Siparişi Verdim, Yorumlarınızı Merak Ediyorum

Maşallah.. Resmen boğazlı kazak olmuş :)  Kazasız belasız

@sdrc Aracınız hayırlı uğurlu olsun keşke bir R-Line kit yapsaydınız tadından yenmezdi.

Aracınız hayırlı olsun. İstanbulda iseniz müsait zamanda bu olayı denemek isterim. Uledlerinizin kodu da önemli
Malesef, Sivastayım. Açıkçası çokta anlamıyorum bu kod olayından falan ama araş geldiğinde konuşalım isterseniz.

@sdrc Aracınız hayırlı uğurlu olsun keşke bir R-Line kit yapsaydınız tadından yenmezdi.
R Line body kit alsak be maliyet tutar acaba. Aslına bakarsanız şu an gelecek olan aracın görüntüsü gayet tatminkar ama insanoğlu doyum noktası olmayan bir canlı

Baya uyguna almışssın hocam valla kıskandım.. ötv muafiyeti nasıl bişey cok kafam basmadı bu mevzuya acaba öyle olsaydı kaca geleckti bu araba?

Baya uyguna almışssın hocam valla kıskandım.. ötv muafiyeti nasıl bişey cok kafam basmadı bu mevzuya acaba öyle olsaydı kaca geleckti bu araba?
Ötv muafiyeti, %90 engel üzeri ise tam muafiyet görerek ötv ve sanıyorum bir miktar kdv indirimi alabiliyorlar, Bu durumda araca ödeyeceğimiz %45-50 bandında olan ötv sıfırlanmış oluyor. Yanlış bilmiyorsam %18 kdv değilde %15.5 civarı kdv tutarı ödeniyor, Engel durumu teşkil eden 1. dereceden yakınınız varsa onların üzerine araç alıp noterden bu aracı kullanabilir yazısı şeklinde bir yazı alarakta kullanabiliyorsunuz. Bir çok detayı var aslında bu muafiyetlerin.

Ötv muafiyeti, %90 engel üzeri ise tam muafiyet görerek ötv ve sanıyorum bir miktar kdv indirimi alabiliyorlar, Bu durumda araca ödeyeceğimiz %45-50 bandında olan ötv sıfırlanmış oluyor. Yanlış bilmiyorsam %18 kdv değilde %15.5 civarı kdv tutarı ödeniyor, Engel durumu teşkil eden 1. dereceden yakınınız varsa onların üzerine araç alıp noterden bu aracı kullanabilir yazısı şeklinde bir yazı alarakta kullanabiliyorsunuz. Bir çok detayı var aslında bu muafiyetlerin.
KDV hususunda herhangi bir indirim yapılmadı bana. Acaba mümkün müdür böyle bir durum?

@sdrcHocam kanun maddesini 2016 yılı içerisinde okuduğumda Ötv muafiyet durumuna göre kdv'de indirim yapıldığını hatırlıyorum. Konuda uzman değilim fakat bu konuları araştırmayı seviyorum. Detaylı araştırayıp döneyim size. Engel durumunuz % olarak kaç sizin.

@sdrcHocam kanun maddesini 2016 yılı içerisinde okuduğumda Ötv muafiyet durumuna göre kdv'de indirim yapıldığını hatırlıyorum. Konuda uzman değilim fakat bu konuları araştırmayı seviyorum. Detaylı araştırayıp döneyim size. Engel durumunuz % olarak kaç sizin.
%96 üstadım engel durumu.

@sdrcHocam Adana danıştay savcısı 2011-2012 yılları arasında görülen davada iptal ettirmiş durumu, Yukarıda belirttiğim durumu yanlış hatırlıyormuşum. Ötv indirimli araçlarda malesef kdv indirimi yapılmıyormuş. Link aşağıda bulunmaktadır. Tekrardan hayırlı olsun aracınız kazasız belasız güzel günlerde sürmeniz dileği ile.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/01/20120103-6.htm

@salvination üstad teşekkür ederim sağolun.

Hocam öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.. bu aracın ötv li liste fiyatı ne kadar acaba bu opsiyonlarla?

Geri
Üst Alt