Uzatılmış Garantimi İptal Ettirdim

İsim
Kadir
Ağustos'ta 2.el olarak aldığım 1.2 manuel aracımın 2+2 garantisinin +2 yılından 2-3 ay kullanılmıştı. Ekim ayında servise porya bilyası için gittiğimde uzatılmış garantinin 1,5 sayfalık garantiye girmeyen işlemler kağıdını gördüğümde şaşkınlık içerisinde kaldım. Resmen uzatılmış garanti  hiçbirşeyi karşılamaz yazmak yerine kalem kalem doldurmuşlar. Burçların yağlanmasından bile para aldılar. Sadece motorla ilgili sıkıntılarda ve dsg de faydalı olduğunu anladım. Zaten bende yazılım yaptırdığım için motor da garanti dışı kaldı.(Motorda bir sıkıntı olsa yazılımı sildirip garantiye sokanlar olmuş bana göre o arkadaşların yaptığı hiledir, hakka girmektir, bu hileyi de yapmak bana göre değil) Sonra araştırdım ve geçen ay yazdım dilekçemi iptal ettirdim. Bu arada para iadesi çok hızlı :)  Bedava gelmiş gibi oldu 4 depo doldururum artık.

Ağustos'ta 2.el olarak aldığım 1.2 manuel aracımın 2+2 garantisinin +2 yılından 2-3 ay kullanılmıştı. Ekim ayında servise porya bilyası için gittiğimde uzatılmış garantinin 1,5 sayfalık garantiye girmeyen işlemler kağıdını gördüğümde şaşkınlık içerisinde kaldım. Resmen uzatılmış garanti  hiçbirşeyi karşılamaz yazmak yerine kalem kalem doldurmuşlar. Burçların yağlanmasından bile para aldılar. Sadece motorla ilgili sıkıntılarda ve dsg de faydalı olduğunu anladım. Zaten bende yazılım yaptırdığım için motor da garanti dışı kaldı.(Motorda bir sıkıntı olsa yazılımı sildirip garantiye sokanlar olmuş bana göre o arkadaşların yaptığı hiledir, hakka girmektir, bu hileyi de yapmak bana göre değil) Sonra araştırdım ve geçen ay yazdım dilekçemi iptal ettirdim. Bu arada para iadesi çok hızlı :)  Bedava gelmiş gibi oldu 4 depo doldururum artık.
Değerli Matematik Hocam :)

Garanti yenilemenin mevcut garantinin bire bir aynısı olduğu yazılıyor ve söyleniyor bir de... 

Paylaşımınız son derece değerli .. 

Garanti uzatmanın pazarlama hilesi ve cebimizden para almak icin kandırmaca olduğunu her zaman söylerim. 

Teşekkür ederim 

Moderatör tarafında düzenlendi:
VDF kredisinin kenar süsü olduğunu düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar; benzer sorunla bende karşılaştım... Volkswagen General'e aracımı götürdüm ve viraj demir burçlarından gelen sesle alakalı talepte bulundum. Artık yağlamıyoruz, değiştiriyoruz vs dediler. Uzatılmış garantinin vs karşılamadığını belirttiler. Poliçe Şartlarını okuduğumda ayrıca şok olmuştum zaten. "Poliçeye neyi kapsamadığınız yerine, neleri kapsadığınızı yazsanız bukadar kağıt israf etmezdiniz" dedim. Pazarlarken alttan girip üstten çıkıyorlar. Aracım DSG olmasa bende iptal ettirecektim... Şartları okursanız hiçbirşeyi kapsamadığını görebilirsiniz...

Poliçe Özel Şartları
süreyle veya 150.000 Km devam eder.

1-Teminat Kapsamı:    Maksimum hasar mesuliyetine ve bu poliçedeki hüküm ve şartlara tam olarak uyulması kaydıyla, motorlu aracın, aşağıda listesi verilenlerin dışındaki tüm parçalarının kusurları ve eksiklikleri, bir arıza durumunda parça ve işçilik maliyetine karşı teminat altına alınacaktır.Yetkili servislerin bu garanti tahtındaki yükümlülükleri, kusurlu ve/veya eksik olduğu kanıtlanan parçaların, yetkili servisin görüşüne göre onarılması veya yenisiyle değiştirilmesi ile sınırlıdır. Bu teminat aşağıdaki elemanlar için geçerli değildir.  

