2015 model golf 7 çalışma sorunu

Abormen

Üye
İsim
Ahmet
merhaba dostlar,

2015 model golf 7 sahibiyim. (18 bin km de. 1.4 tsı manuel.) perşembe akşam her zaman yakıt aldığım shell istasyonundan 100 liralık benzin alıp otaparka çekmiştim. Bu sabah (pazartesi) her zamanki gibi kontağı açıp ışıkların sönmesini bekledim, söndükten sonra anahtarı her zamanki gibi çok kısa çevirip bıraktım hır hır hır gıy gıy gıy vıy vıy vıy yaptı çalışamadı (marj motoru normal döndü ama akü az falan değil) ardından uyarı yazdı elle çalıştırın diye. aynı işlemi bir kez daha yaptım yine çalışmayınca elle anahtarı çevirip bırakmadan gaza 3-4 kez hafif pompalama yaptım çalıştı. 4 km lik mesafede başka anormal bir durum yaşamadım kırmızı ışıklarda start-stop çalıştı. biraz önce tekrar deneme yaptım herhangi bir sorun gözükmüyor. garanti devam ediyor servise gideyimmi  ne dersiniz. bu tür bir şey ilk defa oldu.

@Abormen Hocam  

arabanızın çalışmaması ancak bu kadar güzel anlatılırdı 

hır hır hır gıy gıy gıy vıy vıy vıy yaptı çalışamadı
öncelikle kötü bir olay yaşamışsınız geçmiş olsun benim bir arkadaşımda mk7 TDI DSG var 2015 model 10 bin km de iken sizinki gibi yapmış hatta bana videosunu atayım

Ekli dosyayı görüntüle IMG_2527.mp4

video da biraz kısa sürede çalışıyor ama daha uzun süresinide izlemiştim

sende de golf var dikkat et demişti güncelleme ile halloldu onun problem 5 ay olmuştur yaptıralı 

merhaba dostlar,

2015 model golf 7 sahibiyim. (18 bin km de. 1.4 tsı manuel.) perşembe akşam her zaman yakıt aldığım shell istasyonundan 100 liralık benzin alıp otaparka çekmiştim. Bu sabah (pazartesi) her zamanki gibi kontağı açıp ışıkların sönmesini bekledim, söndükten sonra anahtarı her zamanki gibi çok kısa çevirip bıraktım hır hır hır gıy gıy gıy vıy vıy vıy yaptı çalışamadı (marj motoru normal döndü ama akü az falan değil) ardından uyarı yazdı elle çalıştırın diye. aynı işlemi bir kez daha yaptım yine çalışmayınca elle anahtarı çevirip bırakmadan gaza 3-4 kez hafif pompalama yaptım çalıştı. 4 km lik mesafede başka anormal bir durum yaşamadım kırmızı ışıklarda start-stop çalıştı. biraz önce tekrar deneme yaptım herhangi bir sorun gözükmüyor. garanti devam ediyor servise gideyimmi  ne dersiniz. bu tür bir şey ilk defa oldu.
Aynı olayı 1.2 de yaşadım 5-6 kez peş peşe basmasına rağmen çalışmadı, daha sonra bende anahtarı bırakmadan sürekli elle basarak ve gaz pedalına dokunarak çalıştırdım ondan sonra bir dahada yapmadı. Bir gün bir yerde bırakacak bakalım nerede olacak, muhtemelen ateşleme problemi oluştu.

Geçmiş olsun hocam. yazılım ile hallolacagını düşünüyorum. servise danışmakta fayda var.muhtemelen .ateşlemeden kaynaklı bir küçük problem.

1 kere çalışmaması ille de sorun olduğu anlamına gelmez. Yine de servise uğramanızı tavsiye ederim. Böylece:

- Şikayeti dile getirmiş olursunuz (gerçekten bir arızası var ise ileride ortaya çıktığında dayanak olması için)

- Hata/Arıza kaydı var mı diye kontrol ettirmiş olursunuz.

koltuk ile ile ilgili bir başka başlığa yazmışım bunu yeni farkettim silip buraya yapıştırdım :))) okuyanda ne demek istiyor acaba demiştir. dostlar dün akşam mesai çıkışında ve bu sabah normal çalıştı, herhangi bir sorun yok. servise bugün uğramaya çalışacağım.bilgi veririm burada.

Moderatör tarafında düzenlendi:
salı akşamı parka çektim cumartesi akşamı çalıştırdım 4 gün çalışmadığı halde sorunsuz çalıştı. hala vakit bulup servise soramadım.

Geri
Üst Alt