Durban'lı 1.2 TSI

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Arkadaşlar merhaba, Uzun zamandır 1.2 comfort manuel golf bakıyorum. Düşündüğüm opsiyonlardan dolayı sıfır almayı planlıyorum.

-1.2 comfort manuel

-sunroof

-durban ve spor yay

-bixenon uled far

-sürüş konfor

-5,8" medya

bunlarda karar kıldım diyebilirim. acaba bu kadar doldurmak satarken zarar ettirir mi diye aklıma geliyor fakat şöyle bir hesap yaptım;

-u-led ve sunroof farkı her zaman eklenebilir bunlar her modelde fark çünkü,

-durbanı 16" dover ile takasa koysam anında gider diye düşünüyorum,

-sürüş ve 5,8" için zaten vereceğim fark sanırım 1500tl civarı tutacak (yanılıyor olabilir) o da highline almaya değecek bir fark değil.

SILVER hocam yukardaki opsiyonlar ile fiyat konusunda yardımına ihtiyacım var, comfort donanımlar çıkıp yukarıdaki ekleyince son fiyatı tam kesitremiyorum?

Teşekkürler
Değerli Hocam;

Öncelikle Hoşgeldiniz.

Golf 1.2 TSI BMT 105 PS Comfortline.........................................................:58.600 TL

Sürüş konfor paketi (Hız sabitleyici, ön ve arka park mesafe sensörleri) ......:  1.520 TL

18 Durban Alüminyum Jantlar 7.5JX18_Lastikler 225/40 R18........................:  1.900 TL

Tam boy çelik stepne (düşüldükten sonra) ................................................:    -176 TL

Yer tasarruflu stepne(1G6).......................................................................:      118 TL 

Panoramik Açılır Cam Tavan.....................................................................:  3.100 TL

Bi-Xenon farlar ve LED gündüz sürüş farları ..............................................:  3.315 TL

Composition Media 5.8 inch ekran Bletooth arayüzü

(5 inch Composition Color düşüldükten sonra) ZCA....................................:      982 TL

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anahtar teslimi Liste fiyatı(İndirimsiz)................................................................:69.359 TL

Anahtar teslimi Liste fiyatı(%3 Kampanya indirimli).............................................:67.278 TL

Ben derim ki; bu güzelliğe elektrikli katlanır aynalar yakışır.

Anahtarın açma veya kapatma tuşuna basınca zzzzzzt diye açılır ve kapanır.

sıkışık yollarda aynalarınıza çarpmalarını engellersiniz.

Her park ettiğinizde aracın etrafında dönüp durmazsınız.

Elektrikli katlanır aynalar...................................................Kodu:6XQ........:      872 TL

Peki bende bir soru sorayım  bizde bu yil golf 1.2 tsı  almayi dusunuyoruz sadece durban jant mi alalım yoksa dijon jant ile led stop lambaları mı 

merhaba aramıza hoşgeldiniz..17 dijon yeterli olacaktı bence durban hoş gözüküyor ama türkiye yol standartlarına göre biraz fazla bence

Peki bende bir soru sorayım  bizde bu yil golf 1.2 tsı  almayi dusunuyoruz sadece durban jant mi alalım yoksa dijon jant ile led stop lambaları mı 
Değerli Hocam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

1.2 TSI Comfortline donanımda Durban ile efsane olur. Ancak Gündüz U ledli Bi-Xenon ile beraber olmak kaydıyla.

Bildiğiniz üzre Durban laınca spor süspansiyon ve yer tasarruflu stepne zorunlu 

O nedenle hesaplarken 2.650 olarak hesaplamalı.

Elektrikli katlanır yan aynaların ne kadar işe yarar bir opsiyon olduğunu bilseniz bunu da isterdiniz.

Evet haklısınız Led stoplar da gayet şık. Ancak Bi-Xenon Plusları tek geçerim.

Haziran'dan bugüne 9 bin TL zam görmüş.

€ daki artış direk olarak yansımış.
01.06.2015 1€=2.92₺
20.02.2016 1€=3.28₺

ve Mart ayında yaklaşık %1.5 zam gelecekmiş.

Şunu merak ediyorum. € tekrar 3 TL civarına düşerse, sizce araç fiyatlarına yansır mı? Böyle birşey görüldü mü hiç? 

01.06.2015 1€=2.92₺
20.02.2016 1€=3.28₺

Şunu merak ediyorum. € tekrar 3 TL civarına düşerse, sizce araç fiyatlarına yansır mı? Böyle birşey görüldü mü hiç? 
Euro düştü diye indirim artar en fazla. Araç fiyatı düştüğünü görmedim neredeyse.

01.06.2015 1€=2.92₺
20.02.2016 1€=3.28₺

Şahsi fikrimdir.Euro bahane,işlerine geldiği gibi davranıyorlar...Emisyon muhabbeti Türkiye de bir sorun yaratmadı satış açısından...Bu son bir yılda o kadar değiştiki fiyatları.Kusura bakmasınlar ama euro çıkınca fiyatı  çıkarıpta düşünce de hemen indirim yapmıyorlar .Yarın euro 3 tl olsun,aracınızı indirimli alamıyorsunuz.Aynı aracı son bir yılda euro bazında çok farklı fiyatlara sattılar.Bu tarz boşluklarda müşteri haksızlığa uğruyor diye düşünüyorum...R veya GTI veya leon cupra gibi doğuş grubu bir araç alıyorsanız fiyatın sabitlenmemesi(euro da verseniz) aşırı irite ediyor.Ben hem Leon cuprada hem golf R da bunu yaşadım.

Sonuç bu işin bir adabı,matematiksel formülü yok, ki ben bundan hoşlanmıyorum.

Konu nereye geldi yine yahu.... :)

Geri
Üst Alt