Gövde Elemanları: Zaman zaman bakım gerektiren kapı kilidi kayışları ve menteşeler gibi gövde elemanları.    Fren Balataları: Aşınma ve frenlerin sürekli kullanımı nedeniyle fren balatalarının yenilenmesi.    Debriyaj: Yanlı ayar, hatalı kullanım veya genel aşınma ve yıpranma nedeniyle herhangi bir debriyaj elemanının yenilenmesi.    Kirli Yakıttan Etkilenen Elemanlar: Yakıt hatlarının, filtrelerin, karbüratörlerin ve pompaların temizlenmesi.    Elektrik Donanımı: Orijinal ekipman olarak araca konmamış, radyo, kaset çalar ve her türlü ses sistemi ile ekipmanları.    Cam: Cam kırılması ve kırık camlar.    Diğer Aksam: Lastikler, lastik elemanlar ( Ses ve su yalıtımı için kullanılan her türlü lastik elemanlar, aks körükleri), bükülme, yırtılma sonucunda zarar gören hortumlar ( Turbo şarj, radyatör hortumları vb), radyatör genleşme depolarında meydana gelen çatlak ve kırıklar, aküler, ampuller, su girişi, silecek bıçakları, sarf malzemeleri, tüm sıvı malzemeler, yağlar, antifirizler, filtreler ve ayırıcı separatörler. Aşağıda tanımlanan aksamlar, teminat kapsamı dışındadır.    Egzos sistemi (Katalitik konvertör hariç)    Kromajlı parçalar, süs çıtaları, iç donanım, koltuk kaplamaları    Fren balataları, diskleri ve kampanaları    Debriyaj seti    Camlar (Isıtma ve anten elemanlarının arızası halinde camlar hariçtir.)    Üretici tarafından kabul görmeyen parça ve performans arttırıcı programlar    Kapı, pencere, bagaj ve tavandaki lastik contaların aşınması, yıpranması, yırtılması ve delinmesi, lastik hortumlar ( Kalorifer, klima, yakıt, soğutucu su, turbo şarj hortumları ve benzerleri)    Bakım, kontrol ve arıza tespiti (Diagnoz)    Karoseri parçalarının ve tamponların doğrultma ve ayar işleri, su kaçıran kapı, açılır tavan, kabriyo kapakları gibi karoseri ve üretim hataları ile karoseride meydana gelen leke ve pas hasarları (Egzos sistemindeki paslanmalar da teminat kapsamı dışındadır)    Yakıt sistemindeki kirlenmeler    Lastikler, ayar ve balans    Farlara ait cam, yuva ve flamajlı akkor ampuller    Rüzgar sesi, gıcırtılar ve takırdılar    Tüketim ve aşınmaya maruz parçalar    Lastik takozlar (Vibrasyonu engelleyici), havalı süspansiyon körükleri EAS takozları ve körükleri, RDC vericileri    Amortisörler (Amortisörün mekanik arızaları teminata dahildir)    Batarya, lambalar, filtreler, seperatörler, yağlama maddeleri, işletme maddeleri, bujiler (Değişimin sigortalı bir parçanın onarımı ile ilgili olarak gerektiği haller hariç)    

