Composition Media 5.8"

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Composition Media Radyo-CD-MP3-WMA çalar, SD kart okuyucu, AUX ve USB Media-in girişi, 5.8" ekran Bluetooth arayüzü)

Opsiyonel donanım kodu: ZCA

Tutarı: 2.850 TL. (Vergiler dahil)

Muafiyet ve Zorunluluklar:

Composition Media Radyo-CD-MP3-WMA çalar, SD kart okuyucu, AUX ve USB Media-in girişi, 5.8" ekran Bluetooth arayüzü)

Highline ile Bluemotion donanım seviyesindeki araçlarda standart olarak sunulur. Bu donanıma sahipseniz ve discover Pro'ya upgrade etmek isterseniz 6.363 TL fark ödemelisiniz.

Midline Plus ile  Comfortline Donanımlı araçlar için 982 TL fark ödenerek alınabilir.

vEaq24.png

5" kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim 5" ile 5.8" arasında sadece boyut farkı var çözünürlük farkı yok. Her ikisi de 400 x 240 piksel

Fakat kullanılan işlemci ve hafıza farkı nedeniyle bir kutuya sahip ve bu cihaz torpido içerisine konulmuş.

USB ile AUX girişleri vites kolu önündeki kapaklı göz içerisine gizlenmiş.

SD kartların yuvaları ise torpidoda

ZD50BV.jpg
1ypXWN.jpg

7kB4nN.jpg

Örneğin aynı menülerin farklı görüntüleri

Bu Composition Color görüntüsü:

ZD50B3.jpg

Bu ise Composition Media:

n7bB6N.jpg
l7QVGQ.jpg

5.8" ile 8" arasında kıtalar arasındaki okyanuslar kadar fark varsa

5" ile 5.8" ekranların çözünürlükleri 400 x 240.

5" ile 8" arasında dünya kadar fark var...  çünkü 8" ekranın çözünürlüğü diğerinin iki katı 800 x 480 piksel

sadece boyut değil 5" ekranlar ilk çıkan dokunmatik telefonlar gibi parmağınızı ekrana bastırmanız gerekirken 5.8" ekranlar kapasitif ekrana sahip olduklarından tıpkı Samsung Note 4'lerdeki gibi parmağınızı daha yaklaştırdığınızda aktive olan ve 400 x 240 piksel çözünürlükte  bir medyaya sahip. Ayrıca; ekranı cep telefonunun ana ekranı gibi sağa sola kaydırarak radyo listeleri arasında gezinebilme özelliği var ki bu 5" olanın ekranındaki sağ veya sol üst köşedeki oklara basılarak yapılıyor.

Ayrıca radyo istasyonları arasında gezinebilme,

radyo istasyonlarının logolarını görüntüleme;

menüler arası animasyonlu geçiş;

Müzik listelerinize albüm kapağı ekleme, bu dosyadaki şarkılar çalınırken bu resmi görüntüleme.

Bu albüm kapağı olarak sevdiklerinizin veya hayranı olduğunuz takım, sanatçı veya istediğiniz her neyse onun fotoğrafını ekran koruyucu olarak görüntüleme.

Sadece bluetooth ile telefonla görüşme yapma değil sizin aradıklarınızı veya sizi arayanları, ekranda telefon rehberindekilerin fotoğraflarını görüntüleme gibi pek çok ekstra özelliği var.

Yetmedi bir de müzik tutkunuysanız cep telefonunuzda dinlediğiniz müzik klasörlerini otomatik olarak eşitleme ve telefonunuza yükleyeceğiniz bir programla araca bindiğiniz an telefonunuzda söz gelimi kulaklıkla dinlediğiniz şarkıya araç hoparlörlerinden devam etme gibi özellikleri de var.

Bağlantı noktası olarak ekstradan usb bağlantısı ekleniyor.

Geri görüş kamerası alacaksanız da en azından bu ekranı almanız şart..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam açıklamayı sonuna kadar okudum. Yazının son kısmında telefona yüklenen bir programla eşitlemeden bahsetmişsiniz. Bu bluetooth üzerinden müzik dosyalarına ulaşmaktan farklı bir şey mi yoksa farklı bir olay mı? bu kısmı biraz daha açarsanız sevinirim.

