Kasko ve Sigorta Tavsiyesi ile tercihte dikkat edilecekler birleşik konusu.

MSE dedi:
@gdervisoglu

Hocam anladığım kadarıyla bendeki açılır cam tavan, led arka stoplar ve anahtarsız girişi eklemek gerekiyor.

Led stop ile normali arasında 2 kat fiyat farkı vardır heralde.

Anahtarsız girişte ön kapı kollarında sensörler var normal kapı koluna göre daha pahalıdır.

Açılır cam tavana bişey düşse kırılsa değişmesi gerekir.
Hocam üstede bahsettim, dediğim gibi aracınızın Allah korusun pert olması halinde opsiyonlardan dolayı değer kaybı yaşamamak için ekletmeniz faydanıza olacaktır.

gdervisoglu dedi:
@gdervisoglu

Hocam anladığım kadarıyla bendeki açılır cam tavan, led arka stoplar ve anahtarsız girişi eklemek gerekiyor.

Anahtarsız girişte ön kapı kollarında sensörler var normal kapı koluna göre daha pahalıdır.

Hocam üstede bahsettim, dediğim gibi aracınızın Allah korusun pert olması halinde opsiyonlardan dolayı değer kaybı yaşamamak için ekletmeniz faydanıza olacaktır.
Peki araç pert değil led stoplarım kırıldı? Ben Ledleri karşılamam normalinden takarım diye birşey söz konusu mu ?

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca

hocam ben kaskoyu aracı aldığım yere yaptırdım. Bana opsiyonları Ekstradan eklememe gerek yok dendi. Yapılan sigorta poliçesi fabrika çıkışlı opsiyonları kapsıyor dendi. Verilen bilgi doğru değilmi?
ya da şöyle soralım değerli hocam. araçta kaç opsiyon var neler?
Araçta highline ek olarak sunroof durban bi xenon ergo koltuk anahtarlık giriş ve geri görüş kamerası mevcut

Ayrıca sigorta yapan yere sordum eklemeye gerek yok dendi

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca

hocam ben kaskoyu aracı aldığım yere yaptırdım. Bana opsiyonları Ekstradan eklememe gerek yok dendi. Yapılan sigorta poliçesi fabrika çıkışlı opsiyonları kapsıyor dendi. Verilen bilgi doğru değilmi?
ya da şöyle soralım değerli hocam. araçta kaç opsiyon var neler?
Araçta highline ek olarak sunroof durban bi xenon ergo koltuk anahtarlık giriş ve geri görüş kamerası mevcut

Ayrıca sigorta yapan yere sordum eklemeye gerek yok dendi

hocam sizde geri kamerası mevcut. stoplar da halojen miydi?  öyleyse 44. kodlamayı yapıp bir bakar mısınız selamlamaya vw logosuyla birleşik geri kamera da dahil oluyor mu? bir örneğe ihtiyacım var. 

http://www.golftutkusu.com/vag-kablosu-ile-aktive-edilebilen-ozellikler/44-halojenli-stoplarda-geri-vites-isigini-sinyallerle-birlikte-cakarli-kullanmak/
Benim stoplar led orhan hocam

MSE dedi:
@gdervisoglu

Peki araç pert değil led stoplarım kırıldı? Ben Ledleri karşılamam normalinden takarım diye birşey söz konusu mu ?
Dediğim gibi teknikten arkadaşlarıma sordum normal şartlar altında bir problem olmaması gerekiyor dediler. (Pert'i ayrı tutun) Ama ben yazdırmanızda fayda olacağı kanaatindeyim.

VW-ÖZÖN'le görüştüm bugün. "Biz mutlaka yazıyoruz. Yoksa hasarda problem olabiliyor. Firmalar ödeme yapmayabiliyorlar" dediler. Belki  de bir hasarda müşterinin sıkıntı yaşamaması için işlerini sağlama alıyor olabilirler.

Ben kendi poliçeme aracın standartı dışında sonradan vida dahi eklenmiş olsa poliçeme eklerdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
gdervisoglu dedi:
@gdervisoglu

Dediğim gibi teknikten arkadaşlarıma sordum normal şartlar altında bir problem olmaması gerekiyor dediler. (Pert'i ayrı tutun) Ama ben yazdırmanızda fayda olacağı kanaatindeyim.

VW-ÖZÖN'le görüştüm bugün. "Biz mutlaka yazıyoruz. Yoksa hasarda problem olabiliyor. Firmalar ödeme yapmayabiliyorlar" dediler. Belki  de bir hasarda müşterinin sıkıntı yaşamaması için işlerini sağlama alıyor olabilirler.

Ben kendi poliçeme aracın standartı dışında sonradan vida dahi eklenmiş olsa poliçeme eklerdim.
Bunu öğrendiğim çok iyi oldu hocam çok teşekkürler. Daha önce fiyat aldığım sigortacılar bana bunlardan hiç bahsetmemişti.

