Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

@typhoons evet haklısınız bu gibi kronik sorun yaratan parçaların arkasında durması gerekir.

Dert edecek bir şey yok iyi niyet garantisinden sadece 500 TL işçilik masrafı  vererek vites mekanizması değişiyor.  Dsg nin Konforuna her şey değer manuel vites resmen eziyetmiş 3310 yerine akıllı telefon kullanmak gibi bir şey dsg li araç 🤗

2016  ocakta aldım aracı 55.000 km  şu an. Dsg  de  bir tek bu uyarı çıktı servis elemanları  iyi niyet garantisi  ile çözdüler.  

Hepsi otomatik olmak üzere Golf 4 ve 5 kasadan sonra Astra J kasaya sonrasında geçen yıl yeniden Golf 7 kasaya döndüm. Yani ne diyeyim arkadaşlar soluksuz bir şekilde tüm sayfaları sanki Breaking Bad dizisi izler gibi okudum. Yani insanların yığınla para vererek aldığı araca sadece 2 yıl garanti veren bir firma ve yetkili servisi üretimdeki hata kaynaklı olduğu aşikar olan kronik bir genel soruna böyle duyarsız böyle umarsız böyle gevşek bir şekilde karşılık veriyorsa yani o markaya ve o yetkili servise diyecek söz bulmak zor. Alman işi sağlam olur algısı DSG ile galiba sarsıldı. DSG hızlanma, yakıt tasarrufu ve konfor açısından tam otomatikten kat kat kat üstün bir teknoloji lakin görülen o ki mekanik anlamda bir o kadar dayanıksız. Yani  rakiplerinden çok çok üstün teknolojik kabiliyete sahip çok ileri bir işlemcinin ısınma sorunu olduğu haliyle bilinçli olarak pazarda öne çıkmak adına müşterilerine satılması ne kadar rezil ve berbat bir durumsa teşbihte hata olmasın emisyon hilesi ile namı ile kirlenen bir şirketin ürettiği DSG nin olası hataları bilinmesine rağmen diğer rakiplerin önüne geçme stratejisi adına son kullanıcıya satılmış olması sanki güçlü bir ihtimal gibi geliyor. Avrupa'da ABD'de bunun bir yere kadar yapar durum farkedilir edilmez milyarlarca Euro ceza kesilir ve yaşı ne olursa olsun yok garantili mi yok iyi niyet var mı vs. durumları aranmaz o araçlar geri çağrılır ve tüm işlemler ücretsiz yapılır. Çünkü bu ülkelerde adaletin üstünlüğü vardır üstünlerin adaleti değil. Peki bizde durum neden böyle???!!!

Arkadaşlar, herkese selamlar. Aynı durum, Minicooper 1.5D 4 kapı aracımda başıma geldi. Garantisi bitmesine rağmen iyi niyet kapsamında ücretsiz olarak parçayı  değiştirdiler. İşçilik için ücret ödemedim.

İşçilik : Vites kolu mesnedinin sökülmesi,takılması veya değişimi

Parça: VITES MEKANI

Bilgilerinize,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu sorun ile bende karşılaştım iki yıl önce o zaman yeni yazılım yüklediler ve şimdi tekrar gündeme geldi. Araç arıza veriyordu. ben şahsıma ait auto hold hiç kullanmadım .Araç  2015

model kullanmaya başladım arıza kesildi uzun zamandır gözlemliyorum arıza yok. Aralık 8 de randevum var bakım için tekrar gündeme getireceğim. Gelişmeleri aktarırım.

Herkese merhaba,

Bu hata son zamanlarda fazla vermeye başladı ve hatayı verince eskiden 2-3 saniye içinde kayboluyordu fakat artık aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda bile gitmiyor. Sonra kendiliğinden gidiyor. Servisi bugün tekrar arıycam bir gelişme var mı diye.

@ibrahim15 Ne yaptınız sorabildiniz mi servise?

İyi günler

Kemal hocam sordum yazılım bekliyoruz dedi servis bu arada yağ değişimine 900tl verdim paşalar :( gibi geldim.

arkadaşlar selamlar

servise tekrar gitmedim. garantim bittiği için yapılacak bakım-onarım işine para talep edeceklerini söylemişlerdi ekim-kasım aylarında aralığın bugününe kadar da hatayı toplasanız 5-10 defa aldım

ilk mesaj attığımda günde 5-10 defa oluyordu

ne değişti bilmiyorum

33hasan33 hocam araç 2015 model 23000 km de.km dolsun dolmasın her yıl servise giriyorum.

Bu hata ile alakalı servisi aradım, hala beklemedeler. Ara sıra arayın dedi, mesela 1 ay sonra tekrar arayın dedi. Gelişme olursa da bana haber verecekler.

Bu hatanın sürüşü etkilemeyeceğini söylediler.

@ibrahim15 Teşekkürler bilgi için. Geçtiğimiz ağustosta 1250TL verdim bakıma ben. Tam doların arttığı zamanlardı. Yine ucuza gelmiş.

@ibrahim15 İbrahim Bey, bakım ve yedek parça konusunda orjinal kullanmak en iyisi. piyasada satılan yağların çoğu sahte. servis biraz tuzlu oluyor ancak. aslanı besleyen yemini düşünmez :)

Geri
Üst Alt