Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Ben çorlu çalışkana gösterdim arabayı arkadaşlar.pc bağladılar dediler ki yazılım güncellemesi ile bu sorun giderilecek.

garantim bitmiş meğerse 2 yıl garanti süresi geçerliymiş ben 3 sanıyordum, ulan fiat bile 3 yıl veriyor, neyse.para isticeklerini söylediler yani

randevu verdiler. sanırım götürmem.

bir de 3-5 dakika otomatik vites nasıl kullanılır ipuçları verdiler.

durum böyle.

Bizde tiguan var hiç öyle birsey rastlamadım dsg oda genel bir sıkıntı galiba bu

@alkanerkn yazılım daha gelmedi diye biliyorum şayet geldi ise ve siz aracınızı sürekli serviste bakım yaptırmışsanız iyi niyet garantisi ile ücret almazlar yazılım atılacak ise bence gidin uyarı veren araç satarken sıkıntı çıkarır 

Ben çorlu çalışkana gösterdim arabayı arkadaşlar.pc bağladılar dediler ki yazılım güncellemesi ile bu sorun giderilecek.

garantim bitmiş meğerse 2 yıl garanti süresi geçerliymiş ben 3 sanıyordum, ulan fiat bile 3 yıl veriyor, neyse.para isticeklerini söylediler yani

durum böyle.

@alkanerkn yazılım daha gelmedi diye biliyorum şayet geldi ise ve siz aracınızı sürekli serviste bakım yaptırmışsanız iyi niyet garantisi ile ücret almazlar yazılım atılacak ise bence gidin uyarı veren araç satarken sıkıntı çıkarır 
Bu gibi konularda ikili ilişkiler çok önemli., apple 'dan telefon alıp 2 sene sonra garanti bittiğinde, apple bizlere yok arkadaş senin garantin bitti, ben sana yeni IOS sürümünü veremem ancak belli bir ücret karşılığında veririm diyebiliyor mu..? O araca destek sağladığı sürece o güncellemeyi vermek zorundalar., adı üzerinde bu güncellemeler neden çıkıyor..? size sattıkları araçtaki var olan hataları gidermek için çıkıyor.. Arkadaşlar 5 kuruş vermeyiniz eşşek gibi o güncellemeyi yapmak zorundalar..

durum böyle.
Hocam güncellemeyi size vermek zorundalar. Sonuçta bozuk olarak vermişler size. 

Bende de 2015 Golf 1.2 TSI var. 8-9 aydır bu sorunu yaşıyorum. Maltepe Erel de benzer bir şekilde eskiden vites aksamını değiştirdiklerini ama bazı arabalarda sorunun devam ettiği için Yazılım değişikliği beklendiğini söylediler.

forumu takip edince sorun 1-2 yıl öncesinde  de varmış. açıkcası Yazılım geleceğini sanmıyorum.  

@Kaanket Merhaba, Benimde 2015 model Octavia da bu sorun çıktı, garanti bittiğinden toplamda 4200 TL fiyat çıkardılar. Vites mekanizması kolu değişimi için, siz bu sorun için ne yaptınız sonuç alabildiniz mi ?

@alkanerkn merhaba, son durum hakkında bilgi verebilirmisiniz, sorunun çözümünü sağlayabildiniz mi ?

@Pufudak Merhaba, sorun hakkında bir gelişme sağlayabildiniz mi, bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Bu sorunla bende karşılaştım dün yıllık bakım için servise gittim hem bakımımı yaptırdım hemde böyle bir sorun olduğunu anlattım,  servis yetkilisi bu konuyla ilgili daha önceden vites mekanizmasını değiştirerek halledildiğini söyledi ancak Almanya dan gelen uyarı üzerine bu durum şuanda durdurulmuş yani mekanizmayı değiştirmiyorlarmış, bu konu ile ilgili  yazılım güncellenmesi beklenildiği söylendi  çünkü benim gibi bu sorunu yaşayan birçok araç olduğunu söyledi  bu araçlar servise kayıt yaptırmaları gerektiğini daha sonra sırayla servis tarafından araçların çağıralacağını söyledi, ilerisi için bir problem yaşarmıyım yani  aracım da herhangi bir  başka sıkıntıya neden olur mu diye sorduğumda her hangi bir sorun olmayacağını belirtti, bekleyeceğiz anlaşılan..

@Dasilva ilginç bir durum gerçekten aynı sorunla karşılaşan garantili araç sahibine bekle yazılım gelecek deniliyor garantisi olmayana 4 bine parça değişimi madem yazılımla hallediliyor ki inanmıyorum tamamen yazılımla aracın uyarısını susturacaklar parça ne kadar dayanırsa dayanacak milletin garantisi bitecek, dsg hatası değişim 10 bn tl masraf çıkaracaklar millete arkadaşlar vw dsg de duvara tosladı haberiniz olsun 7.5 kasayı blmiyorum ama 7 dsgli almak intihardır.Herkese geçmiş olsun tekraradan .

Klasik dsg.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun arkadaşlar..
Bana her arkadaşım sorar, neden otomatik almadın diye ben de benim şansızlığım var ve bana denk gelir, kesin bir sıkıntı verir diye manuel tercih etmiştim ve şimdi pişman değilim çok şükür. Umarım sorunlarınız en kısa sürede sıkıntısız hallolur. Kazasız belasız, keyifli sürüşler dilerim herkese...

Kazasız belasız sürüşler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@typhoons hocam bir telefon aldığınızı düşünün ve o seri sorunlu çıkıyor ama sizinki 2 yılda değil de 3. yılda bozuluyor ve çöp oluyor, aslında meblağ farklı olsa da durum maalesef böyle marka toplu geri çağırma yapmadıkça da bizim yapabileceğimiz bir durum yok firma kronik arıza olduğunu ölümcül bir sorun teşkil etmedikçe de çoğu zaman kabul etmiyor yani tamamen şansa kalmış aynı durum xenonlarda da böyle benim garanti yok manuel olduğu için servise götürmedim, xenon mercekler gün geçtikçe daha da flu hale geliyor.Bİr de şu durum var eskisi gibi artık bu arabalar 20 30 yıl kullanmak içn üretilmiyor bizde bu durum geçerli adamlar belli bir süre sonra trafikten aracı çekiyorlar bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinde paslanmasını beklemiyorlar.Merakı olan ve hala izlememiş olanlar için youtube da bmw geri dönüşüm fabrikasını izleyin adamlar bizim burda 80 100 bine giden arabaları konserve yapıyorlar,,

Geri
Üst Alt