Sonradan eklenebilen donanım

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Sonradan eklenebilen donanım Oldukça sınırlı sayıda ve oldukça pahalı olması kaydıyla var.

Yanına açıklama yazılmayanlar Hem yetkili servislerde hem de Enderde yaptırılabilmektedir.

*Alarm

*Ön ve arka park sensörleri.(OPC destekli olanını henüz tüm bayiler monte edemiyor)

*Hız sabitleyici

*Renkli ekranlı çok fonksiyonlu yol bilgisayarı(premium) (Sadece Ender elektronikte.)

*Geri Park Kamerası (Sadece Ender Elektronikte, Composition Media sahiplerine ve belli sınırlı üretim versiyonlarında mümkün olmak kaydıyla)

*LED stop lambaları

*Led Plaka aydınlatma

*Işık Görüş paketi (Sadece Ender Elektronikte ve fabrika çıkışlı olanların sahip oldukları hassasiyete tamamen  sahip olmamakla birlikte)

*iPdd adaptörlü Media-in multimedia soketi.

*Sürüş konfor paketi

* Composition Media (Sadece Ender Elektronikte)

* Discover Pro (Sadece Ender Elektronikte)

* Body kit(komple veya ön/yan arka/Spoiler ayrı ayrı parçaları)

*  Çeki Demiri (Sadece yetkili servislerde)

* Direksiyondan kumandalı Bluetooth

* 18 inch Rotary jantlar

* Led Ayak ambiyans aydınlatma (Sadece Ender Elektronikte)

* Basic/Gündüz Çift/Tek U Ledli Bi-Xenon farlar (Sadece Ender Elektronikte)

* Çok fonksiyonlu deri direksiyon (Midline Plus'tan Comfortline veya Highline'a yükseltme) (Abdullah Usta ile Ender Elektronikte)

*GTI spor direksiyon (Sadece Ender Elektronikte)

* Otomatik kendiliğinden kararan dikiz aynası Sadece Comfortline donanıma (Sadece Ender Elektronikte)

* Midline Plus araçlara sis farı ve statik viraj farı. (Sadece Ender Elektronikte)

* Midline Plus araçlara da dahil olmak üzere ACC. (Sadece Ender Elektronikte)

* App-Connect (Geri görüş kamerası olmak kaydıyla bütün servislerde)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sonradan eklenebilen donanım Oldukça sınırlı sayıda ve oldukça pahalı olması kaydıyla var.

Yanına açıklama yazılmayanlar Hem yetkili servislerde hem de Enderde yaptırılabilmektedir.

*Alarm

*Ön ve arka park sensörleri.(OPC destekli olanını henüz tüm bayiler monte edemiyor)

*Hız sabitleyici

*Renkli ekranlı çok fonksiyonlu yol bilgisayarı(premium) (Sadece Ender elektronikte.)

*Geri Park Kamerası (Sadece Ender Elektronikte, Composition Media sahiplerine ve belli sınırlı üretim versiyonlarında mümkün olmak kaydıyla)

*LED stop lambaları

*Led Plaka aydınlatma

*Işık Görüş paketi (Sadece Ender Elektronikte ve fabrika çıkışlı olanların sahip oldukları hassasiyete tamamen  sahip olmamakla birlikte)

*iPdd adaptörlü Media-in multimedia soketi.

*Sürüş konfor paketi

* Composition Media (Sadece Ender Elektronikte)

* Discover Pro (Sadece Ender Elektronikte)

* Body kit(komple veya ön/yan arka/Spoiler ayrı ayrı parçaları)

*  Çeki Demiri (Sadece yetkili servislerde)

* Direksiyondan kumandalı Bluetooth

* 18 inch Rotary jantlar

* Led Ayak ambiyans aydınlatma (Sadece Ender Elektronikte)

* Basic/Gündüz Çift/Tek U Ledli Bi-Xenon farlar (Sadece Ender Elektronikte)

* Çok fonksiyonlu deri direksiyon (Midline Plus'tan Comfortline veya Highline'a yükseltme) (Abdullah Usta ile Ender Elektronikte)

*GTI spor direksiyon (Sadece Ender Elektronikte)

* Otomatik kendiliğinden kararan dikiz aynası Sadece Comfortline donanıma (Sadece Ender Elektronikte)

* Midline Plus araçlara sis farı ve statik viraj farı. (Sadece Ender Elektronikte)
Murat hocam iyi geceler, elektrikli katlanir aynalar comfortline aracima sonradan eklenebilir mi? almanyadan gonderebilecek tanidiklarim var, zahmet olmazsa, nasil bir yol izlemeliyim, bu konuda aydinlatabilirmisiniz?

golf7 tdi dsg

Bende bir şeyi merak ediyorum. Ayak aydınlatmaları zaten önlerde var sadece arkalarda yok dimi hiç dikkat etmedim arkaya. @maniax Hocam sizden ricam araca bindiğiniz zaman arka ayak aydınlatmalara bakar mısınız ? Yeni araç sizim olunca istekler bitmiyor sizden :D