@silvershadow

hocam şuraya damdan düşüp bişey sıkıştırayım. arayanların resmi bugüne kadar hiç çıkmadı bende?

@maniax Hocam bende düşüyorum hemen damdan :D Bende 6,5" var ama bendede hiç bir zaman resim çıkmadı ki telefonda herkes resim ile kayıtlı :D

mcanerol dedi:
@maniax Hocam bende düşüyorum hemen damdan :D Bende 6,5" var ama bendede hiç bir zaman resim çıkmadı ki telefonda herkes resim ile kayıtlı :D
o zaman ordan forumun sıcak konusuna bi geçeyim. sizin saat ve yakıt verilerinde sıkıntı var mıydı? :D

@maniax Hocam benden çok yaşıyıcaksınız :D Bende şimdi arabayı aldığım zaman ki yazılımın resimini çekmiştim onu arıyorum. Hocam ben aldığımdan beri hiç bir sıkıntı olmadı. Sadece saat için normalde Türkiye +2 saat diliminde olmasına rağmen +-0 saat dilimi seçili duruyor. +2 yapınca ileri oluyor saat.

mcanerol dedi:
@maniax Hocam benden çok yaşıyıcaksınız :D Bende şimdi arabayı aldığım zaman ki yazılımın resimini çekmiştim onu arıyorum. Hocam ben aldığımdan beri hiç bir sıkıntı olmadı. Sadece saat için normalde Türkiye +2 saat diliminde olmasına rağmen +-0 saat dilimi seçili duruyor. +2 yapınca ileri oluyor saat.
valla var ya sizinki de 0608 çıkarsa net kafayı yicem. ama sanırım olay sadece major sürümde değil. diğer ekran görüntülerinde de bi sürü bişey var ya kesin onlarda farklılık var

@maniax Hocam durun ya sizi habersiz bırakmıyım. 2 dk arabaya gidiyorum ben gelicem s=captain

mcanerol dedi:
@maniax Hocam durun ya sizi habersiz bırakmıyım. 2 dk arabaya gidiyorum ben gelicem s=captain
hay allah akşamın bu saatinde zahmet verdim. acelesi yoktu hocam ya.  s=aman

mcanerol dedi:
@maniax Hocam iyice karıştı ortalık galiba :D
bugüne kadar ortalıkta 0240 hiç yoktu. arkadaş neye göre sürüm yüklemiş bu almanlar vallahi anlamadım. her konfigürasyona farklı mı yani. şimdi şeytan diyo şu başlık altındaki yazılımları ve kişilerin donanım vs'lerini yaz bak iyice, farkı bul efsane ol falan ama... :)

bu meslekle zor. kafam bi noktadan sonra algılamıyo. belki de algılamasam daha iyi. gidip yükleteyim bakalım nolacak. randevuya da 1 ay var.  8|

mandufla dedi:
Hocam açıklamayı sonuna kadar okudum. Yazının son kısmında telefona yüklenen bir programla eşitlemeden bahsetmişsiniz. Bu bluetooth üzerinden müzik dosyalarına ulaşmaktan farklı bir şey mi yoksa farklı bir olay mı? bu kısmı biraz daha açarsanız sevinirim.
Değerli Hocam;

Eğer cep telefonunuz tanımlandıysa.

Media tuşuna basılınca seçenekler arasında cep telefonunuza kayıtlı şarkıları çalma da mevcut.

Bluetooth üzerinden ulaşabildiğiniz müzik dosyalarını çalarken bunları ayrıca yüklemenize gerek kalmayıp bellek olarak telefonunuzun belleğini kullanmaktadır.

Yüklenen programı hatırlayamıyorum ama kulaklıkla müzik dinlemekteyken aracınıza bindiğinizde normalde önceki kaldığı yerden müzik çalmaya başlaması yerine o esnada dinlediğiniz parçadan ve kaldığınız yerden devam etmeye de olanak sağlıyor.

Geri
Üst Alt