SERAMİK KAPLAMA

olay_yerci

Yeni Üye
İsim
Olay_yerci
HERKESE MERHABALAR BENDE 10 GÜN ÖNCE SIFIR BİR GOLF ALARAK GOLF AİLESİNE KATILDIM. SORMAK İSTEDİĞİM ÖZELLİKLE SIFIR ARAÇLARAYAPILAN SERAMİK KAPLAMALAR BOYA VE KAPORTA İÇİN YARARLIMIDIR.. ÇİZİLME VE DİĞER ETKENLERİ ÖNLEMEDE FAYDALARI VARMIDIR.YAPTIRAN YADA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA SEVİNİRİM.

Değerli Hocam

Öncelikle Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz. 

Bu konuda

@Abdulkadir Gülbahar Abdülkadir, 

@mahmut0382 Mahmut

ve @grkm  Görkem üstadlarmız varken çok şanslıyız.

Bu linklerde kullanıcı deneyimlerini de okuyarak merakınız varsa giderebilirsiniz. 

bu alttaki linklere tıklayıp konuya yazmanızı rica edeceğim

Bu arada....

Lütfen yazılarınızı caps lock kapalı yani normal tümce düzeninde küçük harfle yazmanızı da rica etsem. Forum aleminde çok hoş anıştırmaları olmayan bir yazım tarzıdır. 

Öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın .

Seramik kaplamalar bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde faydasını görürsünüz aksi takdirde faydası bir yana aracınıza zarar dahi verebilirsiniz . Öncelikle boya koruma , pasta gibi uygulamaları servis veya kurumsal büyük firmalar yerine butik iş yapan bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim . Bunun dışında size çizilmez darbeye dayanıklıdır gibi uçuk vaatlerde bulunanlara itibar etmeyiniz . Çiziğe karşı aracın direncini bir miktar arttırsa da aracınız zırhla kaplanmaz .

Kısaca seramik kaplamayı tavsiye ederim aracınız sıra dışı bir parlaklığa ve uzun süreli bir korumaya sahip olur fakat bunu ne yaptığını bilen dürüst ve uçuk vaatlerde bulunmayan birine yaptırmanızı tavsiye ederim .  

Ben şahsen seramik olayına güvenemedim , fiyatta yaklaşık 1000 lira gibi vermişti servis . Ben ön kaputa film kaplattım ve  hersene boya koruma yaptırırım diye düşündüm. 

Ben şahsen seramik olayına güvenemedim , fiyatta yaklaşık 1000 lira gibi vermişti servis . Ben ön kaputa film kaplattım ve  hersene boya koruma yaptırırım diye düşündüm. 
Gökhan hocam bu şekildede gayet aracınızı çevresel etmenlerden koruyabilirsiniz. Seramik kaplamalara güvenememenizde haklısınız. Seramik kaplamalar maalesef ülkemizde doğru tanıtılamadı. Doğru ürün kaliteli işçilik ile seramik kaplamalar şu an piyasada en etkin korumayı uzun süre sağlayabilen üründür

Fakat dediğim gibi püf nokta doğru ürün kaliteli işçilik. Bunuda tr de bulabileceğiniz noktalar sınırlıdır. Her eline polisaj makinesi alana araçlarınızı teslim etmeyiniz.

@silvershadow@silvershadow kusura bakmayın form sitelerini pek kullanmadığımdan ( hatta hiç) kurallarına da vakıf değilim..Çok güzel ve yararlı bir site aracı almandan takip ediyordum aracı alınca bende üyelerden olayım dedim.Yardım için teşekkürler iyi akşamlar

@silvershadow@silvershadow kusura bakmayın form sitelerini pek kullanmadığımdan ( hatta hiç) kurallarına da vakıf değilim..Çok güzel ve yararlı bir site aracı almandan takip ediyordum aracı alınca bende üyelerden olayım dedim.Yardım için teşekkürler iyi akşamlar
Değerli Hocam

Teşekkür ederiz güzel sözleriniz için. 

Aramıza hoş geldiniz tekrar.

