Dizele egzoz olurmu iyi ses alırmıyız?

@Ahmed değerli hocam dizelde hırıltılı bir ses geliyor çok fazla cezbedici birşey çıkmıyor ortaya aynı zamanda rahatsızlıkta vericektir size :'(

-Olur olmaz diye birşey yokta bence gerek yok.Bende zamanında egzoz vardı TDI da ses için değilde daha çok performans için yapmışım.Zaten seside rolantide dolmuş spec :D

-Öncelikle DPF'yi iptal etmeniz gerekiyor bunu iptal etmeden hiçbir şekilde ses alamazsınız.Araçta Egzoz sistemi olarak turboegzoz palinden çıktıktan sonra sırayla NOX Katalizörü-DPF ve Son susturucan geçktikten sonra çıkıyor. NOX ve DPF birleşik olduğundan bunu söktürmeniz gerekiyor.Arızada yakacağı için Yazılım ile DPF-EGR iptali yazılımı attırmanız lazım. DPF iptal ederseniz çevreyi daha çok kirleticeksiniz,soft yazılımda kesinlikle duman atmaz ama rolantide falan eski araçlardaki dizel kokusunu koklarsınız hoş değil.

Rolantide bu şekilde (DPF-EGR-Son susturucu iptal yerine Custom Varex var)

Yani şu anda herşey geri takılı aracımda,şu zamana kadar yaptığın en büyük pişmanlığın nedir diye sorsalar DPF iptali derim.Çevreyi kirletiyorsunuz hem + rolantideki koku rahatsız ediyor  + bazen şehir içi basmanız gerekiyor hayvan gibi bağırıyor araba utanıyordum şahsen ben gazlamaya,yada saat gece 2 geziyorum bir iki eğlenmem gerekiyor ama basınca sessizlikte ortalık inliyor insanları rahatsız ediyorsunuz.Ben pişmandım,bence sizde pişman olmayın yaptırmayın :)

Diğer türlü pahalı ama orjinal çözüm ise Kuafetecin soundactor bakılabilir,Golf7 GTD'deki olan opsiyon gibi hoparlörden ses veriyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetmert en güçlü haliyle speclerin nelerdi ve ne kadar güç almıştın ? seninde manuel diye hatırlıyorum ani yüklenmede hiç stok baskı balatanın yetersiz kaldığı oldu mu ? 
165 taş çatlasın o kadardır DPF iptalli tabi bizim millet havadan atmayı sevdiği için beygirleri onlara sorsak 175-180hpsi vardır :D DPF iptalli-iptalsiz 15 hpden çok fark ettirmez ötesinde turbonuza elveda dersiniz.

2.0 TDI turbosu varken ve 5 kişi bindiğimizde,alttan bastığımda kaçırıyordu malesef baskı balata tutamıyordu.Ben orjinale dönerken onuda değiştirdim(Bronz baskı balata denemesi yapmıştık oda pişmanlığım arasında unutmuşum yazmayı :D )

Hocam benim aracı (1.4 tsi 125 ps dsg )aldığım arkadaş  çift çıkışlı sanırım warex  kumandalı bağıran egzost taktırmıs  arabayı aldığımda denemek için açtim fakat gereksiz geldi :)

aşırı derecede gürültülü  ve  kumandadan egzost u kapadığınız halde içeriye yine aynı sesi veriyor  yani standarttan farklı olarak o sesi duyuyorsunuz   ben rahatsız oldum  fakat sizin hoşunuza gidebilir :)

Techte takip ediyordum da 2.0 turbosuna mı geçtin hybrid miydi hatırlayamadım :)  2.0 turbosu direkt sök tak direkt uyuyormuş sanırım.. bronz baskı balata niye pişmanlık ya :D  gücü tam aktarıyor mis gibi ama biraz sertti sanki ?
2.0 di bolton direkt. Sehir ici cok kotu yarim kavrama yok,bangir bangir titriyor...vs :)

Geri
Üst Alt