3.20 ied yakıt tüketimleri

ansolak

Katılımcı Üye

İsim
Ahmet
Şehir içi eğimli kesimlerde var güzergahta.

5 adet ışık

5e4c834b063c5564a82e32311e1ea89d.jpg

Hocam benzinli bir bmw için harika bir değer., peki bu bmw de orta havalandırma ızgarasındaki sıcak-soğuk ayar tuşunun çalışma mantığı nedir hocam? Az çok tahmin edebiliyorum fakat klima dan bağımsız olarak bir işe yaradığı belli :) tüm bmw lerde genelde oluyor bu ayar tuşu

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles

Hocam bu ayar tuşunu bmw ler hariç pek görmemiştim.
İşlevine gelirsek. Havalandırmadan gelen az da olsa havaya limitasyon getiriyor. Kış aylarında kırmızı hale çevirirseniz içeriye soğuk motor olsa dahi soğuk hava üflemiyor. Yazın da aynı şekilde sıcak hava üflemiyor soğuk kısmına getirirseniz.
Genellikle eşim havalandırmayı kapatırdı golfte araba soğuk çalışırsa ısınana kadar havalandırma kapalı dahi olsa soğuk hava gelirdi havalandırmadan. Bunun önüne geçilmiş. Güzel bir konfor öğesi.

@ansolak

Bu ağırlıkta bir araç nasıl bu tüketim verilerine ulaşır?

teknoloji işte bu demek

Hayran kalmamak ne mümkün. Bu motor golfe ne yakışırdı

@ansolak hocam merhabalar,

Aracı alalı 1 aydan fazla oldu galiba, üst ve alt tüketim değerlerini ve uzun süreli yakıt tüketim verisini paylaşabilir misiniz?

Birde donanımsal olarak merak ettiğim bir konu var Modern Line ve Luxury Line paketleri arasındaki farklar neler? 

hocam bende bu ara fena takıldım 320ied ilk şaşkınlığımı 2000 motor değilde 1600 olduğunu öğrendiğimde yaşamıştım.daha sonra yakıt değerleri benzinli ve bu kasaya göre ço.benim aracımda 1.2tsi yakıtdan epey memnunum.nasipse ileride bmw 3.20ied 40th istiyorum.sanırım pişmanlık duymuyacağım.golftende çok memnunum ama sedan araç şart oldu.tavsiye almak istiyorum.fikir olması açısından önce buaradan fikir alıp sonra test sürüşü yapacağım nasip olursa 

public double getFuelConsumption() {
     return this.realFuelConsumption - (1 + (int)(Math.random() * 2));
}
başka açıklaması olamaz bence, inanmak istemiyorum  :D  

@ansolak hocam merhabalar,
Aracı alalı 1 aydan fazla oldu galiba, üst ve alt tüketim değerlerini ve uzun süreli yakıt tüketim verisini paylaşabilir misiniz?
Birde donanımsal olarak merak ettiğim bir konu var Modern Line ve Luxury Line paketleri arasındaki farklar neler? 
Merhaba hocam.

Uzun yolda 4.5-5.5 lt sabit hızlarda 90-110 gibi diyorlar çıkamadım henüz.

Ankara şehir içi trafiği sport mode da her ışıktan kalkış ve agresif kullanımda 10.5-11 lt civarı yaktı max. Yani bu değerlerin üstünü görmek çok zor.

Ama şehir içi normal kullanım Ankara için.
7-7.5 diyebilirim.

Anadolu şehirleri için daha düşük olacaktır bu değerler 6 lar civarında.

2. Soruya gelince

Bmw 3 alırsanız kesinlikle line lı alın.

Sıralama olarak

Modern
Ön ızgara (böbrekler) ve tampon.
Jantlar, iç döşeme ve trimler.

Farklıdır linelarda.

Modernline da

Yarı kumaş yarı sentetik deri koltuklar.
2014 ve sonrasında elektrikli ve hafızalı oldular aynı zamanda. İç trimlerde moderline dediğimiz hasırımsı bir döşeme var. Kapı kenarları da kumaştır.
Line lar arasında en ucuzudur.
2015 ile birlikte kalkmıştır ürün gamından.

Luxuryline da

Modern üstüne
Gerçek deri (dakota) koltuk ve döşeme bulunur kapı yanları kolçak vs. İç ve dışta krom luxury kaplama vardır (cam çerçeve ve iç trimlerde)
Modernline ın üstüne ayrıca koltuk ısıtma ve opsiyonel harman kardon ses sistemi bulunur.

hocam bende bu ara fena takıldım 320ied ilk şaşkınlığımı 2000 motor değilde 1600 olduğunu öğrendiğimde yaşamıştım.daha sonra yakıt değerleri benzinli ve bu kasaya göre ço.benim aracımda 1.2tsi yakıtdan epey memnunum.nasipse ileride bmw 3.20ied 40th istiyorum.sanırım pişmanlık duymuyacağım.golftende çok memnunum ama sedan araç şart oldu.tavsiye almak istiyorum.fikir olması açısından önce buaradan fikir alıp sonra test sürüşü yapacağım nasip olursa 
Golften sonra sınıf değil çağ atlamak gibi hocam. Hem segment atlamak hem premium markaya geçmek çok farkettiriyor.

Normalde D segmenti diyince golfün büyüğü passat ta tercih edilebilir.
Fakat BMW yaşlanmadan önce mutlaka kullanılması gereken bir araç.
İçinden inmek istemiyorsunuz.

Merhaba hocam.

Uzun yolda 4.5-5.5 lt sabit hızlarda 90-110 gibi diyorlar çıkamadım henüz.

Ankara şehir içi trafiği sport mode da her ışıktan kalkış ve agresif kullanımda 10.5-11 lt civarı yaktı max. Yani bu değerlerin üstünü görmek çok zor.

Ama şehir içi normal kullanım Ankara için.
7-7.5 diyebilirim.

Anadolu şehirleri için daha düşük olacaktır bu değerler 6 lar civarında.

2. Soruya gelince

Bmw 3 alırsanız kesinlikle line lı alın.

Sıralama olarak

Modern
Ön ızgara (böbrekler) ve tampon.
Jantlar, iç döşeme ve trimler.

Farklıdır linelarda.

Modernline da

Yarı kumaş yarı sentetik deri koltuklar.
2014 ve sonrasında elektrikli ve hafızalı oldular aynı zamanda. İç trimlerde moderline dediğimiz hasırımsı bir döşeme var. Kapı kenarları da kumaştır.
Line lar arasında en ucuzudur.
2015 ile birlikte kalkmıştır ürün gamından.

Luxuryline da

Modern üstüne
Gerçek deri (dakota) koltuk ve döşeme bulunur kapı yanları kolçak vs. İç ve dışta krom luxury kaplama vardır (cam çerçeve ve iç trimlerde)
Modernline ın üstüne ayrıca koltuk ısıtma ve opsiyonel harman kardon ses sistemi bulunur.

Bilgilendirme için teşekkürler. İlerleyen süreçte inşallah sizi sorularımla yoracağım. Ara ara tecrübe paylaşımlarınızı bekliyor olacağım. :)  

Geri
Üst Alt