Jump to content
zgrdrsn

Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Recommended Posts

Servisler eskiden bu uyarı için parça değişimi yapıyorlarmış ancak şikayetler artınca Doğuş "Gelen araca işlem yapmayın, yazılım göndereceğiz çalışmalar sürüyor yazılım güncellemesi ile çözeceğiz" dediği için şuan işlem yapmıyorlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, fcsrn yazdı:

Servisler eskiden bu uyarı için parça değişimi yapıyorlarmış ancak şikayetler artınca Doğuş "Gelen araca işlem yapmayın, yazılım göndereceğiz çalışmalar sürüyor yazılım güncellemesi ile çözeceğiz" dediği için şuan işlem yapmıyorlar. 

Yazılımla uyarıyı silecekler demek ki milletin canı sıkılmasın :D 

Uzun periyotlarda bana da uyarı veriyor ama anlık bir şey hata mı yapıyorum bilmiyorum, umursamıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende bu durumu bikaç defa yaşadığımı hatırlıyorum. En son geçen haftalarda serviste başka işlemler esnasında  halloldu sanırım. Hiç çıkmaz oldu bu uyarı. belkide küçük bir yazılımsal preblemdi çözüldü :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gençler aynı sorun bende de vardı 2-3 ay önce 4-5 gün boyunca "aracı p konumunda terk edin terk edin" şeklinde hata vermesi üzerine servise gittim. Bana bir problem olmadığını güncelleme gelince yardımcı olabileceklerini söylediler. 

O gnden beri hiç hata vermemişti, şimdi 2-3 gündür aynı hata ile servise gidince hiç araca bile bakmadan ; 2015 dsg lerin  parçalarından birinin değiştirilmesi ile ilgili yazı geldiğini söylediler. Ama şöyle bir durum var ki  benim hissettiğim kadarıyla araç da  hiç bir sıkıntı yok.Bana 270 tl işçili ücreti ve 3700 tl olan değişecek parçanın yüzde 70 lik iyi niyet garantisiyle yani totalde 1300 liralık masrafı ıolur dediler. 

Soruyorum size ben şimdi ne yapmalıyım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gençler aynı sorun bende de vardı 2-3 ay önce 4-5 gün boyunca "aracı p konumunda terk edin terk edin" şeklinde hata vermesi üzerine servise gittim. Bana bir problem olmadığını güncelleme gelince yardımcı olabileceklerini söylediler. 
O gnden beri hiç hata vermemişti, şimdi 2-3 gündür aynı hata ile servise gidince hiç araca bile bakmadan ; 2015 dsg lerin  parçalarından birinin değiştirilmesi ile ilgili yazı geldiğini söylediler. Ama şöyle bir durum var ki  benim hissettiğim kadarıyla araç da  hiç bir sıkıntı yok.Bana 270 tl işçili ücreti ve 3700 tl olan değişecek parçanın yüzde 70 lik iyi niyet garantisiyle yani totalde 1300 liralık masrafı ıolur dediler. 

Kronik bir sorun için ücret almamaları gerekiyor. Garanti varken bu hatayı verdiyse yapmaları gerekir. Hatanın verildiği tarih yazar kayıtlarda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kronik bir sorun için ücret almamaları gerekiyor. Garanti varken bu hatayı verdiyse yapmaları gerekir. Hatanın verildiği tarih yazar kayıtlarda.

Ben garanti bitmiş gibi algiladim açıkçası Yusuf hocam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, orti_jordan yazdı:

Değerli 

"İyi niyet garantisi devreye sokulacaksa, Ben doğuş merkeze mail atarım" deyin.

Bakalım ne diyecekler..

Iyi niyet garantisi yalnızca işçilik ücretinin sizden alınması demektir.

Kabul etmeyin. Arıza çıkartın. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Parçanın bozuk olduğunu kabul ediyor parçaya ücret almıyor.

Doğuş veya VW Müşteriden Ücret almadığı parçayı OEM tedarikçiden bedavaya alıyor ve bizim araca takıyor.

Ancak Doğuş ücretsiz aldığı parçayı işçilik ücreti ile müşterinin aracına takıyor. Parçayı imal eden OEM yenisini ücretsiz vermeyi kabul etmişse işçiliğini de kabul etmiş demektir. Teorik olarak işçilik almaları imkansız ve matematiğe aykırı. Bu işçilik ya parça tedarikcidi tarafından ya da VW tarafından karşılanıyordur zaten.

Garanti içerisinde parça değiştirdiğinde işçilik ücreti de alsınlar o zaman? Onu neden almıyorlar?

Neticede şu oluyor. Parça bozulsun diye Doğuş can atıyor. Çünkü bedava aldıkları parçayı işçilik ücreti alarak takıp kazanç elde ediyorlar.