@[email protected] Değerli Hocam Aramıza hoş geldiniz.aracınız hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanmanızı dilerim.

ilgi duyduğunuz seramik kaplama ve daha nicesi için doğru yerde olduğunuza emin olabilirsiniz. Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız mutlaka sizlerle kıymetli fikirlerini paylaşacaklardır. Selam ve saygılar .

@[email protected] hayırlı olsun. 

Ceramic Coating. Glass Coating. Titanium Coating...... Araç sahipleri bunların arasında doğru seçimi yapacak, sonra doğru ürün kullanan profesyonel işinin ehli birini bulacak da yaptıracak. Bence önce ne istediğini bi düşünmeli. Eğer bir kere uyguşama yaptırıp sonra daha bakım yaptırmama gibi bir heves varsa... Seramikden uzak durmak lazım. Çünkü Seramik ürünler de bakım isteyen ürünler. Çizilmez? Çizilir. Fakat kaliteli bir ürün kullanılmış ise....boya çizilmez, yüzeydeki koruma çizilir. Derin parlaklık? Evet! Kir tutmama özelliği? Hayır, kirin daha az tutunma özelliği daha doğru olur. Yağmur yağarken araç temizlenir diye birşey yok. Aracın yüzey bakımı yıkamalarda hassasiyete ne kadar dikkat edilirse Seramik kaplamanın ömrü o kadar uzun olur.  Bütün bunları sıralarsak... bütçe elverişli ise, sırf o parlaklık için o seramik yaptırılır. 

Fakat kendinize bir iyilik yapın, ve serviste yaptırmayın. oralar ticarethane. Yıkamalarda, yarı kapalı mekanarda pasta cila çekilen yerlerden hassaten uzak durun. 1000 TL ye seramik yapılmaz. Hakkıyla yapılan işlem sıfır araçlarda 2, ikinci el araçlarda 3 gün minimum süredir. Kaliteli mekanlar ürünü kürleştirmek için ısıtıcı ile yüzeydeki seramiği kürleştirirler. bu aslında şarttır fakat kimse uymuyor. bu bilgilere dayanarak uygulama yaptırabileceğiniz mekanları seçebilirsiniz.

@[email protected] hayırlı olsun. 

Ceramic Coating. Glass Coating. Titanium Coating...... Araç sahipleri bunların arasında doğru seçimi yapacak, sonra doğru ürün kullanan profesyonel işinin ehli birini bulacak da yaptıracak. Bence önce ne istediğini bi düşünmeli. Eğer bir kere uyguşama yaptırıp sonra daha bakım yaptırmama gibi bir heves varsa... Seramikden uzak durmak lazım. Çünkü Seramik ürünler de bakım isteyen ürünler. Çizilmez? Çizilir. Fakat kaliteli bir ürün kullanılmış ise....boya çizilmez, yüzeydeki koruma çizilir. Derin parlaklık? Evet! Kir tutmama özelliği? Hayır, kirin daha az tutunma özelliği daha doğru olur. Yağmur yağarken araç temizlenir diye birşey yok. Aracın yüzey bakımı yıkamalarda hassasiyete ne kadar dikkat edilirse Seramik kaplamanın ömrü o kadar uzun olur.  Bütün bunları sıralarsak... bütçe elverişli ise, sırf o parlaklık için o seramik yaptırılır. 

Fakat kendinize bir iyilik yapın, ve serviste yaptırmayın. oralar ticarethane. Yıkamalarda, yarı kapalı mekanarda pasta cila çekilen yerlerden hassaten uzak durun. 1000 TL ye seramik yapılmaz. Hakkıyla yapılan işlem sıfır araçlarda 2, ikinci el araçlarda 3 gün minimum süredir. Kaliteli mekanlar ürünü kürleştirmek için ısıtıcı ile yüzeydeki seramiği kürleştirirler. bu aslında şarttır fakat kimse uymuyor. bu bilgilere dayanarak uygulama yaptırabileceğiniz mekanları seçebilirsiniz.
Eline yüreğine sağlık Abdulkadır ustam  :'(

Geri
Üst Alt