Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

@hasanaydogar hocam Ankara Aydoğanlar servisinden aldım bilgiyi. Seat ve skoda forumlarında gördüğüm; bu hatayı alanların servislerde vites kutusu değişimleri yapılıyor ay başından beri. İki gün sürüyormuş işlem, garantisi dolanlardan ise farklı servislerden farklı ücretler talep ediliyormuş. Bunları netleştirmek için ben de yarın iletişime geçerim.

Merhaba, aynı uyarıyı ben de birkaç defa almıştım önceden ama hep anlıktı. Bugün ise uzun sürdü ve fotoğrafını çektim ekranın. Yarın servise gideceğim, bakalım ne diyecekler. Bu arada arabayı tekrar hareket ettirince uyarı kapandı.

IMG_4854.JPG
@hasanaydogar @cesur_ daha önce paylaşmıştım. sadece bir kere böyle uzun sürmüştü hata, genelde 1 sn bile sürmüyor.

Tesadüf müdür bilemiyorum ama hatayı aldığım üç seferde de , aracı bir süre kullanıp park ettikten sonra park yerinden geri geri çıkıp D konumuna alıp ilerlerken aldım uyarıyı. 

Aracı daha yeni sorunlarından arındırmıştım :)  sanırım donanımlar arasında “sorunsuz kullanamama” standart.

Garanti bitimine 2 ay kaldı gelişmeleri takip edeceğim buradan, bir bilgi edinirsem de paylaşırım arkadaşlar 

Yazılımsal bir hata dendiği için aracın güvenliğini etkilemez diye düşünmüştük aslında doğrudan zararsız denmişti. Şimdi vites kutusu değişecek deniyor. Umarım arada geçen sürede başka bileşenler zarar görmemiştir. 

Arkadaşlar yukarıda parktan geri geri çıkarken olduğunu yazmıştım ama sabah işe gelirken düz yolda hareket halinde yaptı . Giderek sıklaşıyor hata.

Yazılımsal bir hata dendiği için aracın güvenliğini etkilemez diye düşünmüştük aslında doğrudan zararsız denmişti. Şimdi vites kutusu değişecek deniyor. Umarım arada geçen sürede başka bileşenler zarar görmemiştir. 
Servistekiler aracı kullanmaya devam edebilirsiniz diyor. Aslında bunu yazılı olarak almak lazım her ihtimale karşı.

Arkadaşlar merhaba,

Doğuş Oto'da ki servis danışmanı da parça değişimi yapılacağı bilgisinin onlara da geldiğini söyledi. Randevu aldım.  garanti olayını nasıl yapacaklar onu takip etmek lazım.

Çoğu araç yazılım beklerken garanti süresini geçirdi. Bunu belirtmek lazım.

Merhabalar. Biraz önce Rize Voskar ile görüştüm. Vites kutusu değişikliği olacağı konusunda bilgi verdiler. Cuma gününe randevu aldım. Aynı hatayı alan başka arkadaşlar varsa bilgi vermek istedim. Malum ne olur ne olmaz ne gibi zararlara yol açacağı bilinmez.

Merhabalar,

Servisler hala ne yapılacağı konusunda yeterli bilgiye sahip değiller sanırım, en azından Ankaradakiler bu izlenimi verdi. Neyse randevuyu aldım perşembe gününe. Tespit sonrası dosya açılacağını, yazışmalar ardından bilgi vereceklerini söylediler. Biri aynı güne yetiştiririz dedi, diğeri üç gün sürebilir dedi, öbürü gelin hele bi bakalım dedi. İlk başta parça değişimi demişlerdi, şimdi yazılım oldu.. Perşembe günü detaylı konuşup öğrenebilirim umarım.

İşlem yaptıran arkadaşlar bilgi paylaşabilirse faydalı olacaktır. 

İyi geceler

Değişimden sonra sıkıntı yaşayan olacak mı onu da takip etmek lazım.

arkadaşlar aynı hata bende de var anlık çıkıyor ve kayboluyor en son 10 gün önce doğuş kartal a periyodik bakıma götürdüğümde aynı sorunlar başka araçlarda da geliyor yazılımsal dendi güncelleme olunca bize bilgi verilecekmiş.Ama  şimdi forumu okuyunca okuduklarım hiç hoşuma gitmedi çünkü bazı arkadaşlarda değişim yapılmış değişim yapılan arkadaşlardan rica etsem servis kağıdını paylaşabilirler mi bizim için çok iyi olur. 10 gün önce  gittiğimde kayıt açtırmamıştım eleman öyle söyleyince ve garanti bitmedenki son kontrolümdü forumu okuyunca hafta içi arayıp arıza kaydı yaptırmayı düşünüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar,

Perşembe günü tespit yapılıp protokol açıldı. Doğuşa yazı gönderildi ve cevap bekliyoruz. Cevaba göre ücretsiz yada ücretli olup olmayacağı belli olacakmış, çünkü garantisi bitti aracımın beklerken. Bana söylenen vites mekanizmasının değişeceği yönünde. Gelişmeleri burdan paylaşmaya devam ederim.

iyi haftasonları herkese.

2. El olarak aldığım aracım da şu ana kadar 1 kere çıktı bu uyarı anlikti. Buradaki konu aklımda olduğu için hemen anladim. O kadar anlık bir olay yani...
Uzun yol esnasında 1 kere çıkan ( 7 aydır ben kullanıyorum eski sahibinde ciktimi bilmiyorum ) bu uyarı için servise gitmelimiyim sizce. Yoksa bi kaç kez daha çıkmasını beklemelimiyim. Arac 1.2 dsg garantisi 2018 temmuz a kadar devam ediyor

2. El olarak aldığım aracım da şu ana kadar 1 kere çıktı bu uyarı anlikti. Buradaki konu aklımda olduğu için hemen anladim. O kadar anlık bir olay yani...
Uzun yol esnasında 1 kere çıkan ( 7 aydır ben kullanıyorum eski sahibinde ciktimi bilmiyorum ) bu uyarı için servise gitmelimiyim sizce. Yoksa bi kaç kez daha çıkmasını beklemelimiyim. Arac 1.2 dsg garantisi 2018 temmuz a kadar devam ediyor
Servisin Görmesinde Fayda var Hocam.

Geri
Üst Alt