Bir parçanın hatalı olduğunu bozuk olduğunu kabul edip değiştiriyorsan ücretsiz değiştireceksin.

Uygulamada ise tutturabildiğinden işçilik alıyor. Her parça için mahkemeye gitmek istemediği için müşteri, böyle yapıyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, calik yazdı:

Parçanın bozuk olduğunu kabul ediyor parçaya ücret almıyor.

Doğuş veya VW Müşteriden Ücret almadığı parçayı OEM tedarikçiden bedavaya alıyor ve bizim araca takıyor.

Ancak Doğuş ücretsiz aldığı parçayı işçilik ücreti ile müşterinin aracına takıyor. Parçayı imal eden OEM yenisini ücretsiz vermeyi kabul etmişse işçiliğini de kabul etmiş demektir. Teorik olarak işçilik almaları imkansız ve matematiğe aykırı. Bu işçilik ya parça tedarikcidi tarafından ya da VW tarafından karşılanıyordur zaten.

Garanti içerisinde parça değiştirdiğinde işçilik ücreti de alsınlar o zaman? Onu neden almıyorlar?

Neticede şu oluyor. Parça bozulsun diye Doğuş can atıyor. Çünkü bedava aldıkları parçayı işçilik ücreti alarak takıp kazanç elde ediyorlar.

Bir parçanın hatalı olduğunu bozuk olduğunu kabul edip değiştiriyorsan ücretsiz değiştireceksin.

Uygulamada ise tutturabildiğinden işçilik alıyor. Her parça için mahkemeye gitmek istemediği için müşteri, böyle yapıyorlar.

Bu değerli bilgiler için  Teşekkür ederim üstadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam öncelikle geçmiş olsun.
Değişim olacak parçanın tam olarak ne olduğu bilgisine ulaştınız mı acaba. Benim aracım da 2015 Dsg Dizel. Hazıran 2 de serviste bakım onarım yaptırmıştım servisle aramızda iyidir bana bu şekilde bir biilgi olmadi. acaba yeni bir durummudur Bilgilendirmenizi bekliyoruz Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam öncelikle geçmiş olsun.
Değişim olacak parçanın tam olarak ne olduğu bilgisine ulaştınız mı acaba. Benim aracım da 2015 Dsg Dizel. Hazıran 2 de serviste bakım onarım yaptırmıştım servisle aramızda iyidir bana bu şekilde bir biilgi olmadi. acaba yeni bir durummudur Bilgilendirmenizi bekliyoruz Teşekkürler.

Bende haziran 23 civarında yaptırdım. Konunun Arge de olduğu ve bir gelisme olursa bize ulasacaklarini bildirdi servis danışmanım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende haziran 23 civarında yaptırdım. Konunun Arge de olduğu ve bir gelisme olursa bize ulasacaklarini bildirdi servis danışmanım.

Bende şimdi servisle iletişime geçtim. plakadan sorgulayıp dönüş yapacaklar hocam. bilgileri paylaşırım burdan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba

Az önce bursa doğuş oto servisinden geldim, TPI isimli bir parçada arıza olduğu söylendi biz D ye takıp hareket ediyoruz ama şanzımanın sensörleri hala P gibi görüp uyarı veriyormuş bütün polo ve golflerde görüldüğünü söylediler, Almanyadaki merkezlerinden, biz iyileştirme getirinceye kadar şuan için hiç bir işlem yapmayın demişler. Bu noktada vw den çözüm gelene kadar beklenilecek garanti kapsamında işlem ücretsiz yapılacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı şekilde bu gün başka bir sebebten servise uğradığımda lafı geçiyordu., Almanya bu konu ile ilgileniyormuş., sorunu bertaraf ettikten sonra güncelleme ile sorunu çözeceğiz diye konuşuyorlardı başka bir müşteri ile kulak misafiri oldum., biraz beklemek gerecek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 13.07.2017 at 16:56, Ender yazdı:

Bende şimdi servisle iletişime geçtim. plakadan sorgulayıp dönüş yapacaklar hocam. bilgileri paylaşırım burdan.

