Sonradan eklenebilen donanım

@ansolak Cok tesekkurler, ben geri gorus kamerali siparis ettirmistim, yeni nesil cihaz gelince uyumlu oluyor direct diye tahmin ediyordum fakat degilmis :(  

@ansolak Cok tesekkurler, ben geri gorus kamerali siparis ettirmistim, yeni nesil cihaz gelince uyumlu oluyor direct diye tahmin ediyordum fakat degilmis [emoji20] 
Bu yazdiklarim zaten geri gorus kamerasi olanlar icin gecerli.

Olmayanlar actiramiyor hic.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@silvershadow merhaba sonradan eklenebilir donanımları çook güzel açıklamışsınız elinize sağlık hocam.Peki benim bir sorum olacak ender elektronik ten gidip orjinal yedek parça ekletmeye kalksam araç garanti kapsamından çıkmış mı oluyor ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow merhaba sonradan eklenebilir donanımları çook güzel açıklamışsınız elinize sağlık hocam.Peki benim bir sorum olacak ender elektronik ten gidip orjinal yedek parça ekletmeye kalksam araç garanti kapsamından çıkmış mı oluyor ?
Değerli Hocam 

Kimi zaman servistekiler dahil yönlendirebiliyor.

Garantiden çıkaramazlar uygulamayı  fark ettiklerinde ancak Allah göstermesin  ciddi bir kaza veya arıza gercekleşmesi halinde kasko veya sigorta eksperleri aynı derecede anlayışlı değiller onu biliyorum. Ciddi bir ödeme söz konusu olduğunda yetkili servis harici yetkisiz müdahale ile orijinal olmayan yedek parça ve eklenti (Sözgelimi spor yay olmadan 18" jant, orijinal olmayan ebatta ve orijinal dışı malzemeye sahip jant vs. Vs. ) nedeniyle ödemeyi reddedince yetkili servis eksperleri de benzer karar vermek zorunda kalıyor ve araç garantiden çıkabiliyor.

Değerli Hocam 

Kimi zaman servistekiler dahil yönlendirebiliyor.

Garantiden çıkaramazlar uygulamayı  fark ettiklerinde ancak Allah göstermesin  ciddi bir kaza veya arıza gercekleşmesi halinde kasko veya sigorta eksperleri aynı derecede anlayışlı değiller onu biliyorum. Ciddi bir ödeme söz konusu olduğunda yetkili servis harici yetkisiz müdahale ile orijinal olmayan yedek parça ve eklenti (Sözgelimi spor yay olmadan 18" jant, orijinal olmayan ebatta ve orijinal dışı malzemeye sahip jant vs. Vs. ) nedeniyle ödemeyi reddedince yetkili servis eksperleri de benzer karar vermek zorunda kalıyor ve araç garantiden çıkabiliyor.
Mesela kendiliğinden katlanan ayna eklemek istiyorum tesisatla ilgili bi sorun yaşar mıyım?

Mesela kendiliğinden katlanan ayna eklemek istiyorum tesisatla ilgili bi sorun yaşar mıyım?
Yukarıda söylediklerim bu örneği de kapsar Çakmak şarjını da kapsar. Geneldir.

Ben de bu donanımın eksikliğini en fazla hissedenlerdendim fakat aracımı servise dahil elletmedim. 

Kendi adıma konuşayım; orijinalden şaşmam..

Sonradan yapılanlardan hafızalı ayna olmayabiliyor veya kodlamada hata olabiliyor.

Hiç bir sorun yaşamayanlar yüksek oranda olsalar da ben her zaman kendimi (şanssız azınlıkta olabileceğimi varsayan iyimser olmayan demeyelim şanslı olmayanlardan diyelim..) şanslı olmayanlardan varsayarım.

Araçta olası bir elektrik arızası veya kısa devre sonucunda yangın veya ciddi bira arıza gerçekleşirse yukarıdaki tüm sözlerin geçerlidir...

Dolayısıyla yaptığınız masraf sonrası yıllarca sorunsuz kullanıp satarken bu parayı talep edemeyeceğiniz için kullandığınıza sanmanız mümkün. 

Karar sizin

Yukarıda söylediklerim bu örneği de kapsar Çakmak şarjını da kapsar. Geneldir.Ben de bu donanımın eksikliğini en fazla hissedenlerdendim fakat aracımı servise dahil elletmedim. 

Kendi adıma konuşayım; orijinalden şaşmam..

Sonradan yapılanlardan hafızalı ayna olmayabiliyor veya kodlamada hata olabiliyor.

Hiç bir sorun yaşamayanlar yüksek oranda olsalar da ben her zaman kendimi (şanssız azınlıkta olabileceğimi varsayan iyimser olmayan demeyelim şanslı olmayanlardan diyelim..) şanslı olmayanlardan varsayarım.

Araçta olası bir elektrik arızası veya kısa devre sonucunda yangın veya ciddi bira arıza gerçekleşirse yukarıdaki tüm sözlerin geçerlidir...

Dolayısıyla yaptığınız masraf sonrası yıllarca sorunsuz kullanıp satarken bu parayı talep edemeyeceğiniz için kullandığınıza sanmanız mümkün. 

Karar sizin
Hocam bende bu katıldığım dusuncelere biraz ekleme yapayim.

Son zamanlarda araclara ekleyebilen donanim ekliyor.

Cinden parca alınıyor vs.

Bende orjinalciyim.

Alibaba dan alinan bir parcanin orjinalinin yerini tutmayacagi.

