Kasko ve Sigorta Tavsiyesi ile tercihte dikkat edilecekler birleşik konusu.

Geçen Yıl 360-370 TL lere Anadolu Sigortadan ilk kez yaptırdığım Trafik poliçem için bu yılki fiyatlarımı aldım..

İlk kez bu yıl basamak indirimi almama rağmen fiyatlar ortada!

MAPFRE :1199

ALLİANZ :1.144,42 TL

HALK :1083

HDI :1705

KORU :725.08

AXA :654

ANA :884

SOMPO :918

NEOVA:774 

GENERALİ: 724

gdervisoglu dedi:
Geçen Yıl 360-370 TL lere Anadolu Sigortadan ilk kez yaptırdığım Trafik poliçem için bu yılki fiyatlarımı aldım..

İlk kez bu yıl basamak indirimi almama rağmen fiyatlar ortada!

MAPFRE :1199

ALLİANZ :1.144,42 TL

HALK :1083

HDI :1705

KORU :725.08

AXA :654

ANA :884

SOMPO :918

NEOVA:774 

GENERALİ: 724
Bakalım bizim sonumuz ne olacak. Bu arada HDI nasıl fiyat vermiş öyle :)

yaş 37

5 senelik hasarsızlık indirimim var. (Belki 6 tam bilemiyorum)

trafik sigortasını 320 tl ye kaskoyu 1000 tl ye yaptırdım. Kasko aksigorta. trafiği hatırlayamadım.

Orhan Hoca dedi:
yaş 37

trafik sigortasını 320 tl ye kaskoyu 1000 tl ye yaptırdım. Kasko aksigorta. trafiği hatırlayamadım.
zorunlu sigorta %15 hasarsızlık indirim ile axadan 380 tl.  kasko %40 hasarsızlık indirimle güneşten 800 tl. göktuğ yaptırdı. ama kendisi o kadar şanslı değil bakıyorum da. :)

kasko birleşik primim 150.000 tl.

7 tane tüm opsiyonlarım güncel fiyattan ekli. 9930 tl.

aman opsiyonlarınızı es geçmeyin arkadaşlar.
Opsiyon olarak sadece cam tavan olduğu için onu eklettim Orhan Hocam. Hatırlatma için teşekkür ederim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orhan Hoca dedi:
yaş 37

zorunlu sigorta %15 hasarsızlık indirim ile axadan 380 tl.  kasko %40 hasarsızlık indirimle güneşten 800 tl. göktuğ yaptırdı. ama kendisi o kadar şanslı değil bakıyorum da. :)

kasko birleşik primim 150.000 tl.

7 tane tüm opsiyonlarım güncel fiyattan ekli. 9930 tl.

aman opsiyonlarınızı es geçmeyin arkadaşlar.
Mahvoldum Orhan Abi  :) Bagaja Subwoofer alacaktım, para trafik sigortasına gidecek anlaşılan  :-

OA_3003763.jpg

http://www.hepsiburada.com/alpine-swe-815-20cm-eseri-dahili-amplifikator-50-125hz-12db-acik-kapali-port-subwoofer-p-OTALPSWE-815

Kafaya kesin koydum ama bu sefer sonunda alacağım bundan  :( '

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca

hocam ben kaskoyu aracı aldığım yere yaptırdım. Bana opsiyonları Ekstradan eklememe gerek yok dendi. Yapılan sigorta poliçesi fabrika çıkışlı opsiyonları kapsıyor dendi. Verilen bilgi doğru değilmi?

forerunner dedi:
@Orhan Hoca

hocam ben kaskoyu aracı aldığım yere yaptırdım. Bana opsiyonları Ekstradan eklememe gerek yok dendi. Yapılan sigorta poliçesi fabrika çıkışlı opsiyonları kapsıyor dendi. Verilen bilgi doğru değilmi?
Hocam fabrika çıkışlı opsiyon derken tam anlayamadım? Eğer örneğin Highline ile standart gelen diğer paketlerde olmayan opsiyonları kasdediyorsanız, evet ekletmenize gerek yok. Ama o zaten opsiyon değildir  :) Yani aracınız standart donanımına sonradan seçerek eklettiğiniz her opsiyonu kaskonuza yazdırmanız gerekiyor  :'(

@forerunner

Değerli Göktuğ Hocama ve bilgilerine her daim saygım vardır.

Araştırmalarım sonucu fabrika çıkışı eklenen donanımların şasiye tanımlı olduğu ve ayrıca ekletmeye gerek olmadığı  bilgisine erişmiştim. dolayısıyla ayrıca ekletmenize gerek olmadığını biliyorum

Bir değişiklik olduysa bilemem en güncel bilgi mesleği gereği Göktuğ Hocam'da

silvershadow dedi:
@forerunner

Değerli Göktuğ Hocama ve bilgilerine her daim saygım vardır.

Araştırmalarım sonucu fabrika çıkışı eklenen donanımların şasiye tanımlı olduğu ve ayrıca ekletmeye gerek olmadığı  bilgisine erişmiştim. dolayısıyla ayrıca ekletmenize gerek olmadığını biliyorum

Bir değişiklik olduysa bilemem en güncel bilgi mesleği gereği Göktuğ Hocam'da
@Orhan Hoca @forerunner

Değerli Murat Hocam,

Mesajınızdan sonra  teknik birimden arkadaşlarıma danıştım. Evet haklısınız aslında fabrika çıkışı olarak gelen araçların üzerindeki donanımları yazmaya gerek olmadığını söylüyorlar. Fakat önceleri araç üzerinde hangi donanımların olduğu kasko üzerinde özel not olarak yazılırdı. Artık yazılmıyor. Bu yüzden araç üzerinde olan donanımları kaskoya yazmanın hasar'da işinizi kolaylaştırabilir görüşü hakim.. Çünkü araç pert olduğunda aracınız o zamanın standart donanım değeri üzerinden değerlendiriliyor. O yüzden bir nevi araç üzerindeki seçilmiş opsiyonları PERT durumuna karşı teminat altına almış oluyoruz. Bunların dışında spoyler, yan kapı basamak, kapı çıtası vb. aksesuarlar mutlaka eklenmeli..

Orhan Abi istersen sana eklettiğimiz opsiyonaları çıkarıp 64 TL iade yapabilirim  :D

@gdervisoglu

Hocam anladığım kadarıyla bendeki açılır cam tavan, led arka stoplar ve anahtarsız girişi eklemek gerekiyor.

Led stop ile normali arasında 2 kat fiyat farkı vardır heralde.

Anahtarsız girişte ön kapı kollarında sensörler var normal kapı koluna göre daha pahalıdır.

Açılır cam tavana bişey düşse kırılsa değişmesi gerekir.

Geri
Üst Alt