Amerika da Yetkili Bir Vw satıcısı video

Mertcan21

Üye
İsim
Mertcan
Herkese merhaba  youtube da dolaşırken     amerikada vw yetkli satıcısını gezerken video çekip anlatan bir  vatandasa denk geldim

24  dakikalık :)  umarım ilginizi çeker 

Arkadaşın VW bilgisi sınırlı ama eğlenceli bir video olmuş. 

Hocam adamın adı İlkay Zaman :)  youtube da kanalı var amerikada araba fiyatlarından tut herşeyi kendi diliyle anlatıyor. Her zaman izlerim çok eğlenceli bir insan. :)  

Hocam adamın adı İlkay Zaman :)  youtube da kanalı var amerikada araba fiyatlarından tut herşeyi kendi diliyle anlatıyor. Her zaman izlerim çok eğlenceli bir insan. :)  
bende son zamanlarda  videolarına denk geliyorum  baya eğlenceli bi kişilik kendisi :)   vw   ile alakalı  video olunca forumdada paylasmak istedim

araba fiyatlarını görüpte iç geçirmemek elde değil gerçekten :)  amerikadaki

gezmiş kadar olduk :)  yanlı fiyatlar çok ucuz değil 4 tl ye varan ülkemizdeki dolar 28-36 dolar arası fiyatlar : 100-120bin tl bandı, ucuz bir şey gözükmüyor, Araçlar yanlış görmediysem boş donanım ve TSI

gezmiş kadar olduk :)  yanlı fiyatlar çok ucuz değil 4 tl ye varan ülkemizdeki dolar 28-36 dolar arası fiyatlar : 100-120bin tl bandı, ucuz bir şey gözükmüyor, Araçlar yanlış görmediysem boş donanım ve TSI
Hocam oyle bakmamak lazım olaya soyle düşünün ortalama 2000 tl maas alsanız yılda 24000 tl yapar. Orada 2000$ alsanizda 24000 $ yapar.Şimdi bu para ile orada araba alabiliyorken biz en az 3 katı kadar para biriktirmemiz gerekiyor.

Hiç yiyip içmeseniz orada 1 yılda bize 3 yılda alınabiliyor kabaca.Umarım anlatabilmişimdir.

Saygılarla

@RockandRage ben sadece araba fiyatı açısından yazdım hocam, ulaşılabilirlik konusunda  araplar daha şanslı bence , tabi değerini bilmiyorlar ayrı.

tabi burda beni düşündüren madem fiyatlar aynı bizdeki deli vergiler amerika da mı var ?

Hocam orada dolar kazanıyorlar sonuçta buranın parası ile kıyas yapmamak lazım. Bu Almanya'daki Amerika'daki fiyatları gördükçe sinirlerim bozuluyor. 2000 dolar veya euro kazanan bir insan orda 1 senelik maaşı ile 0 km C segmenti araç alabiliyor ama 2000 tl kazanan biri ülkemizde A segmenti bile alamıyor.

Özellikle Amerika ve Kanada'da lise talebesi bile para biriktirip kendisine araba alabilir. Almanya, Fransa vb. durumlar çok farklı değil. Üreten ülke olmanın ve otomobil üretmiyor olsan bile farklı kazançları olan ülke olmanın farkı burada kendini belli ediyor. "Üretmeyen" ülke ayakta durabilmek için insanlarını vergi yükü altında ezer. Güçlü ekonomileri bir kenara bırakın, gelişmekte olan ekonomilerde bile bizdeki kadar vergi yükü yoktur. Araç alırken verginin vergisini veren başka millet yoktur. Net fiyata ötv koyuyor, ötv'li fiyata kdv koyuyor.Örneğin bir aracın fiyatı 100 olsun, ötv (%45 örneğini vereceğim)'li fiyatı oldu 145, bunun üzerine %18 KDV koyuyor, fiyat oldu 171,1. Halbuki vergileri net fiyata yansıtsa, 100 + 45 + 18 = 163 yapacak. Bunun yanında da baskılanan enflasyon ve gizli devalüyasyon var. Bu sayede araçların net fiyatları bile yüksek kalıyor. Bunun sebebi de alım gücünün baskılanan enflasyon ve gizli devalüyasyon sebebiyle düşmesi.

@ahmet3976 hocam farlı şeylerden bahsediyoruz aslında :)  ben türkiyede iki defa vergiye girmesine rağmen ötv+kdv+ötv nin kdv'si sonuç tsi araç 75-100' e bitiyor (o kocaman el frenli olanlar)

videoya bakıncada hemen hemen aynı fiyatlar çıkıyor 

demek istediğim abd'demi bu vergiler aynı?

alım gücü evet tamamen dediğiniz gibi

@ahmet3976 hocam farlı şeylerden bahsediyoruz aslında :)  ben türkiyede iki defa vergiye girmesine rağmen ötv+kdv+ötv nin kdv'si sonuç tsi araç 75-100' e bitiyor (o kocaman el frenli olanlar)

videoya bakıncada hemen hemen aynı fiyatlar çıkıyor 

demek istediğim abd'demi bu vergiler aynı?

alım gücü evet tamamen dediğiniz gibi
hocam anladığım kadarıyla orda araçların hepsi boş olarak  bayiye geliyor siz opsiyonları eklettikçe fiyatı yükseliyor

aynı zamanda  dolar  olarak  para kazandığımızı varsayarsak yani   amerikan vatandaslari için   30 bin 40 bin tl gibi düşünebilirsiniz fiyatları biz düz mantık TL ye çevirdiğimizden fiyatlar aynı gibi duruyor :)

Bu videonun kapak fotoğrafındaki. Bu Harika Beyaz Golf GTI seri üretim Amerikada varmı yoksa kişisel olarak modife edilmiş özel bir araç mı.

Geri
Üst Alt