Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

İyileştirme dedikleride deneme yanılma yoluyla parça değiştirmeden soruna çözüm üretmek galiba.

İyileştirme dedikleride deneme yanılma yoluyla parça değiştirmeden soruna çözüm üretmek galiba.
Sanırsam öyle ve bu durum hiç hoşuma gitmedi. Emsal durumları örnek göstermeyi planıyorum. Çok işe yarıyacağını sanmam. 

Ayni sekilde size de yanit vermisler.. Ve en kotusu bu sorunu ne zaman cozecekleri belli degil.. Belki 1 ay belki 1 yil.. 

Ayni sekilde size de yanit vermisler.. Ve en kotusu bu sorunu ne zaman cozecekleri belli degil.. Belki 1 ay belki 1 yil.. 
Sorunlu sorunlu mu gezicem dedim. Şu an bir sorun yok zaten uyarı ışığı sönük falan dendi. Yarın tekrar arayıp kartal doğuş otoyu ve özönü örnek göstericem fakat arkadaşların keşke plaka nosunu bilsek. @golfmk7fan @zgrdrsn Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. 

Aynı sorun benim aracımda da 5 bin km'dir mevcut. Uyarı ışığı artık sürekli yanık kalıyor. Garantisi de 4 ay önce bittiği için bekliyorum. İstanbul'daki Yetkili Servis Almanya'ya sorunu gönderdiklerini bana 1 Şubatta söyledi ancak Nisan ayına geldik ve bir gelişme yok. Ne zaman gelişme olacağı da meçhul, Yetkili Servisin elinde olan bir durum da yok ama süreç gerçekten garip işliyor.

Aynı sorun benim aracımda da 5 bin km'dir mevcut. Uyarı ışığı artık sürekli yanık kalıyor. Garantisi de 4 ay önce bittiği için bekliyorum. İstanbul'daki Yetkili Servis Almanya'ya sorunu gönderdiklerini bana 1 Şubatta söyledi ancak Nisan ayına geldik ve bir gelişme yok. Ne zaman gelişme olacağı da meçhul, Yetkili Servisin elinde olan bir durum da yok ama süreç gerçekten garip işliyor.
Bazı yetkili servisler değişim yaparak sorunun önüne geçerken bazılarının iyileştirme bekliyoruz demesi saçmalık bence. 

Bazı yetkili servisler değişim yaparak sorunun önüne geçerken bazılarının iyileştirme bekliyoruz demesi saçmalık bence. 
Varsa plaka / fatura görseli paylaşabilecek olan çok iyi olur, servisle görüşeyim. Özellikle GolfMK7 fan. Benim gittiğim servis için söylüyorum kötü niyetli olduklarını sanmıyorum, yıllardır tanıdığım kişiler, çözüm olduğunu düşünmemiş olabilirler ya da Doğuş oto özel bir sebeple iyi niyet garantisine onay vermiyor olabilir. Bana vites kutusunun değişimi de çözüm olmayabilir dediler, özellikle @golfmk7fan bizimle iletişime geçebilir misin? Teşekkürler.

Dogusun merkezine bile sikayet ettim arkadaslar.. Bence sorunu yasayan herkes sikayette bulunsun... Bu sorunu yakin zamana kadar sensor degisimi yaparak cozuyorlardi.. Ne olduysa bizimkilerde degisim yapmama karari verildi.. Haksizlik..

Dogusun merkezine bile sikayet ettim arkadaslar.. Bence sorunu yasayan herkes sikayette bulunsun... Bu sorunu yakin zamana kadar sensor degisimi yaparak cozuyorlardi.. Ne olduysa bizimkilerde degisim yapmama karari verildi.. Haksizlik..
Şikayet ettiksen sonra size bir dönüş olmadı mı?

Arkadaşlar bir yanlış anlaşılmayı düzeltelim değiştirilen komple vites kutusu değil , vites kutusu mekanizması . Aracı bilgisayara bağladıklarında arıza kaydı olarak gözükmüyorsa bu uyarılar sizdeki problem benimkinden farklı olabilir ben de bilgisayara bağlanır bağlanmaz direk gözüktü.Ayrıca sürüş bilgi ekranında olsun gözünüz uyarıyı aldığınız son tarih ve saati bildirin servise.

Arkadaşlar bir yanlış anlaşılmayı düzeltelim değiştirilen komple vites kutusu değil , vites kutusu mekanizması . Aracı bilgisayara bağladıklarında arıza kaydı olarak gözükmüyorsa bu uyarılar sizdeki problem benimkinden farklı olabilir ben de bilgisayara bağlanır bağlanmaz direk gözüktü.Ayrıca sürüş bilgi ekranında olsun gözünüz uyarıyı aldığınız son tarih ve saati bildirin servise.

Teşekkürler, @1661 sinyalizasyon sensör hatasından da bahsediyor, birbirinden farklı konular.. Bana da aslında bakarsanız basit sensör hatası gibi geliyor, arabanın sürüşüne etki eden bir durum yok ortada. Bu arada ben bu hataya ilişkin video bile çektim, öyle ekrandan bir anda giden bir durum söz konusu değil. 

Bu uyarıyı ilk ocak ayında aldığımda direk doğuşa gittim express servise aldılar aracı ve hata kaydını gördü eleman. Sensör hatasından veriyor ama bu şekilde size biz zararı olmaz bakıma geldiğinizde bakarız dedi. Bakıma gittiğimde bununla ilgili üretici firmadan güncelleme bekliyoruz diyerek 700 TL bakım parasını aldı ve yolladı :)

Geri
Üst Alt