Golf 7'de Kaç çeşit Bi-Xenon far var?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Dört  çeşit U ledli Bi-Xenon var. Midline veya Comfortline'lardaki halojen farların yerine almak istersek:

1.

Highline'da standart olarak sunulan Basic Bi-Xenon farlar 1710 TL

Xenon farların hareketli mercekleri olmadığı için sadece ileriyi aydınlatma özellikleri var. Dolayısıyla virajlarda kör nokta olan viraj içerisini aydınlatan hareketli merceklere yani dinamik viraj farlarına sahip değildir.

Bunun Kodu PXA

2.

Sadece GTI ile Bizde satılmayacak GTD alırsanız standart donanımlar arasında olan U ledli Bi-Xenon Plus farların comfortline'a alınması için ödenecek fark 3.315 TL.

bunlar hıza ve direksiyonun hareketlerine duyarlı Xenonları yönlendiren hareketli merceklere sahip. Bunun kodu  PXB

Eğer highline araç alacaksanız sizdeki 1710 TL tutarındaki Basic Bi-Xenon farlar toplam tutar olan 3315 TL den çıkartılır. Ve sadece 1605 TL fark ödenerek sahip olunur.

3. Bi-Xenon Plus farların dinamik Light Assist altyapısına sahip olan modeli PXD koduyla anılıyor. Dışarıdan bakınca U Ledli Bi-Xenon ama yukarıda aynanın arkasındaki tarafı alanda kamera ile farların içerisinde hareketli ve gelişmiş bir yazılım tarafından idare edilen  bir perdeden oluşan bir ekipman sistemi.

Bu dinamik Light Assist altyapı farkı 51 TL dir. Comfortline'larda 3.366 TL ödeyerek sadece far grubunu alabilirsiniz  bunun üzerine kamera ve yazılım ekleme 1.454 TL bu setin ikinci parçası PFD koduna sahip.

Konumuzla doğrudan ilgisi olmasa da diğer Son U ledli Bi-Xenon farlar sadece Golf'ün R modeline özgü "Bi-Xenon Top" sinyalleri dahi Led olan tek model. Fiyatı ve donanım kodu opsiyonel ekipmanlar listesinde olmadığı için bilinmiyor.

Araca ekletemediğim için içimde kalan 2 özellikten birisi dinamik xenon farlar. Diğeri de ACC.

Görüntüden ziyade gece sürüş zevki ve viraj aydınlatmaları çok başarılı diyor kullanan arkadaşlar.

Benim seçtiğim araç highline modeli. Ankara Doğuş'tan teyit aldım 3200 TL dediler. U led alamayacağım maalesef :(

jajaja dedi:
Benim seçtiğim araç highline modeli. Ankara Doğuş'tan teyit aldım 3200 TL dediler. U led alamayacağım maalesef :(
hocam böyle bi bilgisizlik ve sacmalik olamaz. highline üzerine u led almanın bedeli 1600 küsur ₺ dir nokta. basic bi-xenon 3200 den düşülür. o zaman araçtan çıkacak basic xenonlari size versinler satarsınız hayret bisey

jajaja dedi:
Hocam bunu söyleyen satış temsilcisini şikayet edin ;)

@jajaja comfortline yani ben 3100 tl ödeyip U Ledsiz  bi xenon alabiliyom highline larda bi xenon standart geliyo u led istersenizde fark düşülüyo 1600 tl ödüyonuz

Ben kendilerine sizin belirttiğiniz şekilde tekrar soracağım. Güncel bilgiyi buaradan paylaşıyor olacağım. Alakanız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben kendilerine sizin belirttiğiniz şekilde tekrar soracağım. Güncel bilgiyi buaradan paylaşıyor olacağım. Alakanız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar
arkadaşlar şimdi aldığım bilgiyi aynen aktarıyorum; benim highline aracın üzerindeki bi xenon farlar çıkartılmayacakmış, bi xenon üzerine u led far eklenecekmiş bunun fiyatıda 2000 tl 2200 tl civarında tutuyormuş.

doğru mudur bilmem ? yorumlarınızı bekliyorum, Ankara'da ikamet eden arkadaş var ise zaman ayırabilirse birlikte bir ziyaret edelim doğuşu derim. kandırılmak istemiyorum 8|

@jajaja onlara simdi burdan bisey derdim  s=s19 1600 tldir hocam u led icin odeyeceginiz fiyat 

jajaja dedi:
Ben kendilerine sizin belirttiğiniz şekilde tekrar soracağım. Güncel bilgiyi buaradan paylaşıyor olacağım. Alakanız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar
arkadaşlar şimdi aldığım bilgiyi aynen aktarıyorum; benim highline aracın üzerindeki bi xenon farlar çıkartılmayacakmış, bi xenon üzerine u led far eklenecekmiş bunun fiyatıda 2000 tl 2200 tl civarında tutuyormuş.

doğru mudur bilmem ? yorumlarınızı bekliyorum, Ankara'da ikamet eden arkadaş var ise zaman ayırabilirse birlikte bir ziyaret edelim doğuşu derim. kandırılmak istemiyorum 8|
Hocam öyle saçma şey olmaz. Bayiden böyle mi diyorlar size. Şikayet edin doğuşa. Beni kandırmaya çalışıyorlar deyin.

Valla bunu diyen bizzat Ankara Doğuş Oto arkadaşlar.

@jajaja

hocam hangi doğuş bu? ben de aracımı Çankaya doğuştan Aylin hanımdan aldım. kendisi gayet bilgiliydi opsiyonlar konusunda. ayrıca xenonlarin üzerine u led takmak nedir ya daha bi güldüm aksam aksam  s=s17

hani çeşit çeşit farlar var ya xenon , bi - xenon falan onların resimlerini ayrı ayrı alabilirim miyim :)

@maniax hocam, bende orası ile görüştüm. teşkkürler ilginiz için.

şimdi çankaya doğuş otodan başka bir arkadaşlar görüştüm;

"highline araca u led eklersek ne olur ?"

-3000 olur.

İlk görüştüğüm kişi 3000 demişti, burada kullanan arkadaşlar sağolsun aydınlattılar ve düzelttiler 1600 TL diye.

Israrla ST 2 kere sordum 3000 dedi, bugünkü yanıtlardan sonra bi daha konuştum, iyice araştırın dedim 2000 dedi.

Şimdi gene Doğuş oto çankaya şubesini aradım, başka bir arkadaş ile konuştum, 3000 dedi.

Şu an sinirlendim üstadlar, resmen dalga geçiyorlar insanlarla. Bi malın fiyatı bellidir değil mi, herkes ayrı telden çalıyor.

Geri
Üst Alt