Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

doğuş maslak 
Salı günü servislere gönderilen yazı da artık vites mekanizması komple değişmeyecekmiş. Yazılımla ya da ufak sorunlu olan bir parça değişimi ile sorun çözülmeye çalışılacakmış.
baktılar boynuz kulağı geçiyor bu yola başvurdular demek ki

yazılımla olmayacağı aşikar bunu denemişler fakat sonuç alamamışlar.Valahi iyi niyetten değiştirsinlerde küçük parça olsun uyarı vermesi can sıkıyor hatta korkuyorum sorun ilerde belki büyüyebilir.

baktılar boynuz kulağı geçiyor bu yola başvurdular demek ki

yazılımla olmayacağı aşikar bunu denemişler fakat sonuç alamamışlar.Valahi iyi niyetten değiştirsinlerde küçük parça olsun uyarı vermesi can sıkıyor hatta korkuyorum sorun ilerde belki büyüyebilir.
o yazıdan dolayı herhangi bi sorun olmamış. Demek ki çözümü buldular yada maliyeti düşürmenin peşindeler

o yazıdan dolayı herhangi bi sorun olmamış. Demek ki çözümü buldular yada maliyeti düşürmenin peşindeler
servisten servise farklı uygulama yapılıyor olabilir

bu hafta sonu sınav var gidemem sınavdan sonraki hafta gideceğim bakalım ne diyecekler

Arkadaşlar merhaba,

Aynı sorun bende de var, garanti biteli 2 ay oluyor, çarşamba günü servise gittim. Sorunu biliyorlar hemen tespit yapıp, iyi niyet isteyeceğiz vites kutusu değişiyor dediler. Daha önce değişenler olmuş, 1-2 saat tespit işlemini bekledim. Ancak salı günü vw den mail alındığını bu sorun için işlem yapılmaması istendiğini söylediler. Herhangi bir tehlikeli durum yok bu şekilde kullanın dediler. Bunu yazılı istedim ancak veremeyeceklerini söylediler. Konuyla ilgili gelişme olursa da arayacaklarmış. Sorunu yaşayan kim varsa vakit kaybetmesin, servise başvurup tespit yaptırun, bu tarih dikkate alınıyor çünkü. 

@paramount hocam teşekkürler paylaşımınız için vw arkasında durmamakta haklı dicem ama bu kadar çok şikayet ve tamamen kendi hatasından kaynaklanan bir durumun olduğu açık ve net.

ilk iyi niyetten değişen oldu baktılar şikayet çok bu yüzden servise başvuran çok,kalsın dediler.hatta bazı arkadaşlardan bilgisayarda görmelerine rağmen resim istemelerinin nedeni de oyalamak.

şu an tek teselli kahramanmaraş elis servisi gel bakarız ayarlarız dediler bakalım ne olacak durum.valahi müdüre kadar çıkacam Kavga dahi edebilirim arıza ciddi bence basit sıradan bir arıza değil.zaten sorunlu bir dsg var ortada.onlarda biliyor bunu.

2012 corolla aracımın geçen yıl benzin deposunun içerisinde bulunan bir parçayı bu yıl da ön yolcu hava yastığının fişeği mi ne varmış güvenlik amaçlı onları değiştirdiler.bu sorun sizin aracınızda olacak diye değil bir kaç araçta meydana gelmiş ve tamamen o seri araçların hepsinde değişim oluyor dediler adamlar.

demem o ki toyota arkasında durmuş hata evet parça değişecek sıfır ücret veya yok işçilik alalım filan yok böyle birşey.işte müşteri memnuniyeti.bunun içinde dünyada adamlar lider.

