Adaptif Şasi kontrolü "DCC" ve Sürüş profili seçme (PDD)

Sayın @silvershadow hocam, size bir soru sormak istiyorum. Biraz araştırdım fakat bir cevap bulamadım. Kullandığım 2016 allstar golf'te, sürüş modları mevcut fakat sadece Eco, Normal ve Spor modları mevcut. Araç her ne kadar tam konfor sağlıyor ve %100 memnun olmama rağmen ben bu seçimlerde Konfor seçeneğininde olduğu bir çok ekran alıntılarında görmüştüm. Neden Konfor modu bende görünmüyor hocam, bilginiz var mı?

Sayın @silvershadow hocam, size bir soru sormak istiyorum. Biraz araştırdım fakat bir cevap bulamadım. Kullandığım 2016 allstar golf'te, sürüş modları mevcut fakat sadece Eco, Normal ve Spor modları mevcut. Araç her ne kadar tam konfor sağlıyor ve %100 memnun olmama rağmen ben bu seçimlerde Konfor seçeneğininde olduğu bir çok ekran alıntılarında görmüştüm. Neden Konfor modu bende görünmüyor hocam, bilginiz var mı?
Değerli Fatih Hocam 

Konfor ve individual seçenekleri DCC ile birlikte sunulmaktadır. 

Hocam bu arada DCC uyumlu orjinal yay var mıdır? Yetkili servislerde ve Ender de satılanlar DCC uyumsuz olarak geçiyor 

Nereden alabiliriz hocam? Dcc normalinden daha alçak durmasına rağmen yine de fazla yüksek duruyor sizce dcc sistemine bir zararı olur mu?

Nereden alabiliriz hocam? Dcc normalinden daha alçak durmasına rağmen yine de fazla yüksek duruyor sizce dcc sistemine bir zararı olur mu?
Değerli Hocam

@firadiko nickli Fırat Hocam vw racing yayları taktırdığından bahsetmişti bir zamanlar.

Kendisini davet edelim nasıl temin ettiğini öğrenmek için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuyu okudum ama bulamadım.

Eco modda dsg kendini boşa alıyor ve ekranda boşta yazısı çıkıyor.

Peki Sürüş profili seçme opsiyonu olmayan araçlarda da gaza basmadığımızda anlık yakıt tüketimi 0.00lt gözüküyor.

Bu ikisi arasında fark nedir?En azından yakıt anlamında.

Konuyu okudum ama bulamadım.

Eco modda dsg kendini boşa alıyor ve ekranda boşta yazısı çıkıyor.

Peki Sürüş profili seçme opsiyonu olmayan araçlarda da gaza basmadığımızda anlık yakıt tüketimi 0.00lt gözüküyor.

Bu ikisi arasında fark nedir?En azından yakıt anlamında.
Değerli Hocam 

Sürüş profili seçme özelliği varsa Eco modda süzülme özelliği var ve  boşa alma sayesinde motor kompresyonu bulunmadığı için viteste olan bir araca göre daha uzun süre hızını ve ivmelenmesini daha yavaş kaybeder. Motor rölantide yakıt tüketir.

Bu özellik bulunmayan araçlarda ise cut-off sistemi sayesinde süzülme olmaksızın m9tor kompresyon gücü ile frenleme yaparak daha hızla hız ve ivmelenmesini kaybeder.

@silvershadow hocam merhaba. 2016 model highline 1.4 tsi aracimi haziranda satip, dsg ye gectim ve kur farkı gibi (şuan gorüyorum ki en dogru karari vermisim) sıkıntılarla uğraşmamak için bayilerin ellerindeki en doluya yakın araçlardan birini almaya çalıştım. Saf beyaz+cam tavan+dinamik viraj farı+anahtarsız çalıştırma+g.görüş kameralı golf aldım. Marseille jantlar çok hoşuma gidiyor ve sari sitede satılik orjinal vardi. 18" olduğundan adaptif şasi kontrolünü ve sürüş profil secimini sonradan araca ekletebiliyormuyuz yada mecburen spor yay mı kullanmamız gerekiyor? Yada tüm bunları yapmazsak ne kadar sağlıklı olur?

@KaiZeN 

Değerli Hocam 

Sürüş profili secimi sonradan kolayca eklenebilir.

Ancak DCC icin ayni seyi söyleyemeyeceğim.  Yapan var ama cok zahmetli. 

Spor yay kullanmak en makul seçenek. Rijinal yaylar mubea markadır ve bir buçuk santimetre alçaltır. Şayet daha basık seviyorsanız daha 3-5 veya fazla basık hale getirecek markalar piyasada fazlasiyla var. Yeter ki sizin aracınızın  motor ve şanzıman koduna uygun olsun

Süspansiyonları da yaylarla birlikte değiştirmelisiniz. Bu degsiimi

@silvershadow ilginize teşekkürler. Orjinal yay makul gözüküyor, aile arabası olduğu için daha fazla alçaltamam😊.. Servistemi yaptırmak mantıklı garantiden çıkmaması için? Önceki aracımdayken aldığım madrid jantları (kış lastikleriyle kullandığım) o zaman marseille ile değiştirebileceğim. Teşekkürler tekrar..

@KaiZeN 

Değerli Hocam 

Sürüş profili secimi sonradan kolayca eklenebilir.

Ancak DCC icin ayni seyi söyleyemeyeceğim.  Yapan var ama cok zahmetli. 

Spor yay kullanmak en makul seçenek. Rijinal yaylar mubea markadır ve bir buçuk santimetre alçaltır. Şayet daha basık seviyorsanız daha 3-5 veya fazla basık hale getirecek markalar piyasada fazlasiyla var. Yeter ki sizin aracınızın  motor ve şanzıman koduna uygun olsun

Süspansiyonları da yaylarla birlikte değiştirmelisiniz. Bu degsiimi
Değerli hocam , sürüş profil golf7 icin sonradan kolayca eklenemiyor maalesef :)  cok ciddi çalışmalarımız oldu kolayca eklenseydi bu kadar zamanımızı almazdı. Aracına ekletmek isteyen varsa bana ulaşabilir 

@KaiZeN 

Serviste yay ve süspansiyonları ekleyip orijinal ekipman olarak kayıtlara geçer ve sigortanıza da ekleriyseniz işlem.tamam.

Garanti de sorun olmaz.

Geri
Üst Alt