Adaptif Hız Sabitleyici ve Şehir içi acil fren desteği (Front Assist): ACC

ACC çok yararlı bence. ACC kadar olmasa da, bizdeki VW lerdekinden biraz daha gelişmiş, CC ye sahip bir aracı kullandım uzun yolda. O bile çok fayda sağlıyordu. Bizimkilerden farkı, yokuş aşağı da @silvershadow un belirttiği frene basmayı yapıyordu, o bile çok faydalı oluyordu.

ACC bence uzun yol sürüşünü çok konforlu, şehir içini de güvenli yapabilir.

Teşekkürler detaylı anlatım için Murat Bey.

Selamlar.

ACC opsiyonu nu alanlar var mi? Onerirler mi?
ACC bence kesinlikle alinmali.

ACC hayat kurtaran can ve mal güvenliği saglayan muthis bir sistem.

The genius hocamin kazasini forumdan okumussunuzdur birdaha gecmis olsun diyelim. Direk karsidan carpmis araca ve acc olsaydi bu kaza buyuk olcude onlenebilir veyahut kazanin zararlari minimize edilebilirdi. Su video ile basbasa birakayim sizi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak Hocam yorumunuz ve paylasiminiz icin cok tesekkur ederim, P.tesi siparisimi vermistim, mail attim umarim ekleyebilirler bu opsiyonu.

@ansolak Hocam yorumunuz ve paylasiminiz icin cok tesekkur ederim, P.tesi siparisimi vermistim, mail attim umarim ekleyebilirler bu opsiyonu.
Rica ederim hocam inanin cok memnun kalacaksiniz hem şehir ici hem sehirlerarasi yollarda.

3 dakika önce, EMRAH ATTS yazdı:
@ansolakalmadığıma o kadar pişmaanım ki hocam kelimelerle anlatamam
Bulusmada benimkini sürersiniz 2 tur.

Zaten renkler ayni
emoji6.png
Emrah hocam acc ye  alışırsanız bırakmazsınız keyifli bi oyuncak  8D

ACC çok yararlı bence. ACC kadar olmasa da, bizdeki VW lerdekinden biraz daha gelişmiş, CC ye sahip bir aracı kullandım uzun yolda. O bile çok fayda sağlıyordu. Bizimkilerden farkı, yokuş aşağı da @silvershadow un belirttiği frene basmayı yapıyordu, o bile çok faydalı oluyordu.

ACC bence uzun yol sürüşünü çok konforlu, şehir içini de güvenli yapabilir.

Teşekkürler detaylı anlatım için Murat Bey.

Selamlar.
Hocam acc çok faydalı şehir içinde biz @Şefik hocamın arabasında  denedik acc yi acayip süper bi opsiyon şehiri içini güvenli yapabilir değil kesinlikle  güvenli yapıyor. Şefik hocamın aracında acc yi 110 ayarladık yan taraftan 30-40 km hızla  gelen fluence  önümüze kırdı acc öylre  dozlu bir fren yapıp durdu ki inanamazsınız yani kısaca söyleyeceğim acc nin fren dozlaması hızlanması takdire şayan  :'(

@ansolakçok sağolun degerli hocam servis olduğum için bir volvoda denk geldim ama müşteri aracı sonuçta korkudan kendi kendime çarpıcaaam sanıp ben bastım frene  &:

golf'ümüzüde denemeyi tabiki isterim çok sağolun hocam 

begenirsem birde bakmışsın plakalar yer değiştirmiş  :('

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ansolakçok sağolun degerli hocam servis olduğum için bir volvoda denk geldim ama müşteri aracı sonuçta korkudan kendi kendime çarpıcaaam sanıp ben bastım frene  &:

golf'ümüzüde denemeyi tabiki isterim çok sağolun hocam 

Emrah hocam hiç korkmayın acc  den on numara beş yıldız basıyo frene  vosvosun  acc  king  daha diyem

@ansolakçok sağolun degerli hocam servis olduğum için bir volvoda denk geldim ama müşteri aracı sonuçta korkudan kendi kendime çarpıcaaam sanıp ben bastım frene  &: golf'ümüzüde denemeyi tabiki isterim çok sağolun hocam 

Herzaman [emoji6]

@ansolak hocam sensörlerin algısı nasıl? Bu zamana kadar hiç yanlış çalıştığı oldu mu? 

