Ön Park sensörüm çalışmıyor

Mertcan21

Üye
İsim
Mertcan
Merhabalar dün aldığım aracımda bugun fark ettim ki   ön park sensörlerim çalışmıyor  malesef :(   

vites kolunun yanındaki park sensörü düğmesi arada yanıp sönüyor  arka park sensörlerim sıkıntısız çalışıyor yaptığım araştırma  neticesinde   bir kaç  ihtimal üzerinde  yoğunlaştım

1) arabanın ön tamponu aşırı kirli olduğu için  sensörler sıkıntı çıkartıyor

2) vag-com üzerinden  ön park sensörü kapatılmış 

kullanıcı notu:  vites kolunun yanındakı  park sensörü tuşunun ışığı arada yanıp sönüyo  yolda giderken arkam boş olmasına rağmen  arkadaki buzzerdan  uzun bi uyarı sesi aliyorum

park sensörü tuşunun ışıklarının yanıp söndüğü çoğu arkadasın sensörler bi zaman sonra bozulmuş   acaba ne yapmam gerekir 

konuyu yanlış yere açtıysam affola

@Mertcan21 hocam önün arkan boşken ışık yanıp sönüyosa soketleri kırılmış ve hassasiyeti artmış olabilir.Benimde bir kaza sonucu sensör içine kaçtı ve tümsekten bile geçerken uyarı veriyodu. Servise göstermenizde fayda var. Basit bi problem ücretsiz yapacaklarını düşünüyorum.

@Mertcan21 hocam önün arkan boşken ışık yanıp sönüyosa soketleri kırılmış ve hassasiyeti artmış olabilir.Benimde bir kaza sonucu sensör içine kaçtı ve tümsekten bile geçerken uyarı veriyodu. Servise göstermenizde fayda var. Basit bi problem ücretsiz yapacaklarını düşünüyorum.
hocam cevabınız için teşekkürler fakat    arka sensörlerimde hergangi bi sikinti yok  fakat ön sensörlerim  hiç bi şekilde tepki vermiyor   ben bu şekilde bi uyarıyı ön sensörler calismadigi için verdiğini düşüyorum  fakat dediğiniz gibi bi servis e uğramakta fayda var veya vag-com dan arıza tespiti yapılabilir diye düşünüyorum onun için onceliğim aracımı bi vag com a bağlatmak olucak fakat daha once yetkili servis in kapısından geçmemiş birisi olarak   ne şekilde hareket etmem gerektiğini malesef bilmiyorum :)

@Mertcan21 hocam yazılım sorunu varsa ondan hiç anlamıyorum ama şöyle yardımcı olmaya çalışayım ön park sensörlerinin tümü çalışmıyorsa sensörlerin ana bağlantısında sorun olabilir. Ön park sensörlerinden bazıları çalışmıyorsa ya o çalışmayan sensörler bozuktur ya da o sensörlerin bağlantı soketleri çıkmıştır. Ben ön park sensörlerinin tamamının bozulduğunu düşünmüyorum. 

@Mertcan21 hocam yazılım sorunu varsa ondan hiç anlamıyorum ama şöyle yardımcı olmaya çalışayım ön park sensörlerinin tümü çalışmıyorsa sensörlerin ana bağlantısında sorun olabilir. Ön park sensörlerinden bazıları çalışmıyorsa ya o çalışmayan sensörler bozuktur ya da o sensörlerin bağlantı soketleri çıkmıştır. Ben ön park sensörlerinin tamamının bozulduğunu düşünmüyorum. 
hocam ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim fakat   şöyle bi durum söz konusu  5 inç lik  multimedya ekranı mevcut   aracımda    geri vites e  taktığım zaman   park mesafe  ekranı da acılmıyor  sanırım  5 inçlerde   mevcut değil  park mesafe  görüntüsü emin değilim   buzzerlarda da arıza olabilir dediler onuda kontrol edeceğim

hocam ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim fakat   şöyle bi durum söz konusu  5 inç lik  multimedya ekranı mevcut   aracımda    geri vites e  taktığım zaman   park mesafe  ekranı da acılmıyor  sanırım  5 inçlerde   mevcut değil  park mesafe  görüntüsü emin değilim   buzzerlarda da arıza olabilir dediler onuda kontrol edeceğim
hayır hocam  5 inclerde görsel destek var ekranda var 

hayır hocam  5 inclerde görsel destek var ekranda var 
hayda şimdi iyice morelim bozuldu :D  

dün teybi kurcaladım biraz   fakat park mesafe ile ilgili birşey bulamadım    daha yeni aklima geldi  aracı aldığım arkadas  ön tamponda boya olduğunu söyledi  acaba tamponu söküp  park sensörü soketlerini mi takmadı bunlar  araç ekspertizdede sadece ön tampon sol tarafta boya vardı    

Bence servise uğrayın. Sensörler orjinal ise ekrana görüntü gelmemesi de garip, sanırım ön tarafta sıkıntı olduğu için görüntü gelmiyor. 

Bence servise uğrayın. Sensörler orjinal ise ekrana görüntü gelmemesi de garip, sanırım ön tarafta sıkıntı olduğu için görüntü gelmiyor. 
hocam  yüksek ihtimal ondan kaynaklı servis e uğramadan önce    ön tamponu söktürüp  sensor soketlerini kontrol ettireceğim eğer bağlı ve calismiyor ise  dediğiniz şekilde  servis e uğrayacağım   umarım bağlı değildir ve çalışmıyordur 

Golf 7 aracımla Kaza yaptım Kaza anında  ön park pilot hatalı uyarı verdi tamirci baktı soketlerde bir sorun yok dedi ne yapmam lazım

@ozturk58 Hocam araç çalışırken her sensöre kulağını daya. Çalışan sensörlerde tık tık tık diye ses gelir. Soketlerde sorun yoksa sensör zarar görmüştür büyük ihtimal. Sadece 1 sensör fiyatı beş ay önce 400tl di. Takım olarak alırsanız pahalıya mâl olabilir.

Geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt