Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Bu uyarıyı ilk ocak ayında aldığımda direk doğuşa gittim express servise aldılar aracı ve hata kaydını gördü eleman. Sensör hatasından veriyor ama bu şekilde size biz zararı olmaz bakıma geldiğinizde bakarız dedi. Bakıma gittiğimde bununla ilgili üretici firmadan güncelleme bekliyoruz diyerek 700 TL bakım parasını aldı ve yolladı :)
Servisle görüştüm, doğuş oto bu konuda ürün geliştirildiğini belirterek değişim kabul etmiyormuş. Yetkili servis istese de değiştiremiyor diyor. Anladığım kadarıyla doğuş oto bir süre onay verdi sonrasında talep artınca maliyet düşürme amaçlı Almanya'ya danışıldı. Ne yazık ki durum bu. Çözüm çözümsüzlük bu aşamada.

@Polo Man @1661

Bugün servise arabayı almaya gittim. Aracımın arıza kaydını kaydetmediğini söylediler. Bu şekilde bir kaç tane daha araç gelmiş ve almanyaya mail atılmış. Ürün iyileştirmesi için bekleniyormuş. Süre olarak da gülerek 8 ay da olur, 2 yıl da olur gibi cümleler kurulup geri yollandım. Sizin söylediklerinize göre de bir sonuç alıcak gibi değiliz. 

Otomobiller çok karmaşıklaştığı için bu tip elektronik hatalar yaygın ve yetkili servisler ancak belirli bir gecikmeden sonra çözüm üretebiliyor bazen de hiç üretemiyor.

İkaz sürekli belirmiyor ara ara görünüp kayboluyor ve taşıtın kullanımına bir etkisi yok ise "yetkili serviste bu durum ile ilgili en az bir kayıt açtırın", sonra da kullanmaya devam edin derim. Taşıtı etkilemiyor ise büyütülecek bir şey değil. Yetkili serviste kayda geçirmeniz önemli. Yarın bu olaydan kaynaklı bir şey olur ise en azından "ben bildirmiş idim, kayıtlı olarak yetkili serviste bu şikayetim var" diyebilirsiniz.

Acaba ilgili sensör değişimi ücret karşılığı ne kadar tutar.. Arabayı satarkende sorun olabilir. Ne kötü bir durum arabada sorun yok ama var gibi bi algı oluşabilir..

Konuyla ilgili güncel bilgi, Doğuş oto 14.12.2016 tarihinde tüm yetkili servislere gönderdiği teknik bültenle bu arıza şikayetine ilişkin ürün değişim ya da tamir yapılmaması gerektiğini, konuyla ilgili ürün geliştirmesi yapıldığını belirtmiş. Yaklaşık 4 aydır da bu konuda farklı herhangi bir gelişme yok. Yetkili servisler işlem yapmıyor. Ekim 2016da bu arızyı verseydi araç muhtemelen değişiklik yapılacaktı. Değişiklik yapılmasına rağmen çözülemeyen vakalar olduğu için bu yol tercih edilmiş. Gelişme olursa paylaşın arkadaşlar.

Konuyla ilgili güncel bilgi, Doğuş oto 14.12.2016 tarihinde tüm yetkili servislere gönderdiği teknik bültenle bu arıza şikayetine ilişkin ürün değişim ya da tamir yapılmaması gerektiğini, konuyla ilgili ürün geliştirmesi yapıldığını belirtmiş. Yaklaşık 4 aydır da bu konuda farklı herhangi bir gelişme yok. Yetkili servisler işlem yapmıyor. Ekim 2016da bu arızyı verseydi araç muhtemelen değişiklik yapılacaktı. Değişiklik yapılmasına rağmen çözülemeyen vakalar olduğu için bu yol tercih edilmiş. Gelişme olursa paylaşın arkadaşlar.
Takipteyim ayni sekilde gelisme olursa paylasirim..

Merhaba, aynı uyarıyı ben de birkaç defa almıştım önceden ama hep anlıktı. Bugün ise uzun sürdü ve fotoğrafını çektim ekranın. Yarın servise gideceğim, bakalım ne diyecekler. Bu arada arabayı tekrar hareket ettirince uyarı kapandı.

Ekli dosyayı görüntüle 10798

Merhabalar,

Bugün servise uğradım ve fotoğrafı gösterdiğimde, hala Almanyadan yazılım gelmesini beklediklerini söylediler. Bu durumda çok araç varmış ve yazılım geldiğinde servis çağrısı yapacaklarmış. Durumun sadece yazılımsal olduğu ve güvenliği etkilemeyeceğini belirttiler. Şimdilik beklemekten başka yapabileceğimiz birşey yok sanırım.

Teşekkürler, birikme aşırı oldu. 1-2 ay içerisimde çözüleceğini düşünüyorum. Ben doğuş oto merkezine resmi şikayet dilekçesi de verdim.

Tesadüf, bu konuyu seat'i olan bir arkadaşım da yaşamış ve vites mekanizması değişikliğiyle sorun çözülmüş. VW bizi oyalıyor olabilir mi? Bu sorunu sadece buradaki 30 araç yaşamadığına göre, yazın arkadaşlar buraya. Bu sorun için yazılım ya 1-2 senede yapılırsa? Dava açmayı düşünen var mı? Ben ilerleyen günlerde konuyu mahkemeye taşıyabilirim. Arabayı satarken de sorun yaşatabilir bu durum, kullanıma etki etmese de alıcı anlamayabilir. Sonuç olarak konunun güncel tutulması lazım. Doğuş Oto'ya şikayet vb. yollarla başvurunun devam etmesi, sürecin hızlanması adına önemli.

Tesadüf, bu konuyu seat'i olan bir arkadaşım da yaşamış ve vites mekanizması değişikliğiyle sorun çözülmüş. VW bizi oyalıyor olabilir mi? Bu sorunu sadece buradaki 30 araç yaşamadığına göre, yazın arkadaşlar buraya. Bu sorun için yazılım ya 1-2 senede yapılırsa? Dava açmayı düşünen var mı? Ben ilerleyen günlerde konuyu mahkemeye taşıyabilirim. Arabayı satarken de sorun yaşatabilir bu durum, kullanıma etki etmese de alıcı anlamayabilir. Sonuç olarak konunun güncel tutulması lazım. Doğuş Oto'ya şikayet vb. yollarla başvurunun devam etmesi, sürecin hızlanması adına önemli.
Bencede dava açılabilir.. Bu arabaları ucuza almadık..

Bende bir kaç kez aynı uyarıyı aldım. Açıkçası çok fazla önemsemedim zaten ciddi bir sorun olsa bir anda çıkıp ekrandan kaybolmaz diye düşünüyorum. Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum.

Uzun bir süredir de çıkmıyor.

Bende bu uyarı ekrana çıkıyor ve artık gitmiyor. Düzenli olarak ekranda. Ara ara kaybolduğu, bazı sürüşlerde ise hiç ekrana çıkmadığı da oluyor tabi. Başlangıçta sadece 1-2 saniye ekranda durup kayboluyordu, ne olduğunu dahi göremiyordum.

ikinci el aldım aracı ve henüz üç ay oldu tam da aracı sevmeye başlarken üzücü oldu.. bügün araç eşimdeydi ve kısa süreliğine uyarı vermiş.. bakalım bende yarın götürüp kayıt açtırıcam.

2015 TDİ DSG. 1.5 yıldır toplam 5 kere falan görmüşümdür bu uyarıyı.
Gulyabani gibi. Görmemle kaybolması bir oluyor. Hatta en son seferde yazıyı tam olarak okuyabildim. Bende media ekranında sürekli tüketim menüsü mevcut olduğundan bu uyarıyı yol bilgisayarında alıyorum. Dedigim gibi çok kısa bir süre. Ve dururken değil hareket halinde iken alıyorum.

Geri
Üst Alt