Şu yüzden soruyorum, geçen seyir halinde iken yanımdaki kamyonun egzozdan öyle bir duman geldi ki park sensorleri direk kırmızıya geçti. 

Acaba acc nasıl tepki verirdi, yağmurlu havalarda nasıl çalışırdı diye merak ettim. 

Uzun yolda cc açayım diyorum. Sabit hızla giden olmuyor ki,  3-4 dk gidiyorum,  Sonra illaki gaz fren yapınca sistem devre dışı kalıyor. 

Şu aracı bir hafta kadar deneyimleyip alacak olsaydım DLA ve acc ekleyeceğim 2 donanım olurdu.

1.4 den 1.2ye geçiş yapmak zorunda kalırdım ama kullanımda çok işe yarayacak donanımları almış olurdum. 

@ansolak hocam sensörlerin algısı nasıl? Bu zamana kadar hiç yanlış çalıştığı oldu mu? Şu yüzden soruyorum, geçen seyir halinde iken yanımdaki kamyonun egzozdan öyle bir duman geldi ki park sensorleri direk kırmızıya geçti. 

Acaba acc nasıl tepki verirdi, yağmurlu havalarda nasıl çalışırdı diye merak ettim. 

Uzun yolda cc açayım diyorum. Sabit hızla giden olmuyor ki,  3-4 dk gidiyorum,  Sonra illaki gaz fren yapınca sistem devre dışı kalıyor. 

Şu aracı bir hafta kadar deneyimleyip alacak olsaydım DLA ve acc ekleyeceğim 2 donanım olurdu.

1.4 den 1.2ye geçiş yapmak zorunda kalırdım ama kullanımda çok işe yarayacak donanımları almış olurdum. 
Acc cok onemli olduğu için park sensörü gibi degil kesinlikle cok keskin çalışıyor.

Yagisli sisli havalarda bile cok iyi. Sadece sensörün onu camur vs biseyle kaplanirsa arac uyari veriyor sensor görüşü yok diye ve cc yi kapatiyor. Onundeki camur akinca geri aciyor kendisi. Uzun yolda açın uyuyun hocam o derece. Su gelistirme videosunu izleyince kazayı onlemek icin milisaniyeler icinde mudahale etmesi icin geliştirildiğini anlayacaksiniz.

Merhabalar 

Benim 2014 model golf dsg aracım var. Aracım highline donanımlı , acıkcası acc ve line assist dışında herşey var. Fakat bu son zamanlarda kafayı şu ACC olayına taktım ve taktırmak için birkaç yer ile görüştüm. Bana verdikleri rakamlar 4.000 tl ile 4.500 tl arası değişiyor. Arabayı günde en fazla 1-2 saat trafikte kullanıyorum ve anladığım kadarıyla sıkışık trafik araba kendisi durup kalkıyorki beni cezbeden kısmı bu. Şimdi sizlere sormak istediğim sorular var çünkü malesef etrafımda Vw ACC kullanan yok diğer markalarınki de Vw gibi çalışmıyor malesef.

1- Sıkışık trafikte ACC ile dur kalk gitmek ne kadar kullanışlı oluyor?

2-Hız ne olursa olsun önümüze bir engel çıktığında frene hiç basmasak bile tamamen kendisimi duruyor yoksa diğer markalar gibi amaç arabayı mainimuma düşürmek mi?

3-Asıl sorum şu ki sizce bu parayı verip bu özelliği takırmaya değer mi? 

4-Bu sistemin çalışması için line assist şart mı?

Geri
Üst Alt