yere kaydi ise araba rolantide iken titresim sesi yapiyor :(  Gaza dokundugum anda gidiyor ses.

Sabahlari falan duyulmuyor ama gece ortalik sessiz ikeb rolantide gelmesi beni acayip sinir ediyor.Servis gogsu sokmemiz lazim yada cami kiricaz degistirirken alicaz dedi.Gogus sokturmek zaten cok sacma daha fazla ses gelcek muhtemelen :)  

Simdi durduk yere cami kirip kaskodan yaptirmayada icim el vermedi,birde en acigindan llumar film var camda oda gitmis olucak.Yani ses ugruna hem saglam cami kiricaz,filmde gidicek...vs ama bunu yapicam en son care kacari yok cunku cok ciddi rahatsiz ediyor artik beni.

Belki sizin fikirleriniz vardir,herseyi bir deneyeyim son care onu yapayim diyorum.Mesela bicagin ucuna cift tarafli bant yapistirdim kalin ama hicbir sekilde alamadim.Tam olarak nerde onuda bilemiyorum.Birde orasi cok genis assagida video eklerim kucuk bir köy bile kurulur o boslukta :(  Varmi fikriniz

IMG_1169.JPG

IMG_1170.JPG

Video

Ekli dosyayı görüntüle IMG_1171.MOV

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ne zamandır forumda misafirdim üye olamama vesile olmuş oldunuz. 

Soruya gelirsek benim de numara yazılı kart vardı, 4-5 tane düşmüştü oraya dediğiniz gibi ses yapmaya başladı özellikle soğukta motor titreşimi çok miktardayken. Bir kağıt alıp ikiye katladım arka kısmını da kağıdın ön tarafından bir şey girdiğinde çıkmayacak şekilde katladım, akvaryumdan balık toplar gibi alabildiğimi, içine girenleri aldım. Alamadıklarımı da en köşeye ittirdim köşeden de açılı ittirip yarısını dışarı çıkarıp öyle aldım. 

Öncelikle geçmiş olsun. Hava kompresör ile üflettin mi?

Ne zamandır forumda misafirdim üye olamama vesile olmuş oldunuz. 

Soruya gelirsek benim de numara yazılı kart vardı, 4-5 tane düşmüştü oraya dediğiniz gibi ses yapmaya başladı özellikle soğukta motor titreşimi çok miktardayken. Bir kağıt alıp ikiye katladım arka kısmını da kağıdın ön tarafından bir şey girdiğinde çıkmayacak şekilde katladım, akvaryumdan balık toplar gibi alabildiğimi, içine girenleri aldım. Alamadıklarımı da en köşeye ittirdim köşeden de açılı ittirip yarısını dışarı çıkarıp öyle aldım. 
Teşekkür ederim ilk mesajınızıda bana atmışınız :) yarın deneyeceğim onu umarum başarılı olurum mantıklı geldii teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun. Hava kompresör ile üflettin mi?
Buda hiç aklıma gelmemişti hatta en basiti o gibi neden aklıma gelmedi orasıda çok ilgin teşekkür ederim.Yarın ilk iş bunu denerim sonrada balık tutar gibi tutmayı :)

En ince tel alıp çift taraflı bant kaplayıp etrafını balığı tutmayıda deneyebilirsiniz

Sent from my SM-N920C using GolfTutkusu mobile app

Hocam@freestyler ın dediği gibi mümkünse basıncı yüksek sanayi tipi bir kompresörle hava basın etrafınızda yoksa lastikcilerde var.İki kişi olun ve biriniz hava tutarken diğeriniz tercihen makina cımbızı yoksa küçük bir maşa ile ucu çıkar çıkmaz yakalayın.Bu yöntemle çok kağıt çıkardım.
f55b6de68bfe57f66fe49ed5cd7384b3.jpg

En ince tel alıp çift taraflı bant kaplayıp etrafını balığı tutmayıda deneyebilirsiniz :)

Sent from my SM-N920C using GolfTutkusu mobile app

İnceye birşey yapışmadı,kalınla denedim onada gelen birşey olmadı.Birde bıçak ile yaptım bunu manevra kabiliyetiniz yok denecek kadar az orada

Hocam@freestyler ın dediği gibi mümkünse basıncı yüksek sanayi tipi bir kompresörle hava basın etrafınızda yoksa lastikcilerde var.İki kişi olun ve biriniz hava tutarken diğeriniz tercihen makina cımbızı yoksa küçük bir maşa ile ucu çıkar çıkmaz yakalayın.Bu yöntemle çok kağıt çıkardım.