Poliçe Özel Şartları Klima tesisatının doldurulması, dolgunun tamamlanması ve değiştirilmesi    Aracın maksadına uygun şekilde kullanılması sonucu sigortalı parçalarda meydana gelecek doğal aşınmalar (Fren diski, balatası, bakım parçaları, salıncak burçları ve benzeri parçaların doğal ömrünün bitmiş olması)    Cabrio ve katlama kapaklar    Radyo kaset çalar, cd çalar, telefonlar, alarmlar, aksesuarlar ve benzeri ek donanımlar     (Üretici tarafından öngörülmediği takdirde)    Araca entegre GSM telefonu ve GSM cep telefonu araç kiti anten ve ahizesi Aşağıda tanımlanan aksamlar, teminat kapsamı dışındadır.    Aşağıda belirtilen hasarlar sonucu oluşacak arızalar teminat kapsamı dışındadır.    Sigortalı aksamda meydana gelen bir hasar neticesinde sigortasız aksamda, sigortasız bir aksamda meydana gelen bir hasar sonucu hasarlanan sigortalı aksam.    Sigortalı araca orjinalinde bulunanlar dışında sonradan monte edilen parçaların, sigortalı aksama vereceği zararlar.    Fırtına, dolu, yıldırım, deprem, su baskını, yangın, erime, patlama gibi olayların doğrudan etkisi sonucu meydana gelen hasarlar.    Her türlü savaş, iç savaş, ayaklanmalar, grev lokavt, el koyma, ve diğer resmi müdaheleler veya atom enerjisi sonucu meydana gelen hasarlar.    Kaza neticesi, yani doğrudan ve dıştan, mekanik güçle aniden meydana gelen hasarlar.    Araç malikinin ve/veya üçüncü kişilerin sebep olduğu kasıtlı ve kötü niyetli hareketler, kaçırmalar, ehliyetsiz kullanım, hırsızlık ve benzeri olaylar.    Üçüncü şahısların imalatçı veya onarımcı sıfatı ile veya diğer bir garanti taahhüdü sebebiyle devreye girdikleri veya devreye girmelerini gerektiren haller.    Taşıtın, üreticinin öngördüğü değerlerden daha yüksek aks ve römork yüklemelerine maruz kalmasından kaynaklı hasarlar.    Elverişsiz yağ ve yakıt kullanımından meydana gelen hasarlar.    Ağır kusurlu, kasıtlı veya ihmalkar kullanım sonucu meydana gelen arızalar    Bariz olarak onarım gerektiren bir parçanın kullanılması sonucu meydana gelen hasarlar          ( Hasarın onarım gerektiren aksamla ilgisi olmadığı ya da hasar anında bu parçanın ehil bir kişi tarafından muvakkaten onarılmış olduğunun kanıtlandığı haller hariç)    Aracın orijinal tasarımında yapılan değişiklik ya da üretici tarafından onaylanmamış parçaların montajı ve program kullanımım sonucu meydana gelen hasarlar    Yarış mahiyetinde gösterilere ya da yarışlarla ilgili alıştırmalara katılmaktan dolayı meydana gelen hasarlar 2-Azami Tazminat:    Beher arıza için hasar limiti, poliçede EURO olarak belirlenen araç bedelinin %60'ı kadardır. Hasarın poliçede yazan sigorta bedelinen fazla olması durumunda teminata girmesi kaydı ile ödenmesi gereken tazminat tutarı hiçbir şekilde 75.000 Euro'dan yüksek olmayacaktır. Teminat süresi içinde birden fazla arızanın meydana gelmesi halinde, sigortacı tarafından verilecek azami tazminat aracın poliçede yazan bedelini aşamaz.    100.000 Km üstünde turbo ve turbo elemanlarının hasarlarında parça fiyatı üzerinden %40 muafiyet uygulanır. Bu tür hasarlarda Allianz Sigorta A.Ş. parça hasarlarının %60'ına katılır. 3-Diğer Hükümler:    Sigorta priminin peşin veya taksitli ödenmesi kararlaştırılmış ise peşinatı poliçenin teslimine rağmen ödenmemişse, sigortacının sorumluluğu başlamaz. Bu şart sigorta ettiren/sigortalı ile aynı konuda sonraki dönemlere ilişkin yapılmış ve 