Benim aracımda güncelleme çıkmadı arkadaşlar. (Hatta elektro mekanik park freni için Güncellemelerin Manuel araçlarda olduğu bilgisi verildi) DSG şanzumana sahip araçlarda yokmuş. Lakin DSG li araçlar için konuya dair güncelleme hakkında ilerleyen zamanlarda daha net bilgiler geleceği konuşuluyor. Ar Ge çalışmaları sonucu sanırım bu gibi durumlara alışmamız gerekecek. Burada söz konusu olan Güncellemeler Güvenlik açısından önem arz ediyorsa bunun servislerimizin sms-ma,l yada telefon yoluyla bizlere ulaşması şeklinde  olması daha kurumsal ve geçerli bir çözüm olacaktır.Selam ve Saygılar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de son 1 ayda bir iki kere aldim bi uyariyi daha once yoktu 1 saniyelik bir uyari ve herhangi bir sknti yokmus gibi devam ediyorum surmeye birkac defa daha yasarsam servise goturmeyi disunuyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
E-devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyeti'ne  şikayetinizi yapın arkadaşlar ben öyle yaptım cevap bekliyorum. Burada dert yanmakla hiçbir sorunu çözemezsiniz. Garantiniz bitmeden bu hata ile ilgili servise kayıt açtırın ve tarihini tüketici hakem heyeti dilekçenizde belirtin. Servisten kayıtlarınızı alın elinizde bulunsun . Özellikle Doğuş grubu araçlarında çok dikkatli olun 5 kuruşun hesabı yapılır.
Mesele dert yanmak ise şöyle bir şey yapın tanıdıklarınıza Volkswagen grubu araç aldırmayın ben öyle yaptım şu ana kadar 3 kişiyi döndürdün Volkswagen almaktan size de tavsite ederim bunun mutluluğu bana yeter . [emoji4]

Vw de hangi aracı almaktan vazgeçirip hangi aracı aldırdınız hocam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaslar benim aracimdada son zamanlarda saniyelik bir şekilde bu uyari var! Bugun servise sordum yeni bi yazilim guncellemesi beklioruz dediler, 2015 golf 1.6 tdi dsg high. 50.000 km de 

umarim buyuk bi sikinti degildir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2015  Golf1.2 TSI DSG 7 aracım cevre yolunda 130 ile giderken uyarı verdi. Çok kısa sürdü ancak vitesi p kısmını okuyabildim. Bu uyarı iki kez çevre yolunda tekrarladı. Forumda okuduklarımdan benzeri sorunların yaygın olduğunu görüyorum. Aracımın garantisi devam ediyor. Haftaya salı randevu verdiler. telefondaki bayan yazılım sorunu olabileceğini söyledi. Bakalım neler olacak. Sonuçları sizlerle paylaşacağım. Bu konu ile alakalı sizlerin yaşadığı güncel bir durum var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu sorunu yaşayan ve garantisi devam eden tüm arkadaşlarıma tavsiyem customercare@volkswagen.de almanya adresine ingilizce şikayette bulunmalarıdır. Almanya müşteri hizmetleri bu konuyla ilgileceğini bildirdi.  garantiniz bittiyse sizi sıkıntıya sokan bir durum yoksa değiştirmeyin 3 bin TL masrafı var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar forumda yeniyim herkese selamlar aynı sorun benim aracımda da var yalnız benim araçtaki uyarı "hata! Aracı sadece P konumunda terk ediniz" şeklinde çıkıyor bir aydır var servisi aradım parça değişimi olacağını söylediler. 20 gün sonra yıllık bakım var bu durumuda ele alacaklar. Bu hata ilk çıktığında pek umursamadım. Şimdi haftada bir çıkıyor forumlarda baya bir şikayet var anladığım kadarıyla 2015 modellerde daha çok bir gelişme olduğunda bilgilendiririm herkese saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende yol bilgisayarında görünmese de vag com ile sorguladığımda görünüyor ve silsem de gitmiyor. Serviste ki tanıdığıma sordum, konunun çözümü için çalışmaların sürdüğünü, eskiden parça değişimi yaptıklarını ama şuan sadece çözümü beklediklerini söyledi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar selam, aynı hata bende de var. Daha önce de yazmıştım. Bana da yazılım bekliyoruz demişlerdi. Gelen giden yok tabi. Sonra şunu fark ettim. Aracın direksiyon arkasındaki ekranında "Vitesi P konumunda terk ediniz.." uyarısı verirken, teyp(media) ekranında araç durumu menüsünde "motor aşırı ısındı" şeklinde uyarı veriyor. Anlık bir iki saniye gözüküyor ve sonra kayboluyor. Sabit kalmıyor. Normal yukarıda yazılan hatalar gibi.

Bunu fark edince tekrar gittim servise.  Aracın her yerine baktılar. Hiç bir şey bulamadılar. Almanya ya ticket açtıklarını söylediler. 10 gün içinde netleşir dediler. Bu arada uyarının fotoğraflarını çekmesem yazılım bekliyoruz diye yollayacaklardı. Resimlerini gösterince ilgilendiler. 

Sizden ricam eğer "Vitesi P konumunda.." hatası alıyorsanız  Teyp ekranından da araç durumu menüsünü kontrol edebilir misiniz?  

Varsa benzer uyarı alan bana mesaj yazarsa doğus oto ya iletirim. Ticket i günceller. Belki ortak birşey çıkar problemi çözümü daha kolay olur.

Teşekkürler

IMG_1200.jpg

IMG_1213.jpg

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.