Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Normal d de iken kapı açılınca bu uyarıyı veriyor servise gitmeli miyiz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Aracı park konumuna almadan aracı terketmeyin güvenlik uyarısı o. Malum otomatik vitesli araç hareket edebilir sakatlık çıkarmayın diye. El frenini de P'ye almadan otomatik olarak çekmiyor zaten Auto Hold ayarlı değil ise.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aracı park konumuna almadan aracı terketmeyin güvenlik uyarısı o. Malum otomatik vitesli araç hareket edebilir sakatlık çıkarmayın diye. El frenini de P'ye almadan otomatik olarak çekmiyor zaten ayarlı ise.
Aynen yukarıdaki sorun diye tabir edilen yok sadece dediğim gibi kapı açınca park alın uyarısı sanıyorum normal bir şey teşekkür ediyorum şu aralar pek servisin önünden geçesim yok
)

@ByTKN hocam benim garanti yok uzatmadım da ama iyi niyet garantisi kapsamında değişen olmuş sadece işçilik ödemişler olabilir mi 
Hocam araç 36 ayı geçtiyse vites mekanizması ücretle yapılıyor iyi niyet olmuyormuş

Hocam araç 36 ayı geçtiyse vites mekanizması ücretle yapılıyor iyi niyet olmuyormuş
Hocam bu sorun kendilerine ait bu kronik sonuçta ben şu an gaziantepteyim.buradaki servisi aradığımda aracı göreceklerini ve ona göre cevap vereceklerini söylediler.

aynı şekilde kahramanmaraş serviste aynı şeyi söyledi.

doğuşumu arasak ne yapsak anlamadım

Yok öyle birşey düzenli bakımları serviste yapıldıysa iyi niyet kapsamında parça ücreti almıyorlar sadece işçilik

yani 

Yok öyle birşey düzenli bakımları serviste yapıldıysa iyi niyet kapsamında parça ücreti almıyorlar sadece işçilik

kesin bilgimi hocam 

bence de 36 ay mantıksız en azından ben servisi aradığımda bana bunu söyleyebilirlerdi.gelin bakalım dediler sadece.

Uyarı tekrarlanmadığı için henüz götüremedim. Ağustos 28 de 36 ay doluyor. Bence de 36 ay çok saçma sonuçta bakımları serviste yapılan bir araç , problem ise kronik bir problem. Araca da gözüm gibi bakıyorum, hor kullanmıyorum. Durup dururken böyle bir sorun ile karşılaşıp 36 ay derlerse yıkarım o servisi :)

Uyarı tekrarlanmadığı için henüz götüremedim. Ağustos 28 de 36 ay doluyor. Bence de 36 ay çok saçma sonuçta bakımları serviste yapılan bir araç , problem ise kronik bir problem. Araca da gözüm gibi bakıyorum, hor kullanmıyorum. Durup dururken böyle bir sorun ile karşılaşıp 36 ay derlerse yıkarım o servisi :)
bende gözüm gibi bakarım aracıma ama bu kronik sorunlar can sıkıyor gerçekten.servisle kavga edersen o kötü olacak sırf bu yüzden.

benim golf ün ön camı + yıllık bakımı ve bu dsg mekanizma kolu var bayram dan önce hepsini bir yaptırmayı düşünüyorum tek düşündüğüm  bu hata ya ne diyecekleri.

bu arada yıllık bakım 1163 dedi 43.000 km  de aracım şu an

ön cam ise 1600 civarı dedi servis

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar aracı bakıma götürmeden önce aldım uyarıyı. ama bir türlü okuyamadım. serviste bir uyarı alıyorum ama okuyamadan gidiyor dedim. baktılar bir şey yok dediler. uyarı söndü. bu gün tekrar oldu ve yakaladım "aracı p konumunda terk edin." van volkswagen servisini aradım, vw nin onlara hiçbir şey yapmayın diye mail attığını söylediler. araç hiçbir şekilde etkilenmiyecekmiş dediler. bu arada ben bakıma 48binde girdim 820 lira ödedim. balata değişimini önceden uyarı alınca yapmıştım. belki sizinkine balata değişim masrafını da ekleyerek söylemişlerdir. gerek yoksa değişmesinler belki 5 6 bin km daha götürür. hem uyarı da vermediyse gerek yok.

benim uyarıyı haftada 1-2 görüyorum maalesef

ancak serviste bilgisayardan bakıp araçta hata görmüyoruz demek'' kardeşim hata var ancak bu parça pahalı zaten araca bir zararı da yok '' demekten başka bir şey değil.

garantisi olsa zorunlu değiştirecek ama bizim gibi iyi niyet garantisi devam eden araçlara servis keyfi muamele yapıyor zorlarsak serviste tanıdık birilerini araya koyarsak bu parça değişir aksi halde araçlarımıza bu şekilde binmeye devam ederiz gibime geliyor.

doğuş u mu arasak ne yapsak ???

servise sorun bakalım ne diyecekler aynı hatadan dolayı bende gittim ve aldığım cevap bu

Hocam bu sorun kendilerine ait bu kronik sonuçta ben şu an gaziantepteyim.buradaki servisi aradığımda aracı göreceklerini ve ona göre cevap vereceklerini söylediler.

aynı şekilde kahramanmaraş serviste aynı şeyi söyledi.

doğuşumu arasak ne yapsak anlamadım
Ben 1 ay önce bakım yaptırırken P hatası olayını söyledim. Vites mekanızmasının değişileceği söylendi 36 aya kadar servis ücret talep etmiyor. 36 ve sonrası garantisi biten araçlar için bu ücret karşılığı yapılıyor

Forumda İyi niyetten değiştiren var diye biliyorum hocam ben 

Ben 1 ay önce bakım yaptırırken P hatası olayını söyledim. Vites mekanızmasının değişileceği söylendi 36 aya kadar servis ücret talep etmiyor. 36 ve sonrası garantisi biten araçlar için bu ücret karşılığı yapılıyor
Hangi servis hocam

Hangi servis hocam
doğuş maslak 
Salı günü servislere gönderilen yazı da artık vites mekanizması komple değişmeyecekmiş. Yazılımla ya da ufak sorunlu olan bir parça değişimi ile sorun çözülmeye çalışılacakmış.

Geri
Üst Alt