VOSVOSCUYA YARDIM :)

vosvoscu

Yeni Üye
İsim
Murat
Öncelikle Herkese Merhaba

6yıldır aktif olarak 1974model vosvosumu severek kullanıyorum fakat gündelik trafikte yaşadığım problemler ve artık gün geçtikçe başedemeyeceğimiz sorunlar çıkmaya başladı ve yeni bir araç almaya karar verdim.Seat Leon Fr yada Golf Highline arasında kaldım.Klasik araçlarla ilgili birçok bilgiye sahip olsamda yeni araçlar konusunda da bir o kadar cahilim farklı farklı donanım seçenekleri değişik motor tipleri ve internette bolca hurafelerle karşılaşmak tercih yapma konusunda beni çok yordu.Forumunuzu bugün keşfettim ve vosdostlar gibi vwcilerinde birbirine herzaman yardım edeceğini düşündüm.Tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Aradıklarım

-Aracın ful olmasını istiyorum.

-Yakıt konusunda 6 yıldır km 60 kuruş yakıyorum.Az yakan fakat düşük devirde ve kalkışta insanı kanser etmeyecek bir motor arıyorum

-125tane midillinin çektiği değil harbiden beygirlerin çektiği bir araba arıyorum

-Yeni araçların manuelleri otomatik gibi geldiğinden vites farkı çok birşey ifade etmez

Moderatör tarafında düzenlendi:
@vosvoscu hocam öncelikle hoşgeldiniz vosvos sevdası başkadır keşke hala devam edebiliyor olsanız :)  

Leon için 1.5 ACT 150 Hp manuel ya da otomatik tercih sizin sizi tatmin eder, tabi bu donanıma ek ekran, jant, koltuk, daha büyük multimedya ekranı gibi seçenekleri değiştirebiliyorsunuz o da sizin zevkinize kalmış

Golf için ise Highline donanım paketinde 1.4 TSI 125hp yada ACT'li 150hp olanı ( 2si de benzinli ) sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Eğer sipariş verip en az 2-3 ay beklerim diyosanız ve para konusunda da bir endişeniz yoksa ısıtmalı koltuk, cam tavan, geri görüş kamerası, anahtarsız giriş çalıştırma, adaptif hız sabitleyici, 18" Durban gibi bir çok seçenek mevcut.

Eğer sıfır alacaksanız şu aralar bayilerde güzel indirimli hazır araçlar yakayabilirsiniz. Onun için şu linke bakmanızı tavsiye ederim 

http://www.golftutkusu.com/forum/363-golf-7/

@ravendi Hocam öncelikle hoşbulduk vosvosumu bırakmıyorum sadece günlükte buna geçeceğim :)  golfun 1.4 act modeli pahalı geldi biraz leonda 1.4 150hp act yada golfte 1.4 125 arasındayım leon olursa fr golfte ise highline seçeceğim fakat bu ısıtmalı koltuklu anahtarsız çalıştırma gibi donanımların pek fazla etkisi olup olmadığı konusunda biraz geri kafalıyım hala platinli ateşleme kullanan biri için bunları çok aramıyorum fakat cam tavan,hız sabitleyicisi ve adam akıllı bir jant lastik istiyorum.

Öncelikle Herkese Merhaba

6yıldır aktif olarak 1974model vosvosumu severek kullanıyorum fakat gündelik trafikte yaşadığım problemler ve artık gün geçtikçe başedemeyeceğimiz sorunlar çıkmaya başladı ve yeni bir araç almaya karar verdim.Seat Leon Fr yada Golf Highline arasında kaldım.Klasik araçlarla ilgili birçok bilgiye sahip olsamda yeni araçlar konusunda da bir o kadar cahilim farklı farklı donanım seçenekleri değişik motor tipleri ve internette bolca hurafelerle karşılaşmak tercih yapma konusunda beni çok yordu.Forumunuzu bugün keşfettim ve vosdostlar gibi vwcilerinde birbirine herzaman yardım edeceğini düşündüm.Tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Aradıklarım

-Aracın ful olmasını istiyorum.

-Yakıt konusunda 6 yıldır km 60 kuruş yakıyorum.Az yakan fakat düşük devirde ve kalkışta insanı kanser etmeyecek bir motor arıyorum

-125tane midillinin çektiği değil harbiden beygirlerin çektiği bir araba arıyorum

-Yeni araçların manuelleri otomatik gibi geldiğinden vites farkı çok birşey ifade etmez
Değerli Murat Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz.

Üst limitiniz ve olmazsa olmaz diyebileceğiniz veya gorunce beğendiğiniz bir özellik var mıdır?

Hazır ve indirimli araçlardan cam tavan ve Highline seçeneği yeterli gelir diye düşünüyorum.

Opsiyonel donanımlar kısmında biraz gezinerek fikir sahibi olabilirsiniz. 

http://www.golftutkusu.com/forum/23-opsiyonel-donanımlar/

@vosvoscu hocam old school takılcaksanız standart bir highline üzerine cam tavan kombinasyonu sizin için gayet yeterli olacaktır, bu donanımdaki araçlar zaten sizi fazlasıyla tatmin eder. Ancak 2. el yada hazır araç harici sipariş verecekseniz alırken çok ucuz ama sonradan yaptırılınca çok pahalıya gelebilecek donanımları ekletirseniz hem keyif alarak binersiniz hemde satmaya karar verirseniz aracınız daha kolay alıcı bulur. 

Örnek olarak Golf Tutkunlarına özel 2016'da Türkiye'ye giriş yapmış ancak henüz alıcı çıkmadığı için bayide bekleyen ve 2016 fiyatlarıyla alınabilinen 0 km şu araçlar sizi fazlasıyla tatmin eder. 

PS : 2. seçenekteki araç için bedava diyebiliriz ve alabilecek olsam kesinlikle bunu tercih ederdim :)  

@ravendi bakacağım hocam çok sağolun fakat ben bu arabayı satarken değerini arttırıp alıcıyı memnun edecek alırken ucuz sonradan yaptırılırsa pahalı olan donanımları tam bilmiyorum problemde ordan kaynaklanıyor arkadaşlardan hız sabitleyici bomba oluyor cam tavan harika gibi yorumlar duyduğum için söyledim yoksa kullanmadığımızdan bilmiyoruz :)

Hiz sabitleyici, katlanir ayna, far ve yagmur sensoru, bluetooth, usb, led stoplar, basic bi-xenon (mercekli far), 17 inc jant, ambiyans aydinlatmalar, 6.5" gayet yeterli ekran, 1.4 lerde bagimsiz arka suspansiyon, piano black ic panel standart highline donanımıdır. Bunun uzerine cam tavan ve metalik renk sizi tatmin eder.

Opsiyon koltuk isterseniz elektrikle ayarlanabilen ergo aktif ısıtmalı koltuk gelir fiyatını bence hakediyor
Geri gorus kamerasi ve app-connect ( android auto veya apple carplay ) gene fiyati goz onunde bulundurulunca cok konforlu opsiyonlar
Gunduz led li bixenon far da parasına göre tercih edilesi bir opsiyon

Edit : Bağımsız süspansiyon sadece 1.4 TSI motorlar ile geliyor. 1.2 TSI ve 1.6 TDI'da torsiyon çubuğu var.

Geri
Üst Alt