14 Ocak 2017 Akaryakıt Zammı

Uwais

Üye
İsim
Mustafa
Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere litre başına benzine 15, motorine 13 kuruş zam yaptı.

Ankara'da litresi ortalama 5,29 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,44 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,24 liradan 5,39 liraya, İzmir'de 5,26 liradan 5,41 liraya yükselecek.

Akaryakıt dağıtım şirketleri en son 10 Ocak Salı günü benzinin litresine 7 kuruş zam yapmıştı.

Benzin için 6 lira, motorin için 5 liraya iyi diyeceğimiz günler yakın.

Bu nedir arkadaş! Binmeyelim arabaya falan. Kapıda dursun yanından geçerken sevip okşayalım oldu olucak! 

Bu nedir arkadaş! Binmeyelim arabaya falan. Kapıda dursun yanından geçerken sevip okşayalım oldu olucak! 
Özel garajınız yoksa yol kenarına park ediyorsanız sevmekte bakmakta vergiye tabi.o kadar kolay kurtulmak var mi.

Keske sadece bezine zam gelse insanlar hala 3 ekmegin fiyati ayni ekonomi iyi diyor bende bunu anlamiyorum. 

Bu halk hakediyor bunu bizde kurunun yaninda yanan yas agaclariz. 

Saygilarla

Sürekli zam geldiği için depo hep full geziyorum sağolsunlar. Bugün zamdan önce benzin alayım dedim çeyrek depo azalmış. Peşini bıraktım artık !!

20 haziranda 4.53 den almışım. 6 ayda 1 tl zamlanmış. %25 yani.

Garajda depoyu bidona pompalayıp benzin almaya mı gitsem ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli @silvershadow @yusuf hocam artık TSİ motorların Lpg ile uyumu artılarının eksilerinin tartışılacağı bi konu açılması gerekmez mi ?
Öyle bir konu zaten var Emir Hocam 

Fakat efektif midir? Çok tartışıldı. 

6 bin lira veren ve yaptıran forumdaşımız vardı. Gayet de memnundu performansından. 

Fakat asıl soru şu...

6 bin lira verdikten sonra yılda kaç kilometre kullanırsak yatırımımızı karşılar?

Üstelik bu yatırım sonrası dizel araç aldığımız gibi satarken karşılığını almak yerine motor ellenmiş diye satın almayacaklar ikinci elde belki de?

Öyle bir konu zaten var Emir Hocam 

Fakat efektif midir? Çok tartışıldı. 

6 bin lira veren ve yaptıran forumdaşımız vardı. Gayet de memnundu performansından. 

Fakat asıl soru şu...

6 bin lira verdikten sonra yılda kaç kilometre kullanırsak yatırımımızı karşılar?
Hocam TSİ motor için bu kadar maliyetli olduğunu bilmiyordum :)  Bu kadar para verip taktıracağımızı 4binlira daha verip dizel almak mantıklı :)  Konuyu bulamadım paylaşabilir misiniz ?

Hocam TSİ motor için bu kadar maliyetli olduğunu bilmiyordum :)  Bu kadar para verip taktıracağımızı 4binlira daha verip dizel almak mantıklı :)  Konuyu bulamadım paylaşabilir misiniz ?
Ben de arıyorum..

:)

Aradığınız kelime eğer üç harfli ise kesinlikle arama motorunda bulamıyorsunuz. 

Bu durumda diğer kelimeleri hatırlamalı. 

Öte bütün mesele bağıntılı diğer kelimeleri hatırlamakta  :000296-medium:

Geri
Üst Alt