Lastiğe Çivi Girdi

ugr_05

Üye
İsim
UĞUR SABRİ ÖZBAŞ
Arkadaşlar Merhaba 

iki sorum olacak 

1-Bundan bir buçuk ay önce sağ ön lastiğime çivi girmişti tamirini yaptırdık ama o zamandan bu zamana bir kaç kez sağ ön lastiğim için basınç kaybı uyarısı aldım 

ustaya tekrardan gösterdik ve randıman alamayacağımı söyledi bizde stepnenin sadece lastiğini kullandık bu arada aracım 4 bin km de çok sıkıntı çıkmaz denildi 

eski lastiği tekrardan tamirini yaptık ama yinede azda olsa kaçırıyor ve zamanla iner dedi 

doğrumu yaptık bilemedim daha önceki golf aracımda da aynısı olmuştu onda da aynısı yaptık o da 4 bin km de idi :)

2-eski lastiği tekrardan tamirini yaptık ama yinede azda olsa kaçırıyor ve zamanla iner dedi bunun için 

daha sonra bir acil durumda kullanmak için şu köpüklü lastik kiti deniyor herhalde ondan mı yoksa çakmaklık tan çalışan pompa mı alsam 

kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 

Hocam tamiri içeriden sıcak press ile yaptı ise havasının inmemesi gerekir

@yusuf Hocam ben iş yerinde olduğumdan dolayı babam götürdü nasıl yaptırdı bilmiyorum ama eski yamasını söküp yenisini yapmışlar oda kaçırıyor dedi akşam bir sorayım babama dediğinizi de o ustaya sorarım teşekkürler cevap için 

benim de başıma geldi bu olay vida lastiğin tam köşesinden girmişti, ben riske girmedim 160- 170 bastığımda aklımda şüphe kalmasın diyerek yeni lastik aldım

Geri
Üst Alt