lastik basınç sorunsalı !!

arfkync

Katılımcı Üye

İsim
aRif
Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere geçenlerde aracımı ilk bakımını yaptırmıştım tümseklerde gıcırtı oluyor demiştik yağlama yapalım dediler.birde lastik basınçlarını 31psi yaptık dediler bende genelde 35 psi kullanıyordum. gıcırtı kesildi denilebilir ama servisten sonra sanki araç kasis ve çukurları aşırı bir şekilde sanki dingil kopuyor muşcasına hissettirmeye başladı.ve bende kontrol ettim  31 değil 33psi idi bende 34 yaptım jant 17 inç pirelli p7 cinturato. ve bir şey değişmedi genelde 1-3 kişi ve bagajsız ist.şehir içi kullanıyorum. basınç kaç psi olmalı veya farklı bir problem olabilir mi lastik basıncı dışında  gevşek bırakılma sıkılmayan kısım vs vs ??

Benim uzun yol harici 16 ve 17" ler hep 29

Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere geçenlerde aracımı ilk bakımını yaptırmıştım tümseklerde gıcırtı oluyor demiştik yağlama yapalım dediler.birde lastik basınçlarını 31psi yaptık dediler bende genelde 35 psi kullanıyordum. gıcırtı kesildi denilebilir ama servisten sonra sanki araç kasis ve çukurları aşırı bir şekilde sanki dingil kopuyor muşcasına hissettirmeye başladı.ve bende kontrol ettim  31 değil 33psi idi bende 34 yaptım jant 17 inç pirelli p7 cinturato. ve bir şey değişmedi genelde 1-3 kişi ve bagajsız ist.şehir içi kullanıyorum. basınç kaç psi olmalı veya farklı bir problem olabilir mi lastik basıncı dışında  gevşek bırakılma sıkılmayan kısım vs vs ??
Değerli Hocam

lastik basınçları konfor hissinde en önemli rollerde birine sahiptir.

Jant çapı ve lastik marka ve modeli de daha az önemli değildir. 

Pirelli P7 Cinturato emin olun en sert hamurlu lastiklerdendir. 

Normalde 35 binde diş derinliği kritik seviyeye ulaşması gerekirken Pirelli de sanki sıfır gibi eskimeden durur.

İlk fırsatta lastiklerinizi Goodyear Eagle F1 asmtrc 3 ile değiştirmenizi öneririm. 

Dünya varmış neden daha önce değiştirmedim diyebilirsiniz değiştirince. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
kışın 35 yazın 34 basarım. ben 32 psi altının güvenlik açısından sakıncalı olduğunu düşünüyorum.

satmış olduğum passat sw araç almanya üretimdi. depo kapağı almancaydı. normalde 36 yükte 38 basılması gerektiğini söylüyordu.

Aracın üzerindeki değerlerde kullanılması gerekmiyor mu?

Geri
Üst Alt