Herkese merhaba . Bugün 1.2 tsi manuel pasifik mavi aracım gelmiş gidip gördüm . Kasko ve sigorta fiyatı araştırmasındayım. Aldığım teklifleri yazıyorum .

EUREKO kasko bayiden aldım fiyatı : 1834

Anadolu sigorta kasko : 1800

Sigorta ise :

Axa : 1048

Doğa : 952 

Yaşım 25 , bekar  , ikametgah İstanbul , öğretmenim ve İlk aracım .

Sizce fiyatlar nasıl ve kaskoda hangisini seçmeliyim . İçeriklerini okudum ama pek anladığım da söylenemez.

@ismail_32

Değerli Hocam

Trafik sigortasında seçtiğiniz firmanın bir önemi yok çünkü hepsi aynı koşulları sunmak durumundalar. Yalnızca batmayacak bir firma olsun ve hiç duyulmayan bir firma olmasın  yeterli bana kalırsa.

Kasko da İMM yi 100 bin yapmanızı ve mini onarımına yüksek bir limit vermelerine ve servisle anlaşması olmasına dikkat etmeniz yeterli bana kalırsa

Orhan Hoca dedi:
Herkese merhaba . Bugün 1.2 tsi manuel pasifik mavi aracım gelmiş gidip gördüm . Kasko ve sigorta fiyatı araştırmasındayım. Aldığım teklifleri yazıyorum .

Sigorta ise :

Sizce fiyatlar nasıl ve kaskoda hangisini seçmeliyim . İçeriklerini okudum ama pek anladığım da söylenemez.
golftutkusundaki yardımsever dostumuz  göktuğ hocam güvencesinde teklif verilebilir uygunsa.

ondan sonra bir karşılaştırma yapılabilir.

@gdervisoglu
Olabilir hocam kendisi buradaysa özelden mesaj bıraksın numarasını watsaptan bilgileri göndereyim .

ismail_32 dedi:

Sigorta ise :

golftutkusundaki yardımsever dostumuz  göktuğ hocam güvencesinde teklif verilebilir uygunsa.

ondan sonra bir karşılaştırma yapılabilir.

@gdervisoglu
Olabilir hocam kendisi buradaysa özelden mesaj bıraksın numarasını watsaptan bilgileri göndereyim .
İsmail Hocam,

Kaskoda hangi teminatları verdikleri ve limitleri çok önemli..

Örneğin İMM değeri, Manevi tazminat var mı?, Koltuk Ferdi kaza değeri ne kadar? vb. Arıcınızda ekstra opsiyon var mı?

Sizde isterseniz ben de size teklif sunmak isterim. Özel mesajlardan, TC kimlik numarası, araç marka tipi, model yılı, motor ve şase numaralarını yazarsanız, yardımcı olamaya çalışırım? KASKO için teklifler elinizdeyse incelemem için onları da gönderebilirseniz sevinirim.

Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:
@gdervisoglu

Hocam benim de kasko yenileme zamanım geldi :) Forumun demirbaşlarındansınız artık ben de sizden teklif almak isterim :)

Bilgilerimi mesaj ile ileteceğim size

@ismail_32

İsmail Hocam,

Güneş Sigorta Fiyatı: 1486 TL

IMM: 100 BİN

MANEVİ TAZMİNAT: 10 BİN

FERDİ KAZA: 20 BİN

Teklifi mail olarak gönderdim.

yusuf dedi:
@gdervisoglu

Hocam benim de kasko yenileme zamanım geldi :) Forumun demirbaşlarındansınız artık ben de sizden teklif almak isterim :)

Bilgilerimi mesaj ile ileteceğim size
Mesajınızı bekliyorum Yusuf Hocam, teşekkür ederim  :)

Yusuf Hocam'ın bugün KASKO ve Trafik sigortalarını kestik.

Kaskosu GÜNEŞ SİGORTA'dan, Trafiği AXA'dan kestik.

Yusuf Hocam'a bir kez daha teşekkür ederim.  :'(

Allah kaza bela göstermesin.

@yusuf

gdervisoglu dedi:
Yusuf Hocam'ın bugün KASKO ve Trafik sigortalarını kestik.

Kaskosu GÜNEŞ SİGORTA'dan, Trafiği AXA'dan kestik.

Yusuf Hocam'a bir kez daha teşekkür ederim.  :'(

Allah kaza bela göstermesin.

@yusuf
İkiside 900 civarıydı. Ben teşekkür ederim hocam. Güvenilir bir arkadaşa teslim ettik kendimizi :)

Birisi bu işten ekmek yiyecekse neden aramızdan biri olmasın ;)

Geri
Üst Alt