@ragipertas

Hocam ürünü kargo ile getirirseniz vergi ödemeniz gerekebilir. Eğer bavul ile falan gelirse çok iyi. Comfortline araca montajı sok tak ve kodlama şeklinde. Ama maliyet her türlü 1.000tl yi bulur diye düşünüyorum. Uğraşmak yerine ender de taktirabilirsiniz.

yusuf dedi:
@ragipertas

Hocam ürünü kargo ile getirirseniz vergi ödemeniz gerekebilir. Eğer bavul ile falan gelirse çok iyi. Comfortline araca montajı sok tak ve kodlama şeklinde. Ama maliyet her türlü 1.000tl yi bulur diye düşünüyorum. Uğraşmak yerine ender de taktirabilirsiniz.
Teşekkür ederim..

golf7 tdi dsg

ragipertas dedi:
Murat hocam iyi geceler, elektrikli katlanir aynalar comfortline aracima sonradan eklenebilir mi? almanyadan gonderebilecek tanidiklarim var, zahmet olmazsa, nasil bir yol izlemeliyim, bu konudya aydinlatabilirmisiniz?

golf7 tdi dsg
Değerli Hocam,

Elektrikli katlanır yan aynalar sonradan takılabilir ve Hatta orijinal malzeme kullanarak kodlamaları da dahil Apdullah Usta tarafından servisten daha uygun fiyata yapılabilir.

Daha önce yapmış olduğum araştırma sonunda Almanya'da orijinal yedek parça fiyatı buradakinden ciddi bir farkı olmadığını gördüm.

Ancak orijinal ama ikinci el çıkma otomobil parçaları satan yerlerden alınarak satılan yerlerden alınması kaydıyla buradaki maliyetlerin altına düşmek mümkün. Avrupa'da çıkma parçaları orijinal yedek parçayla karşılaştırın.. Fiyatları yarı  yarıya.

Bunların satın alınıp bavulla getirilmesi mümkün.  Kullanılmış malzemeler gümrük vergisine tabi değildir.

Sıfır alırsanız da jelatin lerini söküp hava kabarcıklı poşete sarıp getirebilirsiniz.

Sanırım şu yazı aradığınız bilgileri içeriyor.

http://www.golftutkusu.com/modifiye-retrofit/elektrikli-katlanir-yan-aynalar/

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mcanerol

arkalarda yok hocam. hatta su on kapilardaki led şeritler de yok arkada ona üzüldüm ben

silvershadow dedi:
Murat hocam iyi geceler, elektrikli katlanir aynalar comfortline aracima sonradan eklenebilir mi? almanyadan gonderebilecek tanidiklarim var, zahmet olmazsa, nasil bir yol izlemeliyim, bu konudya aydinlatabilirmisiniz?

golf7 tdi dsg
Değerli Hocam,

Elektrikli katlanır yan aynalar sonradan takılabilir ve Hatta orijinal malzeme kullanarak kodlamaları da dahil Apdullah Usta tarafından servisten daha uygun fiyata yapılabilir.

Daha önce yapmış olduğum araştırma sonunda Almanya'da orijinal yedek parça fiyatı buradakinden ciddi bir farkı olmadığını gördüm.

Ancak orijinal ama ikinci el çıkma otomobil parçaları satan yerlerden alınarak satılan yerlerden alınması kaydıyla buradaki maliyetlerin altına düşmek mümkün. Avrupa'da çıkma parçaları orijinal yedek parçayla karşılaştırın.. Fiyatları yarı  yarıya.

Bunların satın alınıp bavulla getirilmesi mümkün.  Kullanılmış malzemeler gümrük vergisine tabi değildir.

Sıfır alırsanız da jelatin lerini söküp hava kabarcıklı poşete sarıp getirebilirsiniz.

Sanırım şu yazı aradığınız bilgileri içeriyor.

http://www.golftutkusu.com/modifiye-retrofit/elektrikli-katlanir-yan-aynalar/
Tekrar tekrar tesekkur ederim murat hocam, cok isime yaradi..

golf7 tdi dsg

maniax dedi:
@mcanerol

arkalarda yok hocam. hatta su on kapilardaki led şeritler de yok arkada ona üzüldüm ben
Nasil yani anlamadim hocam on kapilarda dekorun uzerinde imce beyaz cizgi yok mu ? Standart ozellik degil miydi o ya :( ? 2015 lerde kalkti mi ??

maniax dedi:
@mcanerol

yok hocam önde var. arka kapilarda yok
Bir an yüreğime indi valla :D tamam arka kapilari biliyorum zaten yok ? Acaba arka kapılarda hazır tesisat filan var mi yapılar bilir mi ? Cok sik olur yapılırsa.

@mcanerol

o degil de Hanim arada arka koltuğa geçip kestirmeye başladı. asiri sessiz ve huzurlu buluyo :)

@maniax Yolculuklar full tek başına o zaman sizin için aman dikkat edin sizde uyuya kalmayın bu konforun içinde :D

Geri
Üst Alt