yol ve rüzgar sesi

rslkts

Yeni Üye
İsim
resul
arkadaşlar uc bes gun önce memlekete gıttım geldım yaklasık 1200 km yol yaptım aracın yakıtından cok memnun kaldım (dizel manuel 2013) karma sürüşle ort 4.7 cıvarı yakıt tukettı. fakat şikayet ettiğim bir iki konu var birincisi aracın 130-140 dan sonra ön kapı üstlerinden rüzgar sesi alması ve yine yüksek hızlarda yol sesi alması yol sesini 4 mevsım lastıklerıme baglıyorum ama rüzgar sesine anlam veremedim. bir diğer konuda aracımı denedim daha önce 1.5 motor 105 hp megane vardı 210 yapmıstım sımdı ise aynı beygir daha büyük motorla 190 da kaldı acaba aracta bı sorun olabılır mı ?? 

Ön cam fitilleri kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir rüzgar sesi var malesef araçta. Bununla ilgili fitillere bir işlem yapılabilir. Amatör olarak akvaryum hortumu takanlar var japon araç sahipleri fakat ne kadar etki eder bilmiyorum. Ama belirttiğiniz gibi ön cam tarafında 120 Km/s hızlarda rahatsız edici rüzgar sesleri alıyor. 

Yaza doğru yalıtım planlarım var havaların ısınmasını bekliyorum. Yol sesi minimuma indiricem fakat rüzgar sesi için halen kalıcı çözüm bulamadım.

Aracın fabrika verisi maksimum hızı 193 km

arkadaşlar uc bes gun önce memlekete gıttım geldım yaklasık 1200 km yol yaptım aracın yakıtından cok memnun kaldım (dizel manuel 2013) karma sürüşle ort 4.7 cıvarı yakıt tukettı. fakat şikayet ettiğim bir iki konu var birincisi aracın 130-140 dan sonra ön kapı üstlerinden rüzgar sesi alması ve yine yüksek hızlarda yol sesi alması yol sesini 4 mevsım lastıklerıme baglıyorum ama rüzgar sesine anlam veremedim. bir diğer konuda aracımı denedim daha önce 1.5 motor 105 hp megane vardı 210 yapmıstım sımdı ise aynı beygir daha büyük motorla 190 da kaldı acaba aracta bı sorun olabılır mı ?? 
Hocam 1.2 motor için iyi bir değer bence. Megane ile aynı yolda aynı şartlar ile mi deneme yapmıştınız bunu sormam lazım.

Geri
Üst Alt