İstanbul'dan Merhaba

Y.B.

Yeni Üye
İsim
yaşar
Selamlar Arkadaşlar,

Alım sürecine kadar geçen zamanı saymazsak Golfümle ilk senemi tamamlamak üzereyim. Bu süreçte golftutkusu ailesinden (forum demek bu dostluk ortamına haksızlık olur) önemli bilgiler edindim, karşılaştığım sorunların cevaplarını hep burada buldum. Belki de bu geniş bilgi havuzundan ya da benim tembelliğimden diyelim tanışma ve sizlere merhaba deme fırsatı bulamadım. Kısmet bugüneymiş...

Kısaca kendimi tanıtacak olursam, ben Yaşar. İstanbul avrupa yakasındayım ve nacizane 1.4 tsi high. man kullanıcısıyım.

Bu vesile ile tüm arkadaşlara ve değerli üstadlara selam ederim.

Gelelim konunun sebebi hikmetine,

Önceki araçlarımda ve kullanma fırsatı bulduğum araçlardaki gerek çelik jantlar gerekse kara jant olarak tabir edilen jantlarda balans ağırlıkları olduğunu gördüm. Kışlık lastiklerimi takarken aracımda bu tarz balans ağırlıklarının olmadığı dikkatimi çekti. Acaba VW golflerimizde jantlarımız kusursuz olduğu için :)  bu ağırlıklar bulunmuyor mu yoksa ben mi göremedim. Ayrıca bu tarz balans ağırlıkları jantın kalitesi veya üretim hatası eğiklik vb. şeylere işaret eder mi?

Şimdiden değerli katkılarınız için çok teşekkür ederim.

Tekrardan selamlar, saygılar...

Not: Bahsettiğim ağırlıkların görseli ekteki resimdedir.

wheel-balancer-camaro-wheel-weight_Ink_LI.jpg

goByl2.jpg

Yerde yatay duran lastiğin sol köşesindekine benzer bir çıkıntı jantlarımda mevcut. Emin olmamakla beraber, balans ağırlığı olabilir.

Görsel bu linkten alındı.  http://www.golftutkusu.com/topic/2312-lastik-nasıl-saklanır/ @silvershadow

Moderatör tarafında düzenlendi:
@trooper

Doğrudur değerli Hocam 

Kurşun balans ağırlıkları o gördükleriniz 

@trooper

Teşekkürler hocam, tam da bahsettiğim ağırlıklar buydu. Demek ki bizim araçlarda da bulunuyor da benim dikkatimden kaçmış.

@trooper

Teşekkürler hocam, tam da bahsettiğim ağırlıklar buydu. Demek ki bizim araçlarda da bulunuyor da benim dikkatimden kaçmış.
merhabalar.sadece sizinkine has değil genel olarak tüm araçlarda vardır sayın hocam sorun yok yani  :'(

Geri
Üst Alt