Golf 7 Midline Plus Jant Değişikliği

hsnhylmz

Yeni Üye
İsim
Hasan Hüseyin Yılmaz
Merhabalar arkadaşlar, 

Nacizane ufak bir soru aklımı kurcalayıp duruyor. Ben Golf 7 Midline plus aracımdaki 15" Lyon jantları cıkarıp yerine Dijon yada başka bir 17'' jant takmak istiyorum. Bugün servisle görüştüm güvenlik acısından önermiyoruz. Hiç takmadık daha önce dedi. Mekanik bir sıkıntı olurmu? SPOR SÜSPANSİYON gerekirmi dediğimde hiç bişey söyleyemeyeceğim dedi. Israr etmeme ragmen ne tam olur dedi nede olmaz. Hep ihtimaller üzerine cümleler kurdu. Sizce bi sıkıntı olurmu? Daha önce uygulayan varmı. Eğer bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olursa cok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar arkadaşlar, 
Nacizane ufak bir soru aklımı kurcalayıp duruyor. Ben Golf 7 Midline plus aracımdaki 15" Lyon jantları cıkarıp yerine Dijon yada başka bir 17'' jant takmak istiyorum. Bugün servisle görüştüm güvenlik acısından önermiyoruz. Hiç takmadık daha önce dedi. Mekanik bir sıkıntı olurmu? SPOR SÜSPANSİYON gerekirmi dediğimde hiç bişey söyleyemeyeceğim dedi. Israr etmeme ragmen ne tam olur dedi nede olmaz. Hep ihtimaller üzerine cümleler kurdu. Sizce bi sıkıntı olurmu? Daha önce uygulayan varmı. Eğer bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olursa cok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Hocam aracı çok değiştiren bir işlem bu. Hicbir zararı olmaz. Replika almamanız önceliğiniz olsun. Cms markası bu konuda iyidir.

@hsnhylmz Hocam  Orjnal Madrid Jant düşünürseniz  17 inç foruma özel satışa çıkardım dün itibari ile :)  

ilgili konu linktedir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam aracı çok değiştiren bir işlem bu. Hicbir zararı olmaz. Replika almamanız önceliğiniz olsun. Cms markası bu konuda iyidir.
Mekanik olarak kesinlikle bi olumsuz durum olmaz diyorsunuz yani.

Jant değişikliğinin arabaya bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Tek tavsiyem her parçanız ne olursa olsun, orjinal olsun.
Değerli yorumunuz için teşekkürler.. Kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim. 

@hsnhylmz Hocam servislerin yine kendilerine has, aslında çok iyi bildiği konu hakkında bilmiyorum, olabilir, olmayabilir vs. gibi klasik cevaplar vermesi şaşırttı mı? Tabi ki şaşırtmadı, jant değiştirdiğinizde sanki araç 2 metre sonra takla atacak gibi tehlikeli bir hale bürünecekmişçesine insanın aklını kurcalıyorlar. Orjinal jant olduğu sürece hiç bir sıkıntı ile karşılaşacağınızı sanmıyorum hocam, forumumuzda çok sayıda arkadaş var jant çapını yükselten, dilerim gönlünüze göre bir ürün bulursunuz :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
@hsnhylmz Hocam servislerin yine kendilerine has, aslında çok iyi bildiği konu hakkında bilmiyorum, olabilir, olmayabilir vs. gibi klasik cevaplar vermesi şaşırttı mı? Tabi ki şaşırtmadı, jant değiştirdiğinizde sanki araç 2 metre sonra takla atacak gibi tehlikeli bir hale bürünecekmişçesine insanın aklını kurcalıyorlar. Orjinal jant olduğu sürece hiç bir sıkıntı ile karşılaşacağınızı sanmıyorum hocam, forumumuzda çok sayıda arkadaş var jant çapını yükselten, dilerim gönlünüze göre bir ürün bulursunuz :'(
Aynen öyle bütün hevesimi kacırdılar.. Ön takım gider vs vs bi sürü bişeyler söyledi. Ama takılmaz demedi

??

Golf 7 Midline plus aracımdaki 15" Lyon jantları cıkarıp yerine Dijon yada başka bir 17'' jant takmak istiyorum.

Bugün servisle görüştüm güvenlik acısından önermiyoruz. Hiç takmadık daha önce dedi. Mekanik bir sıkıntı olurmu?
Kesin ve net olarak: jant değişikliği mekanik veya elektronik bir arızaya yol açmaz. 

Aracın standart olarak sunulan 15 inch, 16 inch ve 17 inch jantlar ve lastikler uygun ebatlarda olmak kaydıyla.... Bu ölçüler soyledir:

Yani ara ölçülerde ve orijinal TSE veya Uluslararası standartlara sahip olmalı.

CMS, KORMETAL , KESKİN  dünyaca ünlü ve dünya markalarının tedarikçisi konumundaki firmalardır.  Bu ve benzeri markalardan almak kaydıyla yerli üretim. 

Ya da yer gök dijon dolu olduğuna göre biraz daha orijinal bir 17" Geneva, Madrid, gibi orijinal Volkswagen jantları 

Veya 

BBS, Vossen, Konig, O.Z. veya benzeri markaların orijinal distribütörlerinden satın almak kaydıyla olabilir.

Peki bunları sorunsuz takabiliyorsak; 

"Servis neden Hayır dedi"? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Hocam servis para kazanacağı kaza ve hasar işlerine yoğunlaşmıştır..

Büyük balık onların ellerinde dir.  Onu bırakıp küçük balıklarla uğraşmak zaman ve para kaybıdır. 

Bir de kullanıcıların çoğu ne yazık ki ucuz diye replikaları tercih etmekte ve ola ki  sorun yaşar da servise işi düşünce biz size söylemiştik diyerek lüzumsuz diyaloglar kaçınmak için...

Gelelim sorunuzun ikinci kısmına 

[SIZE= inherit]SPOR SÜSPANSİYON gerekirmi dediğimde hiç bişey söyleyemeyeceğim dedi. Israr etmeme ragmen ne tam olur dedi nede olmaz. Hep ihtimaller üzerine cümleler kurdu. Sizce bi sıkıntı olurmu? Daha önce uygulayan varmı. [/SIZE]
Spor süspansiyon 18" jantlar kullanıldığında davlumbaza sürtmemesi ve sert kullanımı tamamlayıcı unsur olarak kesinlikle zorunludur.

Ancak 17 jantlarla uygulanmaz diye bir şey yok.

16" jantlarla bile uygulanabilir.

Bana kalırsa orijinal spor yay alın.

Sadece 1 cm düşürür ve konfor kaybı minimumdur. 

Siz görünüş mu yoksa sportif sert sürüş tarzına uygun olması için mi istiyorsunuz yazmamışsınız.  

Ancak yazdıklarınızın bende yarattığı izlenim görünüş için olduğu yönünde. 

Görünüş için 18 jant kesinlikidealdir.ve elbette spor yaylar.

Kesin ve net olarak: jant değişikliği mekanik veya elektronik bir arızaya yol açmaz. 

Aracın standart olarak sunulan 15 inch, 16 inch ve 17 inch jantlar ve lastikler uygun ebatlarda olmak kaydıyla.... Bu ölçüler soyledir:

Yani ara ölçülerde ve orijinal TSE veya Uluslararası standartlara sahip olmalı.

CMS, KORMETAL , KESKİN  dünyaca ünlü ve dünya markalarının tedarikçisi konumundaki firmalardır.  Bu ve benzeri markalardan almak kaydıyla yerli üretim. 

Ya da yer gök dijon dolu olduğuna göre biraz daha orijinal bir 17" Geneva, Madrid, gibi orijinal Volkswagen jantları 

Veya 

BBS, Vossen, Konig, O.Z. veya benzeri markaların orijinal distribütörlerinden satın almak kaydıyla olabilir.

Peki bunları sorunsuz takabiliyorsak; 

"Servis neden Hayır dedi"? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Hocam servis para kazanacağı kaza ve hasar işlerine yoğunlaşmıştır..

Büyük balık onların ellerinde dir.  Onu bırakıp küçük balıklarla uğraşmak zaman ve para kaybıdır. 

Bir de kullanıcıların çoğu ne yazık ki ucuz diye replikaları tercih etmekte ve ola ki  sorun yaşar da servise işi düşünce biz size söylemiştik diyerek lüzumsuz diyaloglar kaçınmak için...

Gelelim sorunuzun ikinci kısmına 

Spor süspansiyon 18" jantlar kullanıldığında davlumbaza sürtmemesi ve sert kullanımı tamamlayıcı unsur olarak kesinlikle zorunludur.

Ancak 17 jantlarla uygulanmaz diye bir şey yok.

16" jantlarla bile uygulanabilir.

Bana kalırsa orijinal spor yay alın.

Sadece 1 cm düşürür ve konfor kaybı minimumdur. 

Siz görünüş mu yoksa sportif sert sürüş tarzına uygun olması için mi istiyorsunuz yazmamışsınız.  

Ancak yazdıklarınızın bende yarattığı izlenim görünüş için olduğu yönünde. 

Görünüş için 18 jant kesinlikidealdir.ve elbette spor yaylar.
Hocam aklımı kurcalayan tüm sorularıma tek tek cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. ALLAH RAZI OLSUN.

Jant değişikliğinin arabaya bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Tek tavsiyem her parçanız ne olursa olsun, orjinal olsun.
e3be0dd2cd6ea904136bddc5a0c43cf8.jpg
ben 18 durban arti spor yay taktim orjinalleri cikartip hic bir sikinti yok

Aynen öyle bütün hevesimi kacırdılar.. Ön takım gider vs vs bi sürü bişeyler söyledi. Ama takılmaz demedi
 ??
Hic hevesin kacmasib orjinal oldugu ve abartmadigin surece 15" iken 18 takmak gibi bisey olmaz, devam et...

Öyle sıkıntılı bir durum olsa 1.2 comfortline ve midline Plus aynı kasa,süspansiyon ve motora sahip. Dolayısıyla 1.2 comfortlineda opsiyonlu olan 17 dijon ve Madrid jantlara spor yaysız olarak fabrikası uygun görmezdi.Neticede mantıken 1.2 midline Plusada17 jant lastik takılabilir. Tabi standart jant lastiğin teknik olarak muadili olan ebatlarda jant lastik kullanmak şartıyla.
195x65x15
205x55x16
225x45x17
Veya Spor yayla beraber
225x40x18
Jant Lastik denklik tablosuna göre +-%3 farkı aşmamak şartıyla.
Şahsi fikrim 18 jant lastiğin 1.4 motorda daha verimli olacağını düşünüyorum.

Geri
Üst Alt