Sonradan eklenebilen donanım

Biraz daha araştırarak cevabımı aldım .Ayrı bir modul ile hat çekilmesi gerekliymiş :/

"Quoted"

"Ürün Teknik Özellikleri :

• Orijinal Yedek Parça Setidir
  • Renk : Açık Renk
  • Aracınızda varolan halojen aydınlatma stoplar sökülerek yerlerine LED aydınlatmalı olarak takılırlar
  • Montaj sırasında dıştaki stoplardan bagajdaki stopların içine Sinyal için ayrı bir hat çekilir.
  • Bu hat çekimi sırasında bagajdaki sokete yeni terminal çakılır böylece orijinal şekilde monte edilmiş olur. Yarın öbür gün olurda bagaj kapağının sökülmesi gerekirse sıkıntı yaşamazsınız
  • İşlem sonunda Tüm Led'ler yanar halde teslim edilir
  • Sinyaller Led olarak yanar

Paket İçeriği :

• 4 Adet led stop - Highline modellerde gelen parçadır
  • Kablo Tesisatı
  • Terminaller"

2015 1.2 confort araca sonradan led stop taktırmak için ekstradan modül ve kodlama gerekli diye bir bilgi aldım. Ledli stop far takılması hakkında detaylı bilgisi olan var mı? (Serviste kampanya dahilinde 1500 tl ye komple set olarak takılabildiği de duyumum arasındadır)Daha Sonrasında kodlama ile bu ledleri gündüz u led farlarıyla beraber yanması için niyetlendim de...
Hocam merhaba. Kusura bakmayın bugün aynı mesajınızdan 3 tane vardı ikisini sileyim dedim ilk denemede hepsi silindi anlamadım. Düzelteyim dedim ancak bu seferde benim üyelikle ilgili bir sıkıntı oldu.

Yakın zamanda@Chnzyrt arkadaşımızın aracına led stop takıldı. Benim aracımda da sonradan takılmış ancak benden önceki sahibi yaptırmış.

Bu değişim için çekilecek tek zahmet dıştaki farın sinyal kablosundan bagaj içindeki farın sinyal lambası girişine paralel çekilmesi. Kodlama gerekli mi bilmiyorum ama ne gerekiyorsa yaparız. Konya Gökmen'de 1450 liraya takıldı Cihan'ın led stoplar.

Gündüz yanması olayı kolay. Benimkiler gündüz de yanıyor istenirse ekrandan gündüz yanan dış ışıklar(DRL) kapatılabiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam merhaba. Kusura bakmayın bugün aynı mesajınızdan 3 tane vardı ikisini sileyim dedim ilk denemede hepsi silindi anlamadım. Düzelteyim dedim ancak bu seferde benim üyelikle ilgili bir sıkıntı oldu.

Yakın zamanda@Chnzyrt arkadaşımızın aracına led stop takıldı. Benim aracımda da sonradan takılmış ancak benden önceki sahibi yaptırmış.

Bu değişim için çekilecek tek zahmet dıştaki farın sinyal kablosundan bagaj içindeki farın sinyal lambası girişine paralel çekilmesi. Kodlama gerekli mi bilmiyorum ama ne gerekiyorsa yaparız. Konya Gökmen'de 1450 liraya takıldı Cihan'ın led stoplar.

Gündüz yanması olayı kolay. Benimkiler gündüz de yanıyor istenirse ekrandan gündüz yanan dış ışıklar(DRL) kapatılabiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Az evvel İstanbul Erel ile görüştüm. Araca bu stopların takılıp takılamayacagından bahsettiler. Aracı görmemiz gerekli diyince önce bir irkildim çünkü ekstradan her üretimde farklı yazılım ve donanım oldugunu belirttiler. Daha sonrasında da fiyat olarak 2100 TRY civarı olması lazım diyince daha da bir şok oldum. Yetmiyormuş gibi dışarda bunu yaptırırsam da garantiden çıkacagını belirtince dumura ugradım. Başka bir tanıdıgın 1450 TRY bedelinde takıldıgını ve bunun Konya VW servisinde yapıldıgını ve yakın zamanda yapıldıgını belirtince cevap olarak belki bu ara zam gelmiş olabilir dendi. Bu sayede de karşı tarafın ne kadar ilgisiz ve vurdumduymaz oldugunu anladım. Bir Led stop takılması arabaya ne gibi bir zarar verecek ki garanti kapsamından çıkabilsin...

