Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Bende şimdi servisle iletişime geçtim. plakadan sorgulayıp dönüş yapacaklar hocam. bilgileri paylaşırım burdan.
Benim aracımda güncelleme çıkmadı arkadaşlar. (Hatta elektro mekanik park freni için Güncellemelerin Manuel araçlarda olduğu bilgisi verildi) DSG şanzumana sahip araçlarda yokmuş. Lakin DSG li araçlar için konuya dair güncelleme hakkında ilerleyen zamanlarda daha net bilgiler geleceği konuşuluyor. Ar Ge çalışmaları sonucu sanırım bu gibi durumlara alışmamız gerekecek. Burada söz konusu olan Güncellemeler Güvenlik açısından önem arz ediyorsa bunun servislerimizin sms-ma,l yada telefon yoluyla bizlere ulaşması şeklinde  olması daha kurumsal ve geçerli bir çözüm olacaktır.Selam ve Saygılar 

Ben de son 1 ayda bir iki kere aldim bi uyariyi daha once yoktu 1 saniyelik bir uyari ve herhangi bir sknti yokmus gibi devam ediyorum surmeye birkac defa daha yasarsam servise goturmeyi disunuyorum

E-devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyeti'ne  şikayetinizi yapın arkadaşlar ben öyle yaptım cevap bekliyorum. Burada dert yanmakla hiçbir sorunu çözemezsiniz. Garantiniz bitmeden bu hata ile ilgili servise kayıt açtırın ve tarihini tüketici hakem heyeti dilekçenizde belirtin. Servisten kayıtlarınızı alın elinizde bulunsun . Özellikle Doğuş grubu araçlarında çok dikkatli olun 5 kuruşun hesabı yapılır.
Mesele dert yanmak ise şöyle bir şey yapın tanıdıklarınıza Volkswagen grubu araç aldırmayın ben öyle yaptım şu ana kadar 3 kişiyi döndürdün Volkswagen almaktan size de tavsite ederim bunun mutluluğu bana yeter . [emoji4]
Vw de hangi aracı almaktan vazgeçirip hangi aracı aldırdınız hocam.

Merhaba arkadaslar benim aracimdada son zamanlarda saniyelik bir şekilde bu uyari var! Bugun servise sordum yeni bi yazilim guncellemesi beklioruz dediler, 2015 golf 1.6 tdi dsg high. 50.000 km de 

umarim buyuk bi sikinti degildir.

Hocam ben vites kol mekanizmasını garantiden değiştirdim. Değişim yapabiliyorsanız değişim talebinde bulunun.

malesef bugün benim aracımda aynı hatayı verdi. Güncel durum nedir arkadaşlar ?

2015  Golf1.2 TSI DSG 7 aracım cevre yolunda 130 ile giderken uyarı verdi. Çok kısa sürdü ancak vitesi p kısmını okuyabildim. Bu uyarı iki kez çevre yolunda tekrarladı. Forumda okuduklarımdan benzeri sorunların yaygın olduğunu görüyorum. Aracımın garantisi devam ediyor. Haftaya salı randevu verdiler. telefondaki bayan yazılım sorunu olabileceğini söyledi. Bakalım neler olacak. Sonuçları sizlerle paylaşacağım. Bu konu ile alakalı sizlerin yaşadığı güncel bir durum var mı?

bu sorunu yaşayan ve garantisi devam eden tüm arkadaşlarıma tavsiyem [email protected] almanya adresine ingilizce şikayette bulunmalarıdır. Almanya müşteri hizmetleri bu konuyla ilgileceğini bildirdi.  garantiniz bittiyse sizi sıkıntıya sokan bir durum yoksa değiştirmeyin 3 bin TL masrafı var.

Arkadaşlar forumda yeniyim herkese selamlar aynı sorun benim aracımda da var yalnız benim araçtaki uyarı "hata! Aracı sadece P konumunda terk ediniz" şeklinde çıkıyor bir aydır var servisi aradım parça değişimi olacağını söylediler. 20 gün sonra yıllık bakım var bu durumuda ele alacaklar. Bu hata ilk çıktığında pek umursamadım. Şimdi haftada bir çıkıyor forumlarda baya bir şikayet var anladığım kadarıyla 2015 modellerde daha çok bir gelişme olduğunda bilgilendiririm herkese saygılar

Bende yol bilgisayarında görünmese de vag com ile sorguladığımda görünüyor ve silsem de gitmiyor. Serviste ki tanıdığıma sordum, konunun çözümü için çalışmaların sürdüğünü, eskiden parça değişimi yaptıklarını ama şuan sadece çözümü beklediklerini söyledi. 

Arkadaşlar selam, aynı hata bende de var. Daha önce de yazmıştım. Bana da yazılım bekliyoruz demişlerdi. Gelen giden yok tabi. Sonra şunu fark ettim. Aracın direksiyon arkasındaki ekranında "Vitesi P konumunda terk ediniz.." uyarısı verirken, teyp(media) ekranında araç durumu menüsünde "motor aşırı ısındı" şeklinde uyarı veriyor. Anlık bir iki saniye gözüküyor ve sonra kayboluyor. Sabit kalmıyor. Normal yukarıda yazılan hatalar gibi.

Bunu fark edince tekrar gittim servise.  Aracın her yerine baktılar. Hiç bir şey bulamadılar. Almanya ya ticket açtıklarını söylediler. 10 gün içinde netleşir dediler. Bu arada uyarının fotoğraflarını çekmesem yazılım bekliyoruz diye yollayacaklardı. Resimlerini gösterince ilgilendiler. 

Sizden ricam eğer "Vitesi P konumunda.." hatası alıyorsanız  Teyp ekranından da araç durumu menüsünü kontrol edebilir misiniz?  

Varsa benzer uyarı alan bana mesaj yazarsa doğus oto ya iletirim. Ticket i günceller. Belki ortak birşey çıkar problemi çözümü daha kolay olur.

Teşekkürler

IMG_1200.jpg

IMG_1213.jpg

Bugün öğrendiğim son bilgiye göre Almanyadan gelen aksiyon vites mekanizmalarının değişmesi yönünde olmuş. Bakım sonrası servis danışmanından öğrendim durumu, bugün düşmüş ekranlarına hatta. Garantiden değiştirilir sanırım fakat benim gibi garantide iken uyarıyı alıp beklerken garantisi bitenlere de iyi niyetten indirim yaparlar tahminim. Servis danışmanı henüz hiç işlem yapmadığı için bilgisi yoktu parasal konudan. Servislerde tanıdığı olan arkadaşlar daha geniş bilgi edinirler umarım.

Bugün öğrendiğim son bilgiye göre Almanyadan gelen aksiyon vites mekanizmalarının değişmesi yönünde olmuş. Bakım sonrası servis danışmanından öğrendim durumu, bugün düşmüş ekranlarına hatta. Garantiden değiştirilir sanırım fakat benim gibi garantide iken uyarıyı alıp beklerken garantisi bitenlere de iyi niyetten indirim yaparlar tahminim. Servis danışmanı henüz hiç işlem yapmadığı için bilgisi yoktu parasal konudan. Servislerde tanıdığı olan arkadaşlar daha geniş bilgi edinirler umarım.
Bilgilendirme için teşekkürler. Bende aynı hatayı almaya başladım.

Aracım 2015 model bir ay önce servise başka bir konuyla ilgili gittiğim dönemde  karşılaştım. Servis bilgilendirme beklediklerini söylemişti.

Bilgilendirme için teşekkürler. Bende aynı hatayı almaya başladım.

Aracım 2015 model bir ay önce servise başka bir konuyla ilgili gittiğim dönemde  karşılaştım. Servis bilgilendirme beklediklerini söylemişti.
Araç Durumu ekranın da ne görüyorsunuz? Orayı kontrol etme şansınız oldu mu?

Doğus oto daki servis danışmanına mail attım. Herhangi bir bilgisi olup olmadığı hakkında. Bakalım ne cevap gelecek. 

Bu bilgiyi hangi servisten aldınız? Eğer servis daışmanı arkadaş bilgim yok vs. derse referans olması açısından o servistekilerle iletişime geçmesini isteyeceğim?

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Araç Durumu ekranın da ne görüyorsunuz? Orayı kontrol etme şansınız oldu mu?

Doğus oto daki servis danışmanına mail attım. Herhangi bir bilgisi olup olmadığı hakkında. Bakalım ne cevap gelecek. 

Bu bilgiyi hangi servisten aldınız? Eğer servis daışmanı arkadaş bilgim yok vs. derse referans olması açısından o servistekilerle iletişime geçmesini isteyeceğim?

Teşekkürler
Araç durum ekranında herhangi bir uyarı hata yok. O anda belki araç durum ekranında da görünüyordur ama 1-2 sn gibi sürüyor uyarının gösterge panelindeki bilgilendirme ekraninda kalması.

Geri
Üst Alt