Dsg 2 ve 3 vites

Zuhrat

Üye
İsim
Zuhrat
Belki benim kuruntum düz yolda araç 2.vitesten 3. Vitese gecerken 2300 veya 2500 devir aralığında değişiyor 3 den 4 gecerken 2000 devrin altı değişiyor.normal gaz vererek yapyorum bu işlemi.bazen 2100 devirde 3 vitese geçiyor (not:düz yol )sizce bu normalmi 

Hocam kalkışlarda araç ağırlığından yüksek güce ihtiyaç duyuyor vites her yükseldiğinde daha düşük devirlerde atması normal

@Zuhrat hocam zorlanmadan ziyade ilk kalkışlarda yerçekime kuvvetine karşı koyma var daha fazla güç istiyor araç ekrandaki yakıt tüketimine bakarsanız 1-4 arası 20 L yi bulan yakıt tüketimi var araç bir an önce sizi daha az yakıt tüketecek vitese geçmek için asında kullanmaması gereken bir güce baş vuruyor, 5-6-7 viteslerde artık kazanılmış bir hız olduğundan normal devir ve yakıt tüketimine geri dönüyoruz. Umarım açıklayıcı olabilmiştirim, Mühendislik olarak daha detaylı bir anlatımı vardır elbet :)  Googleden copy paste yapmak istemedim. kendi aracımı uygun bir zamanda hızlanma evrelerini size video olarak gönderebilirim, Kendi aracınızla kıyaslama açısından

Bana sanki biraz yüksek geldi. bu devirlerden daha aşağıda vites değişimi olması gerek gibi.

Gaza gereğinden fazla basılıncada yüksek devirde atıyor ama kullanıcı bunu fark edebilir, yada motor çok soğuk ise bilmiyorum yarın kendi aracımda bakacağım, forumda eskiden bununla ilgili videolu bir konu vardı ama bulamadım

Geri
Üst Alt