Kalkışta gelen tuhaf ses.

BAHAMAN. bende de aynı tırtttlama sesi oldu 4 kez servise verdim ilkinde marş motorunu değişip verdiler olmadı 2. 3. ve 4. servisimde ise yazılım yüklediler ama sorun çözülmedi  daha sonra vw ag ile görüşüp bana dönüş yapacaklarını söylediler ve aradan 2 ay geçti dönüş yaptılar. bunun bi sorun olmadığını söylediler ve bana yapılmayacağını söylediler ben de neden bu kadar uğraştırıp aracımı kurcaladınız dedim ve tüketici mahkemesine başvurdum. anlayacağınız adamlar var olan sıkıntıları yok sayıp insanlarla dalga geçiyorlar. vw eskisi gibi kalite peşinde değil zaten sarsılmış bi itibarı var dünya genelinde...

Bu ses bende de mevcuttu. Servis herzamanki gibi sorunu çözmeyi bırak tespit edemedi. Aküdendir deyip geçtiler. 

Bu durumu araştıranlar soruna genel olarak volan kaynaklı diyor . Hatta şikayeti söyleyince direk volanı değiştiren servis varmış istanbulda ..

@MERİÇ @alper32 Yorumlarınızı okuduktan sonra konuya biraz daha hakim oldum. Kaç gün geçti ama sorun ara ara devam ediyor. Fırsatını ilk bulduğum gün Adana Aykan'a bir uğrayacağım ama pek ümidim yok. 

Az önce randevualdım servisten bakalım ne olacak. 

bende videolarını sildim galiba ama aynı şey bende de olmaya başlamıştı yoğun trafikte dur kalklarda özellikle oluyordu. İzmir vosmere götürdüm videoyla birlikte ve kavramayı değiştirdiler. bir dahada o ses gelmedi haberiniz olsun muhtemelen kavramadır. kavramayı değiştirdiklerinde sanırım 12000 kmdeydi araç

Merhaba arkadaşlar, 2 günde toplamda 3 defa tekrar eden ve kafamı kurcalayan bir şikayetim var aracımla ilgili. Genel olarak kırmızı ışıkta kalkış yaparken start stop ve autohold devreden çıkacagı sırada yaptığım kalkıştı sanırım motordan "zırrrrrrrr" şeklinde bir ses geliyor ve ardından motor normal bir şeklinde çalışıp haraket etmeye devam ediyor. Günde ortalama 20-30 km arası şehir içinde kullanıyorum aracı ve bu olay 3-4 defa tekrarladı. Başına böyle bir şey gelen var mı? Şimdi servise gitsem orada aynını yapmayacak ve boşuna zaman kaybetmiş olacağım diye düşündüm o yüzden öncelikle sizlere danışmak istedim.

Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.
Merhaba   aynı ses i bende dün gece  fark ettim   anladığım kadarıyla  o zırrrr sesinin  kaynağı şu:

sessiz bi ortamda  deneyebilirsiniz. araclarımızda auto hold mevcut  yokuşta kaydirmaması için 

trafikte veya ışıklarda  eğer auto hold açık ise   bu sesi duymanız çok normal çünkü aracınız  el freni ni devreye sokuyor

test etmek için( DSG li araçlar için konuşuyorum )  aracınızı park ettikten sonra vitesi P KOnumuna getirip   el frenini manuel olarak  çekin  aynı sesi duyacaksınız

yokuşlarda   aracın geri kaçırmaması için böyle bi sistem yapmışlar auto hold kapalı olduğunda araç geri kaçırıyor ne yazıkki 

trafik ve ışıklarda  start stop sistemi   motoru kapattığında eğer auto hold açık ise  araç otomatik olarak el freni çekiyor ve siz gaza basmadığınız müddetçe çalışmiyor fakat auto hold devre dışı iken ayağınızı frenden çektiğiniz an motor çalışır ve ilerlersiniz.  deneye bilirsiniz

ZIRRR diye tabir ettiğiniz o ses   aracın auto hold fonksiyonu herhangi bir arıza değil :)  içiniz rahat olsun

Diğer  mesajları okuduktan sonra gelen edit : Hocam kısacası şehir içi E-5  gibi ana yollardayken auto hold u kapatın   sorununuzdan eser kalmayacaktir  kendim dün bizzat denedim   ÖNEMLİ UYARI : AUTO HOLD KAPALI İKEN ARAÇ  YOKUŞLARDA  KALKIŞ ANINDA GERİYE KAYDIRIR  dikkat ederseniz herhangi bi sıkıntı yaşamazsınız   

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tahir81 hocam bu ses sizin bahsettiğiniz gibi bir ses değil malesef. Auto hold sesini biliyorum o rahatsız etmiyor. Bugün ekranda uyarı ışığı yandı ayni sesten sonra saniyelik bir şekilde. 

@Mertcan21 Hocam ben de servisteyim şu anda ve ses gelmedi bir türlü ?? Sizin yaptığınız gibi video kaydı alıp öyle getireceğim bir dahaki sefere. 

Bu arada arkadaşlar merceklerimde leke vardı. Onun için değişim istediler .

@tahir81 hocam bu ses sizin bahsettiğiniz gibi bir ses değil malesef. Auto hold sesini biliyorum o rahatsız etmiyor. Bugün ekranda uyarı ışığı yandı ayni sesten sonra saniyelik bir şekilde. 

@Mertcan21 Hocam ben de servisteyim şu anda ve ses gelmedi bir türlü ?? Sizin yaptığınız gibi video kaydı alıp öyle getireceğim bir dahaki sefere. 
hocam ben bi video çekmedim fakat  ses i  yakalayıp video çekebilirseniz   yorumlamaya çalışırız bende daha TAZE golf 7 kullanıcısiyim:)   sanırım etiketlerin sıralamasını yanlış yaptınız umarım sorun çözülür ve  bilgileniriz

@Mertcan21 Hocam cep telefonu ile kayıt yapmayı deneyeceģim ama biraz zor olacak. Bakalım hayırlısı. 

@bahaman Benim araçta da ilk kalkışta sanki fren kavramayı bırakıyor gibi bir ses geliyor . Bu ses normal midir ? Her zaman olmuyor .

@Striker02 İlk kalkıştan kastınız ilk çalıştırma mı ? Ben de ilk çalıştırmada sorun yok. Son 5 gündür de ses gelmedi. Bir standardı yok meretin..

@bahaman Benim araçta da ilk kalkışta sanki fren kavramayı bırakıyor gibi bir ses geliyor . Bu ses normal midir ? Her zaman olmuyor .
Değerli Hocam 

Debriyajdan ayağınızı çekerken biraz çekingen veya yumuşak davranırsanız sistem kararsız kalıyor. Çok  daha doğrusu yeterli çekiş gücüne erişmesi yavaş olunca frenler kavramaya devam ediyor son ânâ kadar. Balata gacırtısı duyuluyor bu zamanlarda.

Yani normal. 

Geri
Üst Alt