Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Bu hatanın sebebi, önemi ve çözümü nedir ?

2 gündür 2 sefer  yarım saniye bu hata mesajını aldım ve hemen gitti. Az önce aracımı çalıştırdım gene geldi aynı mesaj ama bu sefer uzun bir süre kaldı , yol yardımı aradım birşey diyemediler, servise götürün dediler. Hareket ettikten 3-5 sn sonra mesaj gene gitti.

(hatanın geldiği sırada multimedia ekranında “Car” menüsüne girdiğimde siyah beyaz araç resmî karşıma çıkıyor. Ama resimde aracın direksiyonu ile kadranın olduğu kısım hata kodu ile aynı sarı renkte görünüyordu.)

Ağustos’ta aracımın 3. Yılı doluyordu, yarım hem bakım hemde bu hata mesajı için servise götürmeyi planlıyorum.

bu hata mesajının bana masrafı ne olacaktır ? Var mı bilgisi olan ?

Uzatılmış garantiniz varsa cebinizden kuruş çıkmaz (benim çıkmadı)

Garantiniz bitti ise ama aracınız servis bakımlı ise en kötü işçilik ücretini isterler onun için de güzel bi pazarlık edersiniz bi ihtimal para vermeden de halledilebilir umarım.

Siz yine de işçilik ücreti verecekmiş gibi düşünün ama, sonradan zarar etmiş gibi hissetmemek için.

Bu hatanın sebebi, önemi ve çözümü nedir ?
2 gündür 2 sefer  yarım saniye bu hata mesajını aldım ve hemen gitti. Az önce aracımı çalıştırdım gene geldi aynı mesaj ama bu sefer uzun bir süre kaldı , yol yardımı aradım birşey diyemediler, servise götürün dediler. Hareket ettikten 3-5 sn sonra mesaj gene gitti.
(hatanın geldiği sırada multimedia ekranında “Car” menüsüne girdiğimde siyah beyaz araç resmî karşıma çıkıyor. Ama resimde aracın direksiyonu ile kadranın olduğu kısım hata kodu ile aynı sarı renkte görünüyordu.)
Ağustos’ta aracımın 3. Yılı doluyordu, yarım hem bakım hemde bu hata mesajı için servise götürmeyi planlıyorum.
bu hata mesajının bana masrafı ne olacaktır ? Var mı bilgisi olan ?
Birdaha hatayı görürsen resmini çek hocam servis istiyor. Garantisi devam ediyor mu.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Maalesef hocam aracım 2015 model.
Hocam bu konuda net bir çözüm veya net bir fiyat yok. Öncelikle kronik olduğunu söyleyin ücret ödememek için elinden geleni yapınız. Garantisi olmadığı halde ücret ödemeyen arkadaşlar var. Baktınız olmuyor iyi niyetten fiyatı zorlayın en aza kadar. Sonra burada paylaşırsanız bizlerde bilgi sahibi oluruz. Ben de bir yıl önce oldu bir kere servis yeni yazılım yükledi. Bir hafta önce tekrarladı.bende ilerleyen zamanlarda gideceğim.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@ibrahim15 , bu kronik problemi garanti kapsamında çözüme kavuşturanların plaka numaralarını alabilirsem sevinirim , 1-2 tane yeterli..

Bugün servis ile görüştüm. Bilgisayara bağlasak bile bir hata ile karşılaşmayız ,  bir sonraki uyarı mesajında resmini çekip servis randevusu almamı istediler. 

Görüşme esnasında “ vites mekanizması “ ndan da bahsettiler. Sanırım bu parçayı değiştirecekler o resim neticesinde...  Aracımın garantisinin bittiğini ve bu işlemin ne kadara mal olacağını sordum. Bu parçanın 5000 TL ücreti olduğunu söylediler. Ama servis bakımlı araçlar için elimizden gelen yardımı gösteriyoruz dediler. Bende sadece işçilik mi alırsınız dedim , onun gibi birşey dedi.

Önümüzdeki hafta araca ihtiyacım olduğunu söylediğimde bu uyarı mesajının hiçbir zararı Yok , sadece bilgi olarak ekranınıza düşer o kadar dedi. Madem sadece ekrana düşen bir şey , yürürüne bir zararı Yok neden 5000 TL lik parça değişimi yapıyorlar ? 

Sanırım servis ile yapacağım yüz yüze görüşme sırasında ortalık bir hayli kızışacak.. ( 3 serisinde de böyle problemler var mıdır acaba ! )

Moderatör tarafında düzenlendi:
2. sayfada ekran resmi almış bi arkadaşımızın paylaşımı var onu kullanabilirsiniz gerekirse.

