Lastik basıncı

Arkadaslar lastiklerimi her seferinde 32 yapıyorum aradan bir ay gecince tüm lastikler 25 lere düşüyor fakat araba beni hiç uyarmıyor neden acaba?

Her hava bastığınızda Araç bilgileri bölümünden Lastik Basıncını "Set" deyip ayarlayın. Basınç uyarısının da belirli bir noktası var, 25'de uyarı verir mi emin değilim ama her basınç kaybettiğinde hemen uyarmıyor.

İlginç hocam sen dediysen dahada susarım

Arkadaslar lastiklerimi her seferinde 32 yapıyorum aradan bir ay gecince tüm lastikler 25 lere düşüyor fakat araba beni hiç uyarmıyor neden acaba?
Değerli HOcam aracı ilk aldığınızda haftada bir kez

Bir yıl sonunda iki haftada bir kez

iki yıl sonunda ise ayda bir kez tüm lastikler basınç kaybettiğinden basınçları kontrol edilmeli.

Yakıt tüketiminde ani artış ve fren ya da yol tutuş gücünde azalma ile kendisini belli eder.

Tüm lastikler indiğinde sistem algılayamaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli HOcam aracı ilk aldığınızda haftada bir kez
Bir yıl sonunda iki haftada bir kez
iki yıl sonunda ise ayda bir kez tüm lastikler basınç kaybettiğinden basınçları kontrol edilmeli.
Yakıt tüketiminde ani artış ve fren ya da yol tutuş gücünde azalma ile kendisini belli eder.
Tüm lastikler indiğinde sistem algılayamaz
Cok saol hocam [emoji1374]
ama iyi bi özellik değilmiş hani tehlikeli aslında bizi uyarması lazım bi tek lastik patlayıca işe yarıyor ondada zatem insa patlayan lastigi anlıyor

hava sıcaklığı değiştikçe lastik basıncıda değişir. Belli aralarla ve ani sıcaklık değilimlerinde bakmanız lazım. Lastik basınç sensörü yok bizim araçlarda esp den dönüş sayılarına bakılıyor. Hepsi aynı olduğunda da anlaşılmıyor haliyle.

hava sıcaklığı değiştikçe lastik basıncıda değişir. Belli aralarla ve ani sıcaklık değilimlerinde bakmanız lazım. Lastik basınç sensörü yok bizim araçlarda esp den dönüş sayılarına bakılıyor. Hepsi aynı olduğunda da anlaşılmıyor haliyle.

Nasıl yani hocam bizim arabalarda yokmu lastik basınç sensörü

Nasıl yani hocam bizim arabalarda yokmu lastik basınç sensörü
İsim ve özellik olarak var. Ancak her lastikçe ayrı ayrı basınç sensörleri yok. Dönme sayılarına bakılarak değişik değer teker için uyarı veriyor. Sizde tüm lastikler indiği için değişik olan olmuyor hepsi aynı oluyor dolayısıyla uyarı vermiyor araç. 

İsim ve özellik olarak var. Ancak her lastikçe ayrı ayrı basınç sensörleri yok. Dönme sayılarına bakılarak değişik değer teker için uyarı veriyor. Sizde tüm lastikler indiği için değişik olan olmuyor hepsi aynı oluyor dolayısıyla uyarı vermiyor araç. 
En guzel acıklamaydı hocam cok saolasın [emoji1374]

Geri
Üst Alt