vw kötülemiyorum ama yaptığı çok yanlış 

Merhabalar 2015 1.2 TSİ Golfümde bu arıza daha önce başıma gelmişti ve bu konuya yazmıştım. Daha önce bu arızadan servise gittiğimde tespit yapıp iyi niyetten parçayı karşılayacaklarını ama işçilik ücretinin çıktığını söylemişlerdi bende daha sonra yaptırırım diyip servisten ayrılmıştım kayıt açtırmamıştım. Bugün Eskihisarı arayıp servis danışmanımla görüştüm. 2 gün önce bir yazı geldiğini ve bu arıza ile ilgili işlem yapılmaması gerektiğini bildiren bir açıklama yapıldığını söyledi servis danışmanı. Daha önce geldiğinizde kayıt açtırsaydın değiştirirdik fakat şu an bi işlem yaptırmıyorlar dedi. Siz gelin bi tespit yapıp kaydı açalım kayıt açık kalsın bekleyin dedi. Büyük ihtimal bir güncellemeyle uğraşıyor merkez dedi. Bir sonuç çıktığında arar çağırırız sizi tekrar dedi. Şimdi randevu alıyorum gidip kayıt açtırıp birde yüzyüze görüşeyim diyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@akyolemre Hocam merakla bekliyoruz

Bizim şikayetleri de dile getirin çoğu araçta var bu sorun?

çözüm ne düşünüyorlarmış?

Hayır ben geç kaldım diye neden benimkini değiştirmiyorsun bunu değişen olmuş ne yapayım ben geç fark ettim hatayı bu benim suçum değil ki :(

Hecen hafta bu uyariyi cok cok kisa bi uyari ile aldim, hatta o kadar kisaydi ki okuyamadim. Bir gun sonra tekrar yapinca okuyabildim. Hemen Umraniye aveki aradim, servis danismani " abi akuden dir" diyince hemen kapadim Acarlar servisi aradim. Uyari soyleyince hemen anladilar sorunu vites mekanizmasi degisiyor getirin dediler. Yogunluktan 1 hafta sonra gittim. Hatta kornamda bozuldu yoksa yine gitmezdim. Servis danismanim 2 gun once yazi geldi, suan degisimler durdu, biz kayit acalim size bilgi veririz diyerek beni yolcu etti. Simdilik bi sorun yok bakalim bir gelisme olacakmi. Hepimize gecmis olsun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Servis getirin diyip neden şu an durdu dedi ki ??

neden çağırdınız kardeşim demediniz mi hocam??

Yazi geldi 2 gun once suan degistiremiyoruz dediler, gecistirmek icin yazilim guncelledik falan dedi ama pek inandirici gelmedi bana, zaten 2 kere yapti sonrasinda uyari vermedigi icin pek önemsemedim

Neyi güncellemişler yalan hepsi bakalım ne çözüm bulacaklar bu konuyu güncel tutmak lazım..

Neyi güncellemişler yalan hepsi bakalım ne çözüm bulacaklar bu konuyu güncel tutmak lazım..
Acikcasi servisteyken bende siz8n gibi düşündüm cok sallamadim dediklerini , ama 2 gundur bir garip davraniyor araba, hic 1.vitese almazdi suan baska bir araca yol verdigimde bile 1 le kalkiyor, daha gec vites degistiyor falan. Tabi piskolojik mi tam emin degilim.

Dsg de 1 yok denecek kadar az zaten hocam yarım metre ya hareket ediyor yada etmiyor😀

Merhabalar, 2016 Mayıs(24.05.2016) çıkışlı aracımda bu uyarıyı ilk kez 2.bakımın(23.05.2018) yapıldığı günün ertesi günü aldım. Daha önce bu uyarı hiç çıkmamıştı ta ki bakım yapılana kadar. Acaba bakımda yapılan işlemlerle bir alakası olabilir mi ? Sizler de de böyle bir durum mevcut mu yoksa sadece tesadüf mü benimkisi ? 
benimde aracım 28 haziran 2016 çıkışlı bakımdan sonra iki kez aldım uyarıyı daha önce hiç uyarı almamıştım 

Geri
Üst Alt