Az evvel İstanbul Erel ile görüştüm. Araca bu stopların takılıp takılamayacagından bahsettiler. Aracı görmemiz gerekli diyince önce bir irkildim çünkü ekstradan her üretimde farklı yazılım ve donanım oldugunu belirttiler. Daha sonrasında da fiyat olarak 2100 TRY civarı olması lazım diyince daha da bir şok oldum. Yetmiyormuş gibi dışarda bunu yaptırırsam da garantiden çıkacagını belirtince dumura ugradım. Başka bir tanıdıgın 1450 TRY bedelinde takıldıgını ve bunun Konya VW servisinde yapıldıgını ve yakın zamanda yapıldıgını belirtince cevap olarak belki bu ara zam gelmiş olabilir dendi. Bu sayede de karşı tarafın ne kadar ilgisiz ve vurdumduymaz oldugunu anladım. Bir Led stop takılması arabaya ne gibi bir zarar verecek ki garanti kapsamından çıkabilsin...
Ender elektronikte taktirabilirsiniz hocam. Servisten iyi işçilikleri var ve garanti dışı kalmaz.

Ben şimdilik geri park kamerası ve keyless start&stop ekletmediğime üzüldüm. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, üzüldükçe eklerim.  s=s17

Hocam İstanbul'daysanız gidin Ender Elektronikte taktırın servisle uğraşmayın. Hiçbir sorunu yok. Tak çalıştır da yapabilirsiniz ama iç sinyal ledi yanmaz. Tek tadilat onun için zaten. Arıza lambası falan yakarsa hallederiz orası kolay. Olaya hakimiz çok şükür :)

@dtkorkmaz

Hocam kamera ebayde falan 300$ civarına bulunabiliyor. Sonrası 300 lira falan montaj olsa. 1200 civarına hallolur gibi.
Bu ender elektronikte satılan Lane Assist alınınca ön cam değişiyormuş. Peki onu taktırınca uzun far asistanı ve bir özellik daha vardı onlar açılır mı? 

@dtkorkmaz bende konuya DLA yi sormak için girmiştim. 

Maliyet ne olur acaba.

Kamera sistemini taktirirsaniz lane asist açılır ama DLA icin farkli tip xenonlar geliyor ben akirken kodu farklı idi o baya maliyetli olabilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar aracımda paket yok.sürüş konfor paketi ekletmeyi düşünüyorum.sonradan taktırma konusunda araçta herhangi bir sıkıntı olur mu? Ayrıca sürüş konfor paketinin yetkili serviste işçilik dahil maliyeti ne kadar olur acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar dışarıdan izlediğim forumunza golf sahibi olarak dahil oldum golf 7 tsi dsg icin acc ve front asist olayını araştıran sonradan taktıran oldumu nasıl verim aldı mennun mu şimdiden teşekkürler 

Merhabalar dışarıdan izlediğim forumunza golf sahibi olarak dahil oldum golf 7 tsi dsg icin acc ve front asist olayını araştıran sonradan taktıran oldumu nasıl verim aldı mennun mu şimdiden teşekkürler 
Değerli Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz 

Bu liste günceldir ve maalesef  Acc sonradan taktırmak mümkün değildir 

@silvershadow

Değerli Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz 

Bu liste günceldir ve maalesef  Acc sonradan taktırmak mümkün değildir 
Öncelikle hoşbuldum ben taktırana şait oldum apo usta var bahçelievler de 4000 lira istiyor anahtar teslim ben ali expreste parçaları topladım 330 dolar nerdeyse sahibinden de 1250 dolara tüm kit satılıyor belki aramızda daha önce tecrübe edenler vardır demiştim 

araçlara geri görüş kamerası sonradan eklenmiyor diye duydum enderde.Metin Beyle konuştuğumda ancak araçta discover media olması gerekiyor üzerindeki teyp desteklemez dedi.Anlamadığım geri görüş istediğimizde yine bu teyple geliyor araç neden desteklemiyor?

araçlara geri görüş kamerası sonradan eklenmiyor diye duydum enderde.Metin Beyle konuştuğumda ancak araçta discover media olması gerekiyor üzerindeki teyp desteklemez dedi.Anlamadığım geri görüş istediğimizde yine bu teyple geliyor araç neden desteklemiyor?
Değerli Hocam 

Sadece cihaz değil bu cihaza entegrasyonu sağlayacak pin ve kablo alt yapısı bulunmadığından uyum sorunu mevcut Hocam

Geri
Üst Alt