Poliçe Özel Şartları teslim edilmiş yeni poliçeler bakımından da geçerlidir. Bu poliçeye ekli Genel Şartların "Sigorta Priminin Ödenmesi, Sigortacının Sorumluluğunun Başlaması ve Sigorta Ettirenin Temerrüdü " başlıklı maddesinin temerrüdü düzenleyen bölümü; "Prim ödeme borcunda temerrüde düşmesi halinde Borçlar Kanunu hükümleri uygulanır" şeklinde değiştirilmiştir.    İşbu sigorta sözleşmesi kapsamında sigortacının sorumluluğu başlamadan önce, TTK 1295. Madde gereğince sigorta ettiren kararlaştırılmış olan primin yarısını ödeyerek mukaveleden kısmen veya tamamen cayabilir. Bu cayma hakkı, sigorta ettiren tarafından yazılı bir irade beyanı ile kullanılabileceği gibi, sigorta priminin tamamı veya herhangi bir taksidinin poliçede kararlaştırılan tarihlerde ödenmemesi suretiyle de kullanılabilir. Ancak sigorta ettiren tarafından poliçe taksitlerinin herhangi bir veya birkaçının ödenmediği halde, sigortacı, sigorta ettirene bir bildirimde bulunarak ödemeye davet eder ve ödemenin sonuçlarını bildirir. Bu bildirime rağmen sigorta ettiren tarafından talep edilen prim tutarının ödenmemesi, sigorta ettirenin cayma hakkını kullanması anlamına gelir ve cayma hakkının kullanılmasının sonuçlarını doğurur.     Sigorta ettiren/sigortalı tarafından bildirilen ve işbu poliçede yazılı adresler doğru ve tam olarak kabul edilir. Sigorta ettiren/sigortalının adresini doğru veya tam olarak bildirmemiş olması veya poliçedeki hatalı veya eksik adresin düzeltilmesi veya poliçedeki adres değişikliği için sigortacıya yazılı olarak bildirimde bulunmamış olması durumunda, poliçe üzerinde yazılı adrese gönderilen bildirimler sigorta ettiren/sigortalıya yapılmış geçerli bir tebligat olarak kabul edilir ve tüm sonuçları ile hüküm ifade eder. Rizikonun gerçekleşmesi halinde, eksper sigortacı tarafından tayin edilir ve eksper ücreti sigortacı tarafından ödenir. Sigortalı/sigorta ettiren/sigorta sözleşmesinden menfaati olan kişi, eksperin kendisi tarafından tayin edilmesini talep ettiği hallerde eksperin kendileri tarafından atanacağı bilgisi sigortacıya yazılı olarak derhal  bildirilir; eksper ücretleri, eksper tayinini talep eden bu kişi/ler tarafından ödenir. Sigortacının da aynı andasigortalı/sigorta ettiren/sigorta sözleşmesinden menfaati olan kişi ile birlikte eksper ataması halinde; her iki eksperin mutabık kaldığı onarım veya hasar konusu kıymet değişiklikleri dikkate alınır. 

@silvershadow aynen öyle hocam satarken ana garanti gibi sunuyorlar ama müşteri işin aslının öyle olmadığını ana garantisi bitip 2 yıl geçince anlıyor. Bu arada  vw in garanti anlayışı hyundai nin yanından bile geçemez.

@Yasin Birinci hocam banada gösterilen liste buydu. Her zaman belirttiğim gibi önce güzel ahlak. Ahlakı güzel bir insan böyle bir kandırmacaya başvurur mu hiç? Ne desek boş. 

Kesinlikle hocam kredi ile alan herkes yaptırıyor oranı düşürmek adına. Ama benim için iyi oldu hocam 58 bine aldığım aracım 57bine gelmiş oldu :)
bende vdf kredisi icin 2 adet urun alamak babında 4 yil yaptirmistim. geri iade istersem çekilmiş kredi ne oluyor acaba..bide mh denmi yapilacak bayidenmi bu is.. son olarak ne verdiler geri ben hatirlamiyorumda

bende vdf kredisi icin 2 adet urun alamak babında 4 yil yaptirmistim. geri iade istersem çekilmiş kredi ne oluyor acaba..bide mh denmi yapilacak bayidenmi bu is.. son olarak ne verdiler geri ben hatirlamiyorumda
Krediyi kapatarak geri alabilirsiniz. Yoksa anlamsız oluyor.

krediyi ev aldigimdan ev kredisi ile kapamistim zaten.. simdi mh yi aradim mail gonderecekler geri alacagim. haber veren arkadasa tesekkurler... bu iyi oldu ...

aracım zaten manueldi. vdf'den düşük fazili kredi çekmek için 2 adet ürün içinde almıştım garanti uzatmayı.. maile form gönderdiler onu doldurup üzerindeki fax numarasına gönderdim. bakalım ne zaman yatacak, yanlış duymadı isem 3000 tl ye yakın bi para idi.. 

valla bulmuş gibi oldum. bu forumu seviyorum..     &:

Ya sizin poliçelerde bir sıkıntı var ya da benim poliçe de 

IMAG0135.jpg

IMAG0136.jpg

IMAG0137.jpg

krediyi ev aldigimdan ev kredisi ile kapamistim zaten.. simdi mh yi aradim mail gonderecekler geri alacagim. haber veren arkadasa tesekkurler... bu iyi oldu ...
Hocam rica ederim benimde saolsun @yusuf hocam sorumu cevapladı o yardımcı oldu diyebilirim :)   kredi kapatıldıysa iptal etmek en mantıklısı. 998tl verdiler hocam. Benim kalan tam 24 ay değildi hocam 19 ay civarı kalmıştı sanırım.

Geri
Üst Alt