Soğuk Havalarda Gelen Gıcırtılar Yardım

eakdal

Üye
İsim
Esat
Arkadaşlar aracımda bu kış Ankaraya gidip geldikten sonra bi sorun başladı. Araba soğukken kasislerden geçerken, çukurlarda arabadan gacurt gucurt sesler geliyo araba sıcakken gelmiyo. Sebebi ne olabilir? Bu durumda olan varmı? Çok canımı sıkıyo bu sesler...

Arkadaşlar aracımda bu kış Ankaraya gidip geldikten sonra bi sorun başladı. Araba soğukken kasislerden geçerken, çukurlarda arabadan gacurt gucurt sesler geliyo araba sıcakken gelmiyo. Sebebi ne olabilir? Bu durumda olan varmı? Çok canımı sıkıyo bu sesler...
Ön tabla burçları idi yerini yanlış hatırlamıyorsam. Soğukta berbat ses yapıyor. Serviste özel bir silikonlu gress ile yağlıyorlar ancak benim arabaya hiç faydası olmadı, sesi sadece 2 gün kesti. Belki yalandan yağlamış gibi yapmışlardır orasını bilemiyorum. Faydasını görenler çoğunlukta olduğundan benimkini işçilik/uygulama kalitesizliğine bağlıyorum. Garantiniz varsa ücretsiz yapıyorlar.

Aynı sorunla bende karşılaşıyorum soğuk havalarda. Malesef çözümü yok gibi.

@deniz Hocam çok saçma değilmi çözümü olmaması ve daha önce yokken sonradan oluşması... Çok sinir bozucu sesler insan araba dağılıyo gibi hissediyo 

Golf sahibi tamirciye dahi göstermeme rağmen ara ara yapan bu seslere de disklerden gelen sesler gibi çare yok gibi

Katır kutur sesler bende de var.

Soğuk havada çalan müziğin bass efekti bile zayıf.

Plastik malzemenin ısıya karşı tepkimesinden midir nedir, teknik olarak bilgi sahibi olmadığım bir konu.

Temmuz sıcağındaki araç ile ocak soğuğundaki aracın desibel testini yapmak lazım.

@Negatiwe Hocam benim tahminim birşeylerin soğukta sertleşmesi ve sıcak olduğunda genleşip yumuşamasından sesin kesildiği. Başka bişey gelmiyo aklıma. Bi çözüm buluruz umarım :)  

Hocam garanti varsa; kesin çözüm 2 ayda bir burçların yağlanması garanti yoksa da gereksiz olur bence. Benden özel gres yağı ücreti olarak net rakamı hatırlayamadım ama 30-40 tl talep etmişlerdi.

benim arabadanda klimayı açınca arabanın içi ısınmaya durdugunda çatırdılar gelmeye başladı ne iştir anlamadım

benim arabadanda klimayı açınca arabanın içi ısınmaya durdugunda çatırdılar gelmeye başladı ne iştir anlamadım
Hocam o fiziğin kanunu ona yapılacak birşey olduğunu zannetmiyorum.

En fazla trim aksam için silikon sprey var birleşim yerlerine o sıkılır. Ses bir nebze azaltılabilir.

@Yunus Emre Hocam o normal, endiselencek bişey yok bende de oluyo çok soğuk havalarda 

İnanılmaz rahatsız edici bir ses ve çaresi yok. Geçen yıl böyle bir ses yokken bu sene bende de başladı. Aracı kullanmaya başladıktan 10 dakika sonra ses kesiliyor. Sadece bir yıllık araçta böyle seslerin gelmesi kabul edilebilir değil.

O tip sesler bu soğuklardan sonra bende de başladı. 2 aylık araç bi don yaptı çözültdü diskler dile geldi  :000059-medium:

Geri
Üst Alt