Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Yaptıranlar var forumda tekrar aynı hatayı verseydi paylaşırlardı bence..
Hocam formu ilk defa kullanıyorum yanlış oldu aynı mesajı attım..

Hani aynı sorun değilde farklı bir sorun yaşayan oldu mu acaba diye merak ettim

Bende yaklaşık 3-4 aydır bu hatayı ara ara 10 kere falan aldım hata 1 saniye falan gözüküp kayboluyordu, en son peş peşe 2 kere 2 saniye falan görebildim. Hafta sonu 45.000 bakıma gidince gösteririm diyordum öyle de yaptım, bakıma gidince gösterdim. Bu hatanın yanında birde vites topuzunda aşınma vardı onu da belirttim. Hata için bir çok araçta bu hatayı alıyoruz normal bir durum falan dedi. Garantisi olanlar bu hatayı alınca doğal olarak garanti kapsamında çözmek istiyorlar, garantisi olmayanlar ise ses çıkarmadan bu hata ile yollarına devam ediyorlar gibi bir cümle söyledi ki hoşuma gitmedi. Almanya'dan çözüm bekliyoruz dedi, bir ara bazılarını değiştirdik şimdi çözüm için bekliyoruz falan dedi. Hata kodunu sordum B116229  olduğunu söyledi sizlerdeki de mi buna benzer bir durum. Vites topuzundaki aşınma için "Kullanıcı etkisi", elleriniz kirli kullanmışsınızdır veya kremli kullanmışsınızdır dedi, manuel vites olsa neyse de sabah ve akşam iki kere dokunduğum vites topunuzda böyle bir hata defarmasyon olması saçma geldi bana. Anladığım kadarıyla konuştuğum kişinin belli seviyeye kadar yetkisi var ve otomatik olarak bu cevapları veriyor. Tatmin olmadım.

Daha önce Eskihisara gidiyordum son gittiğimde silecekleri ayarlayın demiştim, ayarlamadılar diye bu sefer Çukurambar Doğuş'a gideyim dedim, memnun kalmadım. Birde serviste yardımcı olan arkadaş çok gereksiz lafı dolandırıyordu, biraz daha bekleyip durumu şikayet etmeyi düşünüyorum. Anladığım kadarıyla kullanıcının tavrına göre aksiyon alıyorlar.

Benim araçta daha bugün cıktı bu olay. Servise getirdim. Güncelleme bekledikleri, parça değiştirildiği zaman tekrar aynısı olacagını söylediler. Aylardır güncelleme gelmedi. Nasıl iş anlamadım. Ne zaman gelicek bu güncelleme

232872E8-6102-463A-BBD9-E98958B63705.jpeg

Hepsi hikaye. 2016 dan beri ayni sorun olur mu ? Ben bugun gittim ve 10 gun oncesinde degistiriyorduk artik almanyadan cevap bekliyoruz dedi dogus oto kartal. Yalancilar

3. Yıl bakımı için bodrum lenadan randevu aldım. Ayrıca bu uyarıdan bahsettim. Ben diyorum ki  " aracı P konumunda TERK EDİN uyarısı" alıyorum. O diyor ki " Aracı P konumunda PARK EDİN" uyarısı alıyorsunuz öyle mi ... 3-4 defa anlatmaya çalıştım,  park değil terk diyor Pırasanın P si değil Trabzonun T si ... Baktım olmayacak zorlamadım :)

Değerli arkadaslar benim aracımdada aynı hatayı verdi.Garantim bitmiş ve aracım  22 Bindeydi araba servise gittim vagcom ile baglantı sagladılar vites kutusu değişmesi gerek dediler.Tamam dedim %70 parça garantiden kalanı benden artı işcilik.

Israrla bu bedeli almayın forumlarda okudum cok olan bir hata hepsini %100 garantiye sokun dedim. Velhasım hem araba icin hemde kafamda soru kalmasın diye değiştirdiler ödemeyi yaptım. Sonrasında VW dialoga mail attım hemen beni aradılar , sonra aralarında yaptıkları ic yazısmalar konusmalardan sonra para mı iade etmeye karar verdiler ve para mı aldım. İşlem olduktan sonra 2 bin KM yol gitti bir sıkıntı cıkmadı şükür.

Bilgilerinize.

@yildizzekeriya , Peki bizlere emsal oluşturması açısından buradan yada özelden plakanızı paylaşabilir misiniz ? (Yarın servis randevum var eğer ki plakayı paylaşırsanız gerçekten çok işime yarar)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet hocam bizlere de emsal olması için iş emrini veya plakayı paylaşabilir misiniz

hocam geçmiş olsun.emsal oluşturması açısından sizce de uygunsa bende bilgileri istiyorum.

2015 1.4 tsi dsg . İyi niyet bitmesine 2 hafta kala hicbir ucret odemeden degisim yaptilar. Basta 1000 tl ucret odeyebilecegimi soylediler fakat ben bu sorunun kronik oldugunu yuksek bir oranda hata oldugunu bu nedenle ucret odemek istemedigimi soyledim. Aracı bırakmami durumun degerlendirilecegini soylediler. Birkac gun sonra ucretsiz degisim haberi geldi hallettiler. Yaklasik 2-3 aydir uyari almadim o gunden beri. Sorun sadece uyariya sebep oluyor araca hicbir zarari yok bu nedenle biraz kem kum ediyorlar. İyi niyet devam eden arkadaslar ustelesin. İyi niyeti biten yada olmayanlar 1000tl civarina yaptirabilir. Satarken alici mutlaka bu hatayi koz olarak kullanir cunku arastirdiginda konusulan 4-5 bin tl lik rakamlara masrafi var gozuyle bakacaktir.

İyi niyetin süresi mi olur muş. Ben bakımlarımı her zaman servisten yaptırıyor isem o iyi niyet garantisi hep elimin altında olmalı. Yanlış mıyım ?

Geri
Üst Alt