Golf klima

Teşekkürler detaylı bilgi için, gayet açıklayıcı olmuş

Ben de bir şey sormak istiyorum. Klima sistemini off konumuna getirsemde içeriye bir miktar sıcak hava üflemeye devam ediyor hava kanalından. Bunu nasıl durdururuz. Kapatmadan önce sıcaklığı düşürmek mi gerekiyor?  Uzun yolda sorun oluyor bu durum. Gereksiz yere ısınıyor aracın içi. 

Ben de bir şey sormak istiyorum. Klima sistemini off konumuna getirsemde içeriye bir miktar sıcak hava üflemeye devam ediyor hava kanalından. Bunu nasıl durdururuz. Kapatmadan önce sıcaklığı düşürmek mi gerekiyor?  Uzun yolda sorun oluyor bu durum. Gereksiz yere ısınıyor aracın içi. 
Evet hocam sıcaklığı düşürürseniz iyi olur. İçeriye az da olsa oksijen lazım

Hocam ya dereceyi düşürmeniz Lazım ya da klimayı kapattıktan sonra iç sirkülasyon düğmesine basmanız lazım. İçeriye giren havayı tamamen keser.

@m.parlak Dışardan temiz havayı almanın klimayı çalıştırmadan nasıl yaparız ?  Klimayı çalıştırmadan içerdeki bugulanmayi nasıl engelleriz ?

@MSE @ravendi

Hocam 2016 Tiguan de menü ayarlarda ek ısıtıcı seçeneği var ve bunu hep kış ayındayız diye aktifte tutuyorum.Aracı ilk çalıştırdığımda AC tuşu aktif yaparsam hemen sıcak hava üflemeye başlarmı.

Bir iki kere auto tuşuna bastığımda camda buğu olmamasına karşı AC aktif olmuştu.Bizdeki klimaların normal klimalar gibi ısıtmayada katkısı varmı.

@setirekli hocam ek ısıtıcı hakkında bir bilgim yok ancak daha önce @MSE hocamın belirttiği gibi A/C tuşu ısıtmaya katkı vermez, sadece buğu oluşabilecek durumlarda buğu gidermesi için açmak gerekir, Auto'ya aldığınz zaman otomatik olarak açılıyor ( ön tanımlı olarak )  ancak siz kapatabilirsiniz.

@ravendi hocam bende şimdi intenette biraz araştırdım bu ek ısıtıcı fordların rusya ve soğuk bölgelere yolladığı araclarda varmış vw ile ilgili bir yazı bulamadım kitapçığa bakıcam belki orada yazıyordur.Birşey bulursam buradan paylaşırım.Sağolun

Kitapçıktada sadece göstergedeki konumundan bahsedip sayfa 300 yönlendiriyor fakat oradada yakıt ve yakıt alımını anlatmış.Basım hatası var.

35b45ea6c455ab69464404422168b664.jpg

Buda sayfa 300~301

d644063bb6790a6bfdfe92425c29e715.jpg

Şimdi daha çok merak ettim iyimi [emoji4]

"Auxiliary Heater" olarak arattığımda bahsettiğiniz gibi şeyler çıkıyor. ( Auxiliary Heater aracı çalıştırmadan önce ısınsın diye kullanılan bir donanım ).   B sütununun arka yolcu tarafında altta kalan bir açıklık varsa onu temsil eden birşey olabilir. Bi bakar mısınız oraya? @setirekli

Geri
Üst Alt