Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Bu uyari verdiginde ikaz seside veriyor ve ben cok rahatsiz oluyorum. Acaba sesi kapatmanin bir yolu var mi?

Dün aynı sorundan servise gittim. Servis danışmanı geçen sene bu arızayı veren araçların vites kolu değişti dedi. Sonra sorun çok sayıda gelmeye başlayınca Almanya'dan kayıt açın bekleyin demişler. Üzerinde çalışıyorlarmış ama allah bilir ne zaman bir çözüm bulurlar.

Arkadaşlar dün aracıma vag kablosu bağlayıp bu konu ile ilgili hata vermiş mi diye baktım ve sonuç. Bingo.
En son uyarıyı aldığım tarih bu. Adres 16 da steering wheels başlığı adı altında kayıt tutmuş araç. Hiç silmedim ki servis bagladiginda da çıksın ve kayıt acsinlar.
79b6c71ebb945d8c2755b7d976925063.jpg

Tekrar merhaba arkadaşlar, benim araç için garantiden parça değişimi yapıldı. Vites kol mekanızması değişti, değişim işlemi 1 gün sürdü. Kıbrıs'ta bulunan Artesa Volkswagen servisinde değişim yapıldı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
herkese iyi akşamlar arkadaşlar eylül 2016 da başıma gelmişti bu olay. olduğum yerde durup servisi aradım bu şekilde yola devam edemem çekici ile aracımı servise çekilmesini istedim yaklaşık 30 dk sonra geri dönüş oldu herhangi bir sıkıntı olmaz yolunuza devam edin ve müsaitseniz yarın aracı getirin bakalım diye. ertesi gün aracı bıraktım. servis danışmanı arkadaş bana dsg nin ufak bir parçası ile kavrama  ile ilgili bir problem olduğunu söyledi ve hiçbir sıkıntı çekmeden değişim yaptılar. eğer aracınızı servise çağırırlarsa mutlaka kavrama kısmına da baktırmanızı öneririm.

ben bu işlemler yapıldıktan sonra araçta acayip bir yumuşama dsg nin kararsız kalmasının neredeyse tamamen ortadan kalktığını gözlemledim.

herkese iyi akşamlar dilerim.

Arkadaşlar az önce servisteydim bu sorun için...Geçen hafta kayıt açtırdım ve vites mekanizması değişeceği söylendi ve parça istendi bugüne randevu verildi... Buraya kadar herşey normaldi taki servise gidene kadar....Servisten haber bekliyorum şu an değişecek mi değişmeyecek mi die...Dediklerine göre doğuş değiştirmeyin demiş...mışşş....mişşşş

Nw yapmamı önerirsiniz ??

Arkadaşlar az önce servisteydim bu sorun için...Geçen hafta kayıt açtırdım ve vites mekanizması değişeceği söylendi ve parça istendi bugüne randevu verildi... Buraya kadar herşey normaldi taki servise gidene kadar....Servisten haber bekliyorum şu an değişecek mi değişmeyecek mi die...Dediklerine göre doğuş değiştirmeyin demiş...mışşş....mişşşş

Nw yapmamı önerirsiniz ??
Umarim degisim olur dostum. Hepimiz bu konuda dogustan haber bekliyoruz. Ayrica dogus almanyaya mail atmistim. Donus oldu asagida sekilde yazmislar. Umarim yakinda bu sorun halledilir. 

volkswagen golf ile olan hoşnutsuz tecrübenizden bahsettiğininiz mail için teşekkür ederiz. Servisin bekletinizi karşılamadığını öğrendiğimiz için üzgünüz ve bütün takım üyeriyle beraber bu duruma şikayetinizi göz önüne alıp ortak bir çözüm bularak sorunu ortadan kaldıracağız. Dolayısıyla,  bu konuda anlayışınızı bekleyerek bir kere daha ülkenizdeki Volkswagen satış ve servis ile sorumlu kişilere yazışmalarınızı ilettik. .....(adres) Bu kişilerden eğer şu zamana kadar yapmadılarsa sorununuzu incelemeleri ve sizinle direkt olarak iletişime geçmelerini rica ettik. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler. Saygılar.

Seklinde donus yapmislar. 

Ayni uyari bugün bende de 4-5 defa cikti. Ayrica aracla seyir halindeyken arac kendi kendine el frenini cekip durdu. Yakin zamanda kavrama dişlisi garantiden degistirilmisti. Firsat bulursam araci tekrar servise götürüp baktiracagim. Sonuclari buradan yazarim.

Aynı sorunu dün bir arkadaşım Leon'da yaşadığını, son 1 ayda çıkmaya başladığını söyledi. Sorunun çözümü hakkında net bilgi var mı? 

Aynı sorunu dün bir arkadaşım Leon'da yaşadığını, son 1 ayda çıkmaya başladığını söyledi. Sorunun çözümü hakkında net bilgi var mı? 
Dün servisi aradım ve belirttim bu sorunu. Güncelleme ile giderilecegini söylediler ama çok da inanmadim açıkçası. Çarşamba günü götüreceğim. Bakalım güncelleme sonrası olacak mı aynı sorun.

Bende alıyorum aynı uyarıyı. Bayram sonrası için randevu talebi açtım. Mayıs da bakım a götürdüğümde geçiştirdiler. Ara sıra çıkıyorsa problem olmaz dediler. Yazılımsa yazılım, değişimse değişim. Belliki ya sensör yada yazılım bozuk.

Arkadaşlar aynı uyarıyı benim aracımda veriyor, bazen arka arkaya veiryor ve hemen kayboluyor. Okuyamıyorum bile

Dün servisi aradım ve belirttim bu sorunu. Güncelleme ile giderilecegini söylediler ama çok da inanmadim açıkçası. Çarşamba günü götüreceğim. Bakalım güncelleme sonrası olacak mı aynı sorun.
Evet 22 haziranda servise gittim bakim için. Aldığım hata kodunu gösterdim. Baksınlar abi dedi servis elemanı. Aracı teslim almaya gittiğimde benim aracın iş emri masa üstünde duruyordu. Servis elemanı yoktu okudum. Bu sorunla ilgili bir teknik sorun bulunmadığını yazmışlar. Dedim ki benim buldugum sorunu servis nasıl bulamıyor. Vallahi ayıp dedim. Abi Doğuş konuyu ar-ge ye devretmis. Bu konu ile ilgili çalışma yapılıyor. Bir gelisme olursa size haber verilecek. Dedim haber geldiğinde benim garantim bitmiş olursa napacaz. Abi sen kayıt actirdin yazıyor burda. Sende dahil edileceksin dedi. Peki dedim. Hatta geçen sene bir poloda bu sorunun olduğunu ve vites kutusunun değişimi sonrası aracın bir daha gelmediği yani sorunun cozuldugunu söyledi. Bende bu konuda Doğuşa mail atacağımi ve bu sebepten dolayı vites kutusu değişimi isteyecegimi söyledim. Durum budur. Şimdi bana dogusun mail adresi lazım arkadaşlar

Yine bu uyarıdan bir kaç gündür çıkmaya başladı. 

Geri
Üst Alt