Jump to content

06ZGN16

Ortalama tüketim rekorunuz kaç ?

Recommended Posts

@kutayoksuz benim güzergah da sizin güzergaha yakın Etimesgut istasyon caddesinden Söğütözüne günlük gidiş geliş 40 km toplam sizce 1.2 mi 1.4 tsi mi yoksa dizel mi tercih etmem gerekir şu an ki aracım Corolla aylık 1000 km ortalamam 5.5 en fazla atmosferik araçla ne tavsiye edersiniz Hocam 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Golf 7.5 1.6 tdı ortalama tüketim 5.5 lt iki gün arayla 1000 rakımdan deniz seviyesine iniyorum gidiş dönüş 33 lira alıyor 40 kuruşu düşmüyor burada bakıyırum 25 kuruş yaktı 30 kuruş yaktı diyenler var ikinci golfüm bu ben hiç 30 krş yaktıramadım😉

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ankara : her sabah bahçeli- kazan  36 km

milli kütüphane 1 trafik lambası yakalanırsam 40 saniye 

kazan/saray beldesi  1 trafik lambası yakalanırsam 80 saniye

başka dur kalk yok

80 hız foto radar denetim uygulamasına uyupta 80 i kesinlikle geçmeden 70-80 gidersem 3,6 ort ile full kasıntı varabiliyorum. 90 bazen 100 basarsam 4,2/4,4 civarı 

ortalama hız genelde 55-60 oluyor

TDİ/manuel

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Uzun yol rekorum;

Tekirdağ-Fethiye arası 865km Ağustosta seyahet edilmiştir. Çanakkale-İzmir üzerinden gidilmiştir. 00:00 da yola çıkılmış 14:30 gibi varılmıştır. İzmir-Aydın otobanı dışında sakin kullanım ve hız sabitleme 90km ile yolculuk yapılmıştır. Araçta bagaj full ve 2 kişidir. Ekranda her ne kadar ortalama 5.0 litre gözükse de araç fullenerek hesaplandığında ortalama 5.5 litre yaktı aslında.

1.4 125 dsg highline..orjinal 17" hankook lastik ve 34psi hava basıncı..

IMG-20180805-WA0007.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dur kalksız Ankara Kazan- bahçelievler full 70-80-85 le gidersen böyle..şu ana kadar en düşük gördüğüm değer(totalden almıştım yakıtı) kışın aynı yol 4,2 oluyor

TDI manuel

Uzun yolda 100-110 geçmeden  fix 4,3-4,5 arası oluyor.(son 3 farklı uzun yolda bu değerler oldu)

Yani bu araç 85 le git cebine para kalsın diyor. (Ankara için uygun tabi heryer tüm bağlantı çevreyolları 82 limitli kameralarla donatılmış)

İstanbul'da köprü bağlantı tüm çevreyollarında 80 le en sağ şeriitten bile gidemezsiniz. Döverler adamı. İstanbul'un kuralı yol boşsa 120-130 işe geç kalıcaksan 140-150

Trafik siz bir İstanbul bile 5 litre yaktırır dizele

Trafiğini yaşayanlar yazarlar zaten

IMG_20190628_191427.jpg

SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ankara pursaklar - çankırı arası topuk altı yumurta modunda yaklaşık 90 km 2.8 lt

çankırı -ankara hasköy arası yumurta modu yaklaşık 110 km 3.5 lt

not bu hızlarda normal bi şekilde araç kullanılmaz, aracı kullanırken çok sıkılmıştım. ortalama hızım 70km idi, resimleri daha önce foruma yüklemiştim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kullanılmaz tabi bizimkisi žüğürt sürüş modunda işkence

Sağ ayak gaz üstünde  kasılmaktan botox enjekte edilmiş gibi geriliyor

Selülütsiz Estetik bacak güzelliğine faydalı bişey

2,8 ? Tdı mı araç? @agacmalzeme

90 km lik yolmu 90 sabit hızla mı orayı çözemedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Savatage Evet, aracım tdi hız sabitleme kullanmadan yolun durumuna göre hızı belirledim. Ankara - Çankırı arası tırmanış sayısı az genelde düz ve birkaç yokuş aşağı yol var. Araçta yazılım var ondanda çok az fark olabilir, yazılımı genelde yakıt tasarrufu için kullanıyorum yıllık 25000 km yapınca mecbur :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...