Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

zgrdrsn

Üye
İsim
Özgür
Değerli arkadaşlar birkaç gündür seyir halindeyken yol bilgisayarında "Hata! Aracı P konumuna getirip terk ediniz." şeklinde anlık bir uyarı ve sarı ünlem işareti belirip kayboluyor ancak sonrasında uyarıya yol bilgisayarından erişemiyorum. Seat forumlarında benzer bir sorundan bahsedilmiş ama golf 7 için hiç görmedim. Başına gelen ya da nedeni hakkında fikri olan, çözüm önerebilecek olan var mıdır? teşekkürler şimdiden.

Cok ilginc,ama unlem ciktiysa arizayi hafizasina almistir.Vagcom var ise bir ariza okutursaniz biraz daha yardimci olabiliriz ben ilk defa duydum

Değerli arkadaşlar birkaç gündür seyir halindeyken yol bilgisayarında "Hata! Aracı P konumuna getirip terk ediniz." şeklinde anlık bir uyarı ve sarı ünlem işareti belirip kayboluyor ancak sonrasında uyarıya yol bilgisayarından erişemiyorum. Seat forumlarında benzer bir sorundan bahsedilmiş ama golf 7 için hiç görmedim. Başına gelen ya da nedeni hakkında fikri olan, çözüm önerebilecek olan var mıdır? teşekkürler şimdiden.
Vag Com ile arıza silindikten sonra tekrar çıkacağını sanmam.

Vag com bilgim yok denecek kadar az malesef o nedenle bugün servisi aradım konuya istinaden. Formen vites sensörünün bu arızaya neden olabileceğini ve sensörlerin değişimi durumunda sorunun çözüldüğünü söyledi incelenmesi için servise çağırdılar. Bakalım gidince ne olduğunu öğreneceğiz. 

Aynısı benim de başıma geliyordu uyarı ara ara çıkıyor alakasız zamanlarda 1 saniye bile kalmayıp gidiyordu Kartal Doğuş otoya götürdüm vites mekanizmasında problem olduğu ve değişmesi gerektiği söylendi benden sonra bir arkadaşımın 1 hafta arayla üretilmiş olan golfünde de aynı uyarıyı tespit ettim o da aynı şekilde Özön servisine gitti.Bilgisayara bağlayarak arıza tespit yapıyorlar daha sonrasında vites mekanizması değişiyor garantiden yalnız bunu yaparken uyarın vites kutusu etrafındaki piano black trimi sökerken dikkatli olsunlar bendekini çizdikleri için onu da garantiden değiştirttim

Garantim bu yıl bitti malesef ama sanırım iyi niyetle çözerler hep servis bakımı yaptırdım şimdiye dek. Vites mekanizması dedikleri vites kolunu da kapsayan komple bir değişim mi yoksa daha küçük bir parça değişimi mi? eğer hatırlıyorsanız servis maliyetini söyleyebilir misiniz? para alınmasa da servis raporunda vardır sanırım.

Vites kolu değişmiyor vites kutusundaki mekanizma değişiyor faturada bedelsiz yazıyor garanti kapsamında olduğu için 

01500000 gfs/Rehberli Diagnoz . Bedelsiz 1J0711280C ./ø36 Bedelsiz 34101900 Vites kol kutusu sokmek ve takmak Bedelsiz 5G1864263AMKMR KONSOL KAPLAMASI Bedelsiz 5Q1713041E 9ø7(60(.$1ø=0$6, Bedelsiz

@zgrdrsn geçmiş olsun Hocam.. Nezaman gideceksiniz servise? Servis aşamasını ve son durumuda bizimle paylaşırsanız sevinirim.  Ücret vs ne kadar isteyecekler vb konuları yazarsanız Dostlar arasında yardımcı olabilecek biri veya birileri mutlaka çıkacaktır. 

Mutlaka bilgilendireceğim hocam. Sadece işçilik alırlar parça değişimi iyi niyet garantisi olarak sağlanır diye umut ediyorum. Hayırlısı artık. 

arkadaşlar aynı şikayetle bursa doğuş otoya gittim. bana bunun için genel bir güncelleme geleceğini bildirdi. şuan yapacak birşeyim yok dedi. ben pek ikna olmadım.sizce ne yapmalıyım?

Bugün benim de başıma geldi. Hem de 3 kere 2-3 saniyelik uyarılar şeklinde oldu. En yakın zamanda servise gidip burayı da bilgilendiririm. 

umarim olumlu haberler verirsin. Bende sorun devam ediyor.

umarim olumlu haberler verirsin. Bende sorun devam ediyor.
Bugün servise bıraktım aracı. Parça değişikliği söylemediler. Almanyaya ariza kaydını yollayıp, güncelleme yaparız herhalde dediler. Haber aldıkça güncellerim. 

Geri
Üst Alt