Bilgisayara bağladıklarında hata mesajını görüyorlar benim aracımda öyle olmuştu, usta ile biraz gezdik ama hata mesajı kafasına göre takıldığı için denk gelmedi ustaya sonra bilgisayara bağladılar 10-15 dk kadar, evet dedi vites mekanizması değişecek randevu alıp gelmemi söyledi müsait zamanda. Uzatılmış garantim olduğu için benden ücret talep etmediler 2 yada 3 güncelleme de yapıldığı söylendi aracın gidişi cidden değişti bu işlemlerden sonra daha keyifli oldu :)

Profil fotoğrafımda aracımın plakası var gerekirse örnek teşkil etmesi açısından verebilirsiniz. Aynı işlemi yaptırmış arkadaşların mesajları bu konuda mevcut onlara da özel mesaj atarsanız bilgi verip yardımcı olacaklardır.

Servis danışmanı bazen bilmediğinden yada umursamadığından sallayabiliyor sizi, siz kantarın topuzunu kaçırmadan ağar basabilirsiniz biraz. Unumayın ama onlarda çalışan orada nihayetinde, gerek görürseniz müdür ile görüşmekten de çekinmeyin bence.

Garantim bitince vites mekanizmasını ücretsiz değiştirdiler. Ancak Garantim bitmeden bu konu ile ilgili dosya açtırmıştım. Ona istinaden ücret talep edilmediğini söyledi servis danışmanım. Hoş etseydilerde her türlü çamura yatardım orası ayrı
) 1 gece serviste kaldı aracım. 45 bin bakımımda vardı. İkisi de halledildi. Bakım ücreti ödedim sadece. Özelden isteyene plaka verebilirim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mandufla , plakanızı alabilirim en azından garanti kapsamında yaptırıldığını göstermek adına.

garanti bitmeden önce defalarca farlarımın aşırı uzağı ve yukarıyı aydınlattığını ve seyir halinde önümde gidenlerin bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirmiş ama sorunumu çözememişlerdi. Garanti bitiminden sonra servise , bu sorunu garanti kapsamında far değişimi yaptırarak çözen  10 tane plaka numarası ile gittim ve durumu garanti bitmeden önce bilgilendirdiğim için farlarımı ücretsiz değiştirmişlerdi. Sanırım bu sefer her ne kadar kronik ama  kullanıcı kaynaklı bir hata olmasa dahi ücret talep edeceklerdir. En az. Zararla işi halletmek için Yanımda çenesi düşük bir arkadaş ve 1-2 plaka nosu ile gitmeyi düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
mrb arkadaşlar 2015 golf tdi comfortline aracımda dün bir hata uyarısı gördüm ama ünlem filan yanmadı anlık geldi ve kayboldu.

forum a yazdım bazı arkadaşlar bu başlık altında olan hatanın olabileceğini büyük ihtimal söylediler.

iyi niyet garantisi devam ediyor nasıl ve ne şekilde yapacam masraf ne tutar elinde faturası olan arkadaş varsa bana yardımcı olabilirler mi ?

sadece işçilik mi ödeyeceğiz yoksa bütün masraflar cebimizden mi çıkıyor.?

golf kronik ağrıza ne çıkabilir başka daha 2 ay olmadı devir daim pompası değişti serviste hararet den dolayı 

şimdi de bu sorun :(:(:(

mrb arkadaşlar 2015 golf tdi comfortline aracımda dün bir hata uyarısı gördüm ama ünlem filan yanmadı anlık geldi ve kayboldu.
forum a yazdım bazı arkadaşlar bu başlık altında olan hatanın olabileceğini büyük ihtimal söylediler.
iyi niyet garantisi devam ediyor nasıl ve ne şekilde yapacam masraf ne tutar elinde faturası olan arkadaş varsa bana yardımcı olabilirler mi ?
sadece işçilik mi ödeyeceğiz yoksa bütün masraflar cebimizden mi çıkıyor.?
golf kronik ağrıza ne çıkabilir başka daha 2 ay olmadı devir daim pompası değişti serviste hararet den dolayı 
şimdi de bu sorun
:(
İyi niyet garantisi üzerinden vites mekanizması değişikliği yapılacak ve parça parası alınmayacaktır. Sadece işçilik ücreti çıkarırlar. Servisten randevu alıp gittiğinizde aracı cihaza bağlayıp arıza geçmişinden vites mekanizması arızasını teyit ediyorlar. Bazı servisler uyarının fotoğrafını çekin diyebiliyor. Ben Ankara doğuşa gittiğimde fotoğraf istediler fakat Eskihisara gittiğimde arıza geçmişinden görüp tamam dediler. 800-1000 tl arası işçilik çıkardılar ama oturup pazarlık falan etmedim zorlamadım çünkü arabayı bırakacak vakit bulamadın bir türlü. Yolda bırakacak bir arıza değil dediler müsait bir zamanda gidip tekrar kayıt açtıracağım. Şu anda kafasına göre haftada bir iki kez uyarı gelip gidiyor ekranda. Aracım 2015 1.2 TSİ

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben dizellerde diye biliyordum sadece 

geçmiş olsun 

yaptırıp sadece işçilik ödeyen arkadaşlar bize fatura gönderrirse çok memnun olacaz en azından elimizde delil olur servis bize extra bişey çıkarmaz

Son bir hafta içerisinde bende bu uyarıyı iki kez aldım yarın için randevu aldım gelişmeleri buradan yazarım.

Geri
Üst Alt