Hafif Tampon Hasarı

MR

Üye
İsim
Emre
Bugün kontrolsüz kavşak çıkışı yol kontrolü yaparken öndeki aracın çıkmaktan vazgeçip aniden durması sonucu hafif şiddetli bir çarpma olayı gerçekleşti. Kasko ya da sigortanın devreye sokulması gibi bir durum yok ve ciddi bir hasarda yok çok şükür.

Az önce garajda tamponu inceledim ve fotoğrafladım. Bölgeyi önce yıkayıp temizledim sonra varsa yüzeysel lekeleri alması için kil uyguladım. Sonuç olarak çok bir şey fark etmedi.

Bölgedeki izleri gidermek için nasıl bir uygulama yapacağım konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Ayrıca tampon ızgarasınında tırnakları kırılmış ya da çıkmış tam anlayamadım hafif çektim ama oturmadı onuda zarar vermeden nasıl yerine oturtabilirim?

IMG_0821.JPG

IMG_0820.JPG

IMG_0819.JPG

IMG_0818.JPG

IMG_0823.JPG

IMG_0824.JPG

IMG_0827.JPG

@MR

Değerli Hocam 

Geçmiş olsun öncelikle. 

Çarpmanın yaşandığı taraftaki jet püskürtme far yıkama parçası kırılmış mi kontrol eder misiniz?

Boyanın altındaki plastiğin esnemeye nedeniyle bu lekeler ortaya çıkar ve boya tampondan ayrıldığı için bu lekeler lokal boya yapılmadığı sürece kaybolmaz.

Ancak boyatmak yerine Sizin aracın renginde bir tungsten araçtan çıkma bir tampon vardı. Onu öneririm.  Fiyat da uygundu

Hocam geçmiş olsun. daha kötü bişey olmamış çok şükür.

En azından kasko sigorta vs olaya girmemiş ki bu güzel olmuş. 

biraz pasta  vs ile güzel bir polisaj makinesi ile daha da iyi hale gelebilir diye düşünüyorum.

Hocam geçmiş olsun . İyi bir polisaj sonrası büyük oranda düzelebilecek bir hasar . 

@silvershadow Murat hocam teşekkürler. Far yıkamayı ilk iş kontrol edeceğim. Araca baktıktan sonra ilk aklıma gelen şey R-Line tampona geçmek oldu. Bakalım nasip.
-Far yıkamada da çok şükür sorun yok.

@Ender Hocam çok sağolun. Yarın gün ışığında baktıktan sonra polisaja yöneleceğim muhtemelen.

@mahmut0382 teşekkür ediyorum.

Kazalar zaten tatsız olaylar ama uzun süredir fırsat bulamadığım kış temizliğini haftasonu gerçekleştirmiştim. iki günümü tamamen Golfe ayırdım desem yeridir. Üzerinde böyle bir şey yaşayınca daha bir can sıkıcı oldu. Ama sağlık olsun, Allah hepimizi beterinden korusun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow Murat hocam teşekkürler. Far yıkamayı ilk iş kontrol edeceğim. Araca baktıktan sonra ilk aklıma gelen şey R-Line tampona geçmek oldu. Bakalım nasip.
@Ender Hocam çok sağolun. Yarın gün ışığında baktıktan sonra polisaja yöneleceğim muhtemelen.

@mahmut0382 teşekkür ediyorum.

Kazalar zaten tatsız olaylar ama uzun süredir fırsat bulamadığım kış temizliğini haftasonu gerçekleştirmiştim. iki günümü tamamen Golfe ayırdım desem yeridir. Üzerinde böyle bir şey yaşayınca daha bir can sıkıcı oldu. Ama sağlık olsun, Allah hepimizi beterinden korusun.
Murat hocamın dediği gibi o tamponu alıp kendinizinkini sanayiye satarsanız zararınız çok az olacaktır. Satarken boya ve değişen yok diyebilirsiniz ;)

Vatandaşın sola dönüşte dar açıyla şeridime girmesi sonucu bir tampon hasarı daha meydana geldi. Araç motor kısmından gelen hava sesinden rahatsız oldum Eren sağolsun Emrah Abiye ulaşmamı sağladı ve olayın sıcağıyla Emrah abi telefonla yardımcı oldu. Bu forumda olmaktan bir kere mutlu oldum. (Motordan gelen ses şuanda yok) @fcsrn @EMRAH ATTS 

Onarım benim kaskomdan yapılacak bedel karşı tarafın sigortasından temin edilecek. Bu durumda bedelsiz hasar kaydı mı gözükecek yoksa onarım bedeli mi yansıyacak?

Galiba tampon değişimi yapılacak ilk defa servisin hasar bölümüne gideceğim inşallahta son olur işleyiş konusunda görüşlerinizi bekliyorum.

IMG_1497.JPG

IMG_1500.JPG

IMG_1501.JPG

IMG_1504.JPG

Geçmiş olsun.

Bu sadece tampon hasarı olmayabilir. İlaveten tampon braketleri, far ayakları, far yıkama sistemi, park sensörleri, tampon demiri hasar görmüş olabilir.

Kusur karşı tarafta ise kasko hasarsızlığınız bozulmaz.

Allah beterinden korusun.

Geçmiş olsun.

Bu sadece tampon hasarı olmayabilir. İlaveten tampon braketleri, far ayakları, far yıkama sistemi, park sensörleri, tampon demiri hasar görmüş olabilir.

Kusur karşı tarafta ise kasko hasarsızlığınız bozulmaz.

Allah beterinden korusun.
Teşekkürler,

Far yıkama ve sensörlerde problem yok ancak gelen ses klima gazıymış radyatör problemi eklenecek gibi. Muhtemelen yarın Ankaraya dönüp servise bırakacağom aracı. 

Sonuçtan haberdar edin sayın hocam. @MR 

Tekrardan geçmiş olsun.

Sağolun hocam, şuan tek umudum -tabii hala kesin olmamakla birlikte- yalnızca tampon değişimiyle atlatabilmek. 
Çok geçmiş olsun.
Servisten fiyat alın,dışardan da alın fiyat karşılaştırın derim.

Teşekkür ederim @Ender hocam. 

@ansolak sağolun hocam, açıkçası servisin çıkaracağı fatura konusunda kaygılıyım ancak servis dışında nereden fiyat alabilirim bu konuda öneriniz var mıdır? 

Geri
Üst Alt