Malesef küçücük cımbızın ucu bile girmiyor ordan içeri,büyük gözüküyor ama arabaya bindiğinizde parmağinizi uzatırsanız yaklaşmadan kalıyor direkt parmak bile çok dar bir kısım orası

Nemli ince bir bezi aradan geçirip alabilirsiniz ben öyle yapıyorum

Havayı denedik imkanı yok çıkmadı

Tam 30 dk yaptığım kağıtla balık yakalar gibi denedim olmadı

Nemli ıslak bez inş olur ama sanmıyorum

Yarın bezi komple içine sıkıştırıp  sap sol kaydırmayı deneyeceğim,yoksa kırıcam camı değiştiricem sinir etti beni

Aynısı başımıza geldi ön cam değişiminde çıkartma şansımız oldu çamın çatlamasını beklemek gerekecek gibi [emoji19][emoji19]

Havayı denedik imkanı yok çıkmadı

Tam 30 dk yaptığım kağıtla balık yakalar gibi denedim olmadı

Nemli ıslak bez inş olur ama sanmıyorum

Yarın bezi komple içine sıkıştırıp  sap sol kaydırmayı deneyeceğim,yoksa kırıcam camı değiştiricem sinir etti beni
Hocam kağıdın içine girmediyse kağıdı katlayıp kalın hale getirdikten sonra köşe ittirip çıkarmak kalıyor ancak. En köşeye ittirip kapıdı a sütununa doğru ittirdikten sonra kendinize doğru çekin bu sırada sütüna doğru da ittirmeye devam edin. Eninde sonunda kağıtların ucu dışarı çıkıyor öyle de yarısı dışarıda kağıdı tutup çekmek kalıyor. Bu arada balık yakalar gibi yöntemde tam iki parça yapmak yerine kağıdın katlama yerini iki yerden kıvırıp içine gireceği açıklığı genişletirseniz olabilir yine. 

@mehmetmert 

Herkese selam , camda HGS stickeri sevmedigim icin HGS yi kart olarak almistim.Giseden gecerken on goguse koydum ,bundan 30 sn sonra onume biri bir anda atlayinca bende sert fren yaptim.

Sert frenden sonra kart torpido ile gogus arasina girdi ve orda kaldi.Hgs okuyor su anda ondan yana sorun yok,bittikcede netten yukluyoruk bakiye.

Ilk baslarda cok dert etmedim hgs okuyor diye ama artik nasil bir yere kaydi ise araba rolantide iken titresim sesi yapiyor :(  Gaza dokundugum anda gidiyor ses.

Sabahlari falan duyulmuyor ama gece ortalik sessiz ikeb rolantide gelmesi beni acayip sinir ediyor.Servis gogsu sokmemiz lazim yada cami kiricaz degistirirken alicaz dedi.Gogus sokturmek zaten cok sacma daha fazla ses gelcek muhtemelen :)  

Simdi durduk yere cami kirip kaskodan yaptirmayada icim el vermedi,birde en acigindan llumar film var camda oda gitmis olucak.Yani ses ugruna hem saglam cami kiricaz,filmde gidicek...vs ama bunu yapicam en son care kacari yok cunku cok ciddi rahatsiz ediyor artik beni.

Belki sizin fikirleriniz vardir,herseyi bir deneyeyim son care onu yapayim diyorum.Mesela bicagin ucuna cift tarafli bant yapistirdim kalin ama hicbir sekilde alamadim.Tam olarak nerde onuda bilemiyorum.Birde orasi cok genis assagida video eklerim kucuk bir köy bile kurulur o boslukta :(  Varmi fikriniz

Ekli dosyayı görüntüle 9362

Ekli dosyayı görüntüle 9363

Video

Ekli dosyayı görüntüle 9364
Hocam merhaba, Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın. Aynı olay birebir başıma geldi, hem de HGS kartıyla :)  

Aracım 2013 Skoda Octavia (A7 kasa). çözüm bulabildiniz mi?

@mehmetmert 

Hocam merhaba, Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın. Aynı olay birebir başıma geldi, hem de HGS kartıyla :)  

Aracım 2013 Skoda Octavia (A7 kasa). çözüm bulabildiniz mi?

Zor. Cam değişimi ya da konsol sökmekle anca çıkabilir. Yine de araştırmaya devam.

Eğer çıkartabilirseniz ya da daha sonra başka birşey  düşmemesi için çözüm ararsanız..

Moderatör tarafında düzenlendi:

O bölgeye 121 tl (poşet dosyada 120 tl + 1 tl madeni para) kaptırmışlığım var dobloda. Araçların kara deliğidir orası.

Geri
Üst Alt