İşte Benim Golf'üm

@OnurD7 hocam oncelikle maşallah.

Sifir kokusu zamanla azalsa veya gitsede Volkswagen'in ince bir kokusu her zaman mevcut,o yüzden bende hicbir koku kullanmam arabada :)

@silvershadow @driver_can @OnurD7 hazır konu koku olmuşken tavsiyede bulunabilir misiniz ? Aynayamı yoksa havalandırmaya mandallamı takmalıyız. Kaliteli koku markası tavsiyeniz var mı ? @silvershadow hocam titiz olduğunuz için size güveniyorum :)
Değerli Emir Hocam 

Hayallerinizi yıkmak istemezdim ama koku kullanmamak en doğrusu. 

Birincisi; sağlık gerekçesiyle.  İçlerindeki esaslar uzun vadeli soluma sonucu astım, bronşit gibi alerjik kökenli türlerini tetikleyebileceğini söylemeliyim. 

İkincisi; şu cam şisedekileri nereye takarsam takalım; Allah göstermesin ama ufak çaplı da olsa bir kaza anında savrulup yaralanmalara neden olabilir.

Üçüncü sebebi; sallanan her şeyin ve ses çıkartacak olası her şeyin dikkatimi çekmesi ve sinirime dokunması.

Dördüncü sebebin; yine sürüş güvenliğiyle alakası var. Şöyle ki; görüşünüzü kapatan 5cm ye 2 santimetre ölçülerinde küçücük nesnenin 10 santimetrekarelik bir alanı kaplaması pek çok kişi için önemsiz olabilir. Ama perspektif kuralları gereği 200 belki 300 metre ötede sadece 7 santimertekarelik alan kaplayan bir yayayı veya bisiklet ya da motosiklet kullanan birisini  perdeleyip geç fark etmenize neden olabilir. 

Sonuncu  sebebi ise kişisel. 

1 yıl parfümün enayi çeşidi olan bir yerde çalıştım ve bu esnada kokuların içerisindeki esansların notalarını yani belirgin farklı türdeki konularını otomatik olarak ayırt edebilir hale geldim. Bu esnada sahte parfümleri veya çakma doldurma parfüm adı altındaki esansların bir koklamayla ayırt etmeye başladım.  Bana resmen dayanılmaz geliyor kalitesiz esanslar, kaliteli olanlara ise ancak bir süre dayanabilirim.  

Fakat Golf'ün o kokusu beni mest ediyor....

Sanırım aşk şöyle bir şey:

Onu bir şeylere bulanmış veya süslenmiş değil de olduğu gibi en doğal haliyle sevmek...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE

Değerli Muhammed Üstadım. 

Öncelikle Maşallah 

Uzun zaman önce kaleme aldığım şu yazı geldi aklıma bu güzel pozla.

Değerli Hocam;

Bundan yıllar önce kaleme aldığım bu fotoğrafın ana fikrini oluşturduğu bir yazı vardı.  Bunu paylaşmak istedim:

R bu;

kuzu postundaki kurt.... deyişimin sebebi:

Gösterişi sevmeyen,

Dikkat çekmek istemeyen,

Gelin benimle yarışın der gibi doğan görünümlü şahin kullanıcılarını tahrik etmeyen

dışarıdan bakıldığında standart bir coupe hachback

ama içesinde 280 tane beygir saklı

3 standart araç gücünde,

daimi dört tekerlekten çekişli

rüya makinesi.....

Sade bir yaşantı sürerken, sakin sakin de kullanabilirsiniz.

Tıpkı Clark Kent gibi takım elbise ve gözlüğünüzle;

GİZLİ bir süper kahraman olabilirsiniz, kimseler farkına varmaz yanından geçen aracın kaputunun altındakiler hakkında fikir sahibi bile değildirler

Tevazu gösterip gösterişi sevmez gerçek güç sahipleri...

Alman versiyonlarında araçlarınızın arkasındaki tüm yazıların bagaj kapağında olmadan sipariş edilebildiği gerçeğini de hatırlarsak

Bagaj kapağında veya radyatörünüzün ya da sağ ve sol ön çamurluğunuzda sihirli o harf de yer almayacak demektir.

Hatta dijonlarla dahi sipariş edilebiliyor olduğunu

Ve tevazunun dibine vurup tamamen standart Highline benzeri bir araç konfiüre ederek yollara çıktığımızı düşünelim...

Sadece çok dikkatli olanların farkına varabileceği birkaç fark vardır 2 sağda 2 solda olmak üzere 4 egzoz ve çift U ledler

Ansızın;

Umulmadık yerde, umulmadık zamanda

Clark Kent'in takım elbise ve gözlüğünü çıkartıp pelerinini giyip Superman'a dönüştüğü gibi dönüşebilirsiniz tek bir tuş, tek bir ayak hamlesiyle

atarlananlara nal toplatabilir,

makas atanların yanağından bir makas alabilir

standart coupe formunun altında gizlenmiş beygirlerle aynı anda 4 lastiğinizle asfalta imza atar

Bunca zamandır takım elbiselerin altında özenle gizlenen, Superman'in karnındaki baklavalar misali kaslar ortaya çıkmış bu fotoğraftaki kaputun üzerinde de

Arkanızdan yetişmeye çalışanlara hep aynı sözcükleri sarf ettirebilirsiniz...

"Aaabi Golf değil miydi o yaaa?"

NOT: En üstteki fotoğrafı İllüstrasyon amaçlı, photoshop yapılmış sanmayın sakın...

Aracın kaputunun altında, ses izolasyonunu sağlayan malzemenin etkisiyle bu görüntünün çıktığını tahmin ediyorum..

Fotoğrafıyla ve diğer fotoğraflarıyla yazılarıma ilham veren Yasin Hocama selam olsun @topalkartal

@silvershadow Murat hocam bu paylaşımınızı daha önceden görmüştüm. Tüm gün arabanın üstünde kar birikmesini bekledim. Öğleden sonra 15:30 gibi birikmeye başladı (diğer araçlarda sabahın erken saatlerinde kar birikmeye başlamıştı) 6 gibi motoru çalıştırdım eve geldim. Umduğum, sizin paylaştığınız gibi bir görüntüydü :)  Ama Golf'ün motoru kaputa kalp çizmiş :)

ccd8804e482f39499f43100c89ec18b6.jpg

@Ümit Akkaya gelin olmuş gidiyorsun misali maşallah, golfün her türlüsü güzel diyoruz ya, boşuna demiyoruz gerçekten, Allah kaza bela vermesin hocam :'(

Burası expertiz harici başka hizmetleri var mı?
Yok diye biliyorum
Hayırlı olsun Hocam. Yeni araç gelecek mi yerine ? Planlar nedir ? 
Sağol Eren hocam daha ne alıcağıma karar veremedim suvdan girip coupeden çıkıyorum ama hem kafama uygun hem bütçeye uygun birşey bulamadım daha [emoji4]

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli Serdar Üstadım;

Hayırlı uğurlu olsun.

Sayende ben de unutulmaz güzellikte saatler geçirdim Serdar Hocam.

Adeta yeniden bayiden araba almanın heyecanını yaşadım senin vesilenle.

Bu yaşama heyecanı ve Mutluluğunuz ömür boyu sürsün dilerim.

Maşallah

BUnlar da benden gelsin.

Bu renklerin adı nedir ?

Geri
Üst Alt