Türkiye'nin en iyi ustasinin yaptigi isin (buna servisler dahil) fabrika montaji gibi olmayacagi.

Arabanin içinden gecen canim kablolar ve bunlarin ileride nasil bir sorun olusturacagini hem akustik hem ariza hem garanti vs bilmemek.

Ben kesinlikle elletmem.

Varın 1 ay gec alin aracinizi ekonomik durum müsait değilse ama orjinal alin eklettirin alirken.

Vag ile acilan ozellikler software duzeyinde onu tolere edebiliyorum.

Fakat donanim ve tesisat gerektiren seyler sokete soket bile olsa arabanin dogasina aykırı.

Usta ya yanlis biliyorsa?

ya ufak bir hata yaparsa?

caninizla oynamaya hic gerek varmi?

Belkide fabrika montajinda o aracin donaniminda olmadigi icin farkli tasarimda bir bilesen ekleniyor oraya.

Yarin garanti disi kalmak hatta daha kotusu kaza gecirip paranizi kaskodan alamamak.

Bu donanimin aracinizda olmasina deger mi?

Kendi dusuncelerim bu yondedir.

Hocam bende bu katıldığım dusuncelere biraz ekleme yapayim.

Son zamanlarda araclara ekleyebilen donanim ekliyor.

Cinden parca alınıyor vs.

Bende orjinalciyim.

Alibaba dan alinan bir parcanin orjinalinin yerini tutmayacagi.

Türkiye'nin en iyi ustasinin yaptigi isin (buna servisler dahil) fabrika montaji gibi olmayacagi.

Arabanin içinden gecen canim kablolar ve bunlarin ileride nasil bir sorun olusturacagini hem akustik hem ariza hem garanti vs bilmemek.

Ben kesinlikle elletmem.

Varın 1 ay gec alin aracinizi ekonomik durum müsait değilse ama orjinal alin eklettirin alirken.

Vag ile acilan ozellikler software duzeyinde onu tolere edebiliyorum.

Fakat donanim ve tesisat gerektiren seyler sokete soket bile olsa arabanin dogasina aykırı.

Usta ya yanlis biliyorsa?

ya ufak bir hata yaparsa?

caninizla oynamaya hic gerek varmi?

Belkide fabrika montajinda o aracin donaniminda olmadigi icin farkli tasarimda bir bilesen ekleniyor oraya.

Yarin garanti disi kalmak hatta daha kotusu kaza gecirip paranizi kaskodan alamamak.

Bu donanimin aracinizda olmasina deger mi?

Kendi dusuncelerim bu yondedir.

Beğenmekle kalmadım.... Çok beğendim bu güzel açıklamayı...

Bugün acc montajını yaptım kodlama ve montaj tamam fakat kalibrasyon yapamadık o da cumartesi inşallah sonra ilk kullanımda video çekip sizlerle paylaşacağım bide kasko kuruş ödemez demişsiniz ama kasko benim kusurlarımı ödemek için var ve o yüzden benden eşşek yükü para alıyor ...

Ben bundan önceki 2011 golf 6 tdi comf aracıma kararan ayna far ve yağmur sensörü hız sabitleme kapı altlarına orj led tps ops gibi donanımları ali expresten getirerek hepsini arkadaşımla beraber taktık kodladık tek bir hata vermeden hepsi çalıştı arabamı sattım alanda güle güle kullansın hingline donanımlarını bu parçalar orjinal hepsi yedek parça kabloların ucunda pin var arabadaki soketlere çıt diyor sorunsuz oturuyor yani doğru yere takarsan ha montajda hans bağlamış o kabloyu han sonradan ilker hiç de fark etmez ben arabamı almadan acc yi okudum araştırdım takılabilirliğini araştırdım pinlerine baktım sadece benim araba 2015 olduğu için pin tabloları ulaşımı zor yede çıktı dökümanlarda giteksiyon altında gözüküyor bende gaz pedalının dibine koymuşlar bide tampon panjuru bulamadım keserek taktım onu şimdilik idareten kalibre de edince inşallah sorunsuz kullanıcaz allah kimseye kaza bela vermesin güle güle kullanalım arabalarımızı benim hayatım boyunca en keyif alarak kullandığım araba golf 7 kıymetini bilelim en güzel şekilde gönlümüzce kullanalım ???

@İlker34

Montaj işlerini de  yapıyorsunuz anlaşılan...

Ender gibi, Apo usta gibi bu işleri yapmayı düşünüyorum derseniz şaşırmam... :)

Veya özelden bana da montaj yap diyenlere yardımcı oluruz derseniz....

ACC den bahsediyoruz çünkü...

Panjur çıtası montajı değil....

@silvershadow arkadaşımın ..................... ........ adında özel servisi var onda odis ve vcds orjinal yazılımları var montaj şemasını açınca hani süriz yumurtadan oyuncak çıkar da bakar yaparız aynen o şekilde kabloları bağlıyorsun ama bazen ulaşması zor oluyor  bcm lere ama işinde usta bir arkadaş bugün bayram arefesi diye başı kalabalık tı ama halletik dişarıda faiş fiyatlardan baksediyorlar montaj ve kodlamaya ama düşünen herkes aliexprese golf 7 yazsın ne çıkarsa aramadan hepşi takılabilir ve kodlanabilir ve 3/1 fiyata maal olur saygılarımla 

@İlker34

Değerli Hocam

Madem ki ticarî bir gaye yok o halde arkadaşınızın bulunduğu yer ve atölyesinin ismini mesajdan  kaldırdım.

Geri
Üst Alt