Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Umarım servis bakımlı aracım için benden bu bedelli talep etmezler. Ben o bedelleri verirsem satarım golfü daha da yanaşmam vosvosa...

Merhabalar, 2016 Mayıs(24.05.2016) çıkışlı aracımda bu uyarıyı ilk kez 2.bakımın(23.05.2018) yapıldığı günün ertesi günü aldım. Daha önce bu uyarı hiç çıkmamıştı ta ki bakım yapılana kadar. Acaba bakımda yapılan işlemlerle bir alakası olabilir mi ? Sizler de de böyle bir durum mevcut mu yoksa sadece tesadüf mü benimkisi ? 

Merhabalar, 2016 Mayıs(24.05.2016) çıkışlı aracımda bu uyarıyı ilk kez 2.bakımın(23.05.2018) yapıldığı günün ertesi günü aldım. Daha önce bu uyarı hiç çıkmamıştı ta ki bakım yapılana kadar. Acaba bakımda yapılan işlemlerle bir alakası olabilir mi ? Sizler de de böyle bir durum mevcut mu yoksa sadece tesadüf mü benimkisi ? 
Merhaba Hocam . Tesadüf te olabilir yada Bakım esnasında yapılmış olan varsa Güncelleme sonrasıda olabilir. Önemli olan da bu uyarıyı vermiş olmasıdır. Aynı servise bu şekilde başvurmanız faydalı olacaktır.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2013 aracımda bu uyarı değilde araç d iken kapı açılınca p ye alın uyarısı veriyor benimde gitmem gerekli mi servise ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Ender teşekkür ediyorum. Açıkçası çıkaracakları fiyat konusunda endişeliyim. O kadar kısa kalıyor ki ekranda yarım saniyede anca bugün tam bir metne çevirebildim yazanı, fakat bana herhangi bir zararı var gibi gelmiyor. Para ödemem gerektiği takdirde yaptırmayı düşünmeyeceğim eğer sensör hatası ise.

@tosbega , araba viteste iken araçtan ineceğinizi sandığı için uyarı veriyor, " P konumuna al da öyle terket arabayı, yoksa beni koyduğun yerde bulamazsın, bağlasan durmam diyor " :)

[mention=2366]tosbega[/mention] , araba viteste iken araçtan ineceğinizi sandığı için uyarı veriyor, " P konumuna al da öyle terket arabayı, yoksa beni koyduğun yerde bulamazsın, bağlasan durmam diyor " [emoji4]
O zaman yukarıdaki sorun değil benimkisi

Uyarı aynı hepsi ortak bence 2013-2016 genelinde benim anladığım devir daim pompası ve vites mekanizması kronik burda okuduğum kadarıyla.Servisler bu arızayı doğuşa doğuşta almanyaya bildirmiş önce güncelleme ile silmeye çalışmışlar ama olmayınca mekanizma değişikliği karar kılınmış.bunlar forumda okuduğum şeyler.şimdi sorun garantisi biten ve iyi niyet garantisi devam eden arkadaşlar (yani benim gibi) serviste ne şekilde bu sorunu yaptırıyor o önemli bence.inşallah para istemezler 

Uyarı aynı hepsi ortak bence 2013-2016 genelinde benim anladığım devir daim pompası ve vites mekanizması kronik burda okuduğum kadarıyla.Servisler bu arızayı doğuşa doğuşta almanyaya bildirmiş önce güncelleme ile silmeye çalışmışlar ama olmayınca mekanizma değişikliği karar kılınmış.bunlar forumda okuduğum şeyler.şimdi sorun garantisi biten ve iyi niyet garantisi devam eden arkadaşlar (yani benim gibi) serviste ne şekilde bu sorunu yaptırıyor o önemli bence.inşallah para istemezler 
İyi niyet garantiniz varsa sizden çok isteseler işçilik ücreti isterler hatta onun da bi kısmını iyi niyetten karşılınıyor genelde. Olmadı çok pazarlık ederseniz bi ihtimal hiç ücret ödemeyebilirsiniz de, bu kronik bi sorun diyerek işi çifkefe bağlayabilirseniz. :D   Doğuş ile hatta Almanya ile bile görüşmeniz gerekebilir hiç ücret vermemek için. Cüzi bi miktar işçlik ücreti duruma göre kabul edilebilir bence.

Yaşayan ve hiç ödemeyen arkadaş varmıdır elimde kanıt olurdu en azından

Ekranda "vitesi P ye alıp aracı terkedin " uyarısı için servis vites mekanızmasını değiştiriyor. 36 aya kadar garanti kapsamında değişiyor vites mekanizması. 36 aydan sonra uzatma garantiniz varsa ordan yapılır. Çıkan yazının araca herhangi bir sıkıntı yaratmadığı sorun olmadığını söylemişti servis. Garanti dışı ücreti 4574 lira

Ekranda "vitesi P ye alıp aracı terkedin " uyarısı için servis vites mekanızmasını değiştiriyor. 36 aya kadar garanti kapsamında değişiyor vites mekanizması. 36 aydan sonra uzatma garantiniz varsa ordan yapılır. Çıkan yazının araca herhangi bir sıkıntı yaratmadığı sorun olmadığını söylemişti servis. Garanti dışı ücreti 4574 lira
Normal d de iken kapı açılınca bu uyarıyı veriyor servise gitmeli miyiz ?

@ByTKN hocam benim garanti yok uzatmadım da ama iyi niyet garantisi kapsamında değişen olmuş sadece işçilik ödemişler olabilir mi 

@ByTKN hocam benim garanti yok uzatmadım da ama iyi niyet garantisi kapsamında değişen olmuş sadece işçilik ödemişler olabilir mi 
En kötü işçilik ödersiniz hocam servis ile bi görüşün derim 1'den fazla servis varsa vaktiniz varsa hepsini de gezebilirsiniz.

Geri
Üst Alt