Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

fren > N > park freni çek  >>>>  freni bırak > tekrar fren > P 

Aracı her zaman bu şekilde terk ediyorum. İyice alışkanlık oldu...  Bu hata neyse şükür bana hiç uğramadı...

Sorunu yaşayıp, yukarıdaki sıralamayı denemeyenler bir süre uygulayıp durumu kontrol edebilir mi..  Belki hataya bir çözüm olur bilemiyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@niclayt sürekli dediğiniz şekilde kullanıyorum hatayi veriyor pek ilgisi yok sanırım 

2016 model polo allstar 1.2 tsi dsg aracım da aynı hatayı veriyor,  servisi aradım halen yanıt bekliyoruz,  yolda bırakmaz öyle kullanın dedi.  Şaşkınım kaç zamandır yanıt beklemelerine.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Demin servisten geliyorum. Bende de aynı sorun vardı. Kayıt oluşturup eğer gelişme olursa sizi arayacağız dediler. Ama uyarıyı almak can sıkıcı. Gittikçe de artıyor gibi ekrana gelmesi
Araç model yılı nedir?

Bu uyarıyı bu aralar çok sık almaya başladım. Tekrar servise gideceğim. Bu hataya çözüm bulan var mı? Garantisi bitti aracımın. Kullanımda sıkıntı yoktu başlarda. Ama şimdi sorun oluyormuş gibi hissediyorum. Sık sık ötüp durması Can'ımı sıkmaya başladı. Vw İ şikayet ettim. Hala dönüş de olmadı. Aynı uyarıyı alan arkadaşlar ne yaptınıZ. Beklemede misiniz?

Değişik bir şekilde gecen hafta ilk defa arabaya binmeden aldım uyarıyı bagajı actım yukumu koydum tınnn ve o uyarı sonra gitti ilgincc

bu hata mesajı  1 senedir aracımda var, golf 1.4tsi dsg 2016, geçen sene bakım için servise uğradığımda kayıt almışlardı,( o dönemde aracım garanti kapsamında idi) önümüzdeki pazartesi periyodik bakım randevusu oluşturdum, müşteri danışmanını aradığım da bu hata ile ilgili güncelleme geldi, sizlere bilgilendirme için arayacaktım dedi danışman, sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu sorduğumda donanımsal cevabı aldım, bilginize..

@tolgaakkay donanımsal soruna yazılımsal çözüm bravo gerçekten hepsini ayakta alkışlıyorum, geçen hafta servisteki arkadaşla bu konu açıldı kavramanın kıvılcım çıkarttığını bunun için böyle bir uyarı aldıklarını söyledi, kavrama ne yapıyorsa o hataya devam edecek sadece bize p konumunda terk edin uyarısı yansımayacak ta ki arızalana dek.

@tolgaakkay iyi günler aracınızı servise koyduktan sonra bizimle paylaşabilir misiniz acaba biz de ona göre kalıcı bir çözümse eğer aracımızı servise götürelim 

@tolgaakkay donanımsal soruna yazılımsal çözüm bravo gerçekten hepsini ayakta alkışlıyorum, geçen hafta servisteki arkadaşla bu konu açıldı kavramanın kıvılcım çıkarttığını bunun için böyle bir uyarı aldıklarını söyledi, kavrama ne yapıyorsa o hataya devam edecek sadece bize p konumunda terk edin uyarısı yansımayacak ta ki arızalana dek.
ben hiç daha araca binmeden verdi peki çalıştırmadan neyin kıvılcımıymış

Geri
Üst Alt