Amerikan park

TASKIN52

Üye
İsim
İsmail
Vagcom ile açtığımız Amerikan parklar muayeneden kalır mı arkadaşlar?

Vagcom ile açtığımız Amerikan parklar muayeneden kalır mı arkadaşlar?
Değerli Hocam 

Mevzuata göre aydınlatma sisteminde fabrikasyon olarak yapılan dışındaki tüm revizyon ve değişiklikler ağır kusur olarak kabul edilir. 

Ağır kusur muayeneden geçemeyeceği için Amerikan Park da kapatılarak muayeneye girilmelidir.

Fakat nedir veya nasıl bilinmez ama kurallara ragmen geçebilenler de var.

Aslında Amerikan parkın muayeneden geçmeme sebebi eski model kodlama imkanı bulunmayan araçlarda modül takılarak sinyal lambalarının hafif şiddette yakılması ve sinyal verildiği zaman bu lambanın tam sönmemesi nedeniyle sinyalin anlaşılamamasıdır. Çoğumuzun kullandığı MQB platformundaki VAG grubu araçlarda detaylı şekilde ayarlama yapılabildiği için bu sorun ortadan kalkmıştır. Muayeneden geçebilmesi olayı da bundandır. Orada ampulün normal durumda yanmasına değil sinyal sırasında tam sönüp sönmediğine bakılmaktadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlginizden dolayı hepinize teşekkür ederim. MUHAMMED hocam içimi rahatlattınız valla çok sağolun.

Hocam yine de riske değmez diye düşünüyorum, kapatıp girin sonra yine açabilirsiniz. :)

Aslında Amerikan parkın muayeneden geçmeme sebebi eski model kodlama imkanı bulunmayan araçlarda modül takılarak sinyal lambalarının hafif şiddette yakılması ve sinyal verildiği zaman bu lambanın tam sönmemesi nedeniyle sinyalin anlaşılamamasıdır. Çoğumuzun kullandığı MQB platformundaki VAG grubu araçlarda detaylı şekilde ayarlama yapılabildiği için bu sorun ortadan kalkmıştır. Muayeneden geçebilmesi olayı da bundandır. Orada ampulün normal durumda yanmasına değil sinyal sırasında tam sönüp sönmediğine bakılmaktadır.
Aynen Abi, aslında ben hiç bir çakarlı sinyal kodlamasını kapatmadan girecektim ancak muayene saati 16:30 olduğu için eğer geçmezse, sonra ki günde uzun yola gideceğimizden risk alamadım, kapatıp girdim. Muayene sırasında sordum görevlilere, birisi VW'den ayrılma imiş. Dedi ki, sinyal verdiğin de eğer tam olarak yanıp sönüyorsa, yani sinyal görevini tam yerine getiriyorsa sıkıntı olmaz geçer dedi. 3.Stopta da sticker yazı vardı onu da sordum ona da aynı cevabı verdi, frene basınca yandığı belli oluyorsa sıkıntı yok demişti. 

Amerikan parklari kapi ambiyansina baglasaniza,yol bilgisayarindan ambiyansi kapatinca amerikan parklarda iptallenir

@TASKIN52 Hocam Dörtlüleri açık olarak aracı teslim eden arkadaşların sorunsuz muayeneden geçebiliyorlar. @MSE Muhammed hocamın ve @fcsrn Eren Hocamın da belirttiği üzere önemli olan sinyal verildiğinde lambanın tam yanıp sönme sidir.

@TASKIN52 Hocam Dörtlüleri açık olarak aracı teslim eden arkadaşların sorunsuz muayeneden geçebiliyorlar. @MSE Muhammed hocamın ve @fcsrn Eren Hocamın da belirttiği üzere önemli olan sinyal verildiğinde lambanın tam yanıp sönme sidir.
Sinyal verdiğimde tam yanıp sönüyor hocam sıkıntı çıkmayacak inşallah

Hadi bakalım. Nezaman giriyorsunuz muayeneye bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

Benim aracımda da yalnızca kısa farlar yanarken amerikan parklar yanıyor. Kapatmayı düşünüyorum, kablo mevcut geçenlerde denedim beceremedim :D